Informacje

05.10.2013 12:06 kandydat był jeden

Hanna Gronkiewicz-Waltz szefową warszawskiej Platformy

SERWISY:

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz została w sobotę wybrana przewodniczącą Platformy Obywatelskiej w Warszawie. Za kandydaturą Gronkiewicz-Waltz zagłosowało 395 uczestników zjazdu wyborczego; w sumie oddano 489 ważnych głosów.

Dziękując za okazane zaufanie Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że najważniejszym zadaniem dla stołecznej PO jest obecnie referendum zaplanowane na 13 października. - Nie możemy dopuścić do zerwania 4-letniego kontaktu między władzami samorządowymi a wyborcami - powiedziała.

W kontekście referendum Gronkiewicz-Waltz przywołała tradycję używania liberum veto do zrywania posiedzeń Sejmu. - Liberum veto doprowadziło do anarchii i upadku Polski - zaznaczyła.

Za Kidawę-Błońską

W sobotę PO wybierała nowe władze. Gronkiewicz-Waltz była jedyną zgłoszoną kandydatką na stanowisko przewodniczącego. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie kandydowała Małgorzata Kidawa-Błońska, która kierowała stołeczną Platformą od 2006 r. Podczas sobotniego zjazdu poparła kandydaturę Gronkiewicz-Waltz, podobnie jak dotychczasowy wiceszef stołecznej PO Marcin Kierwiński.

- W imię odpowiedzialności za wspólnotę wartości i celów, jaką jest Platforma, jestem gotowa wziąć na siebie odpowiedzialność przewodzenia - zadeklarowała na zjeździe Gronkiewicz-Waltz. Podkreślała, że PO stoi przed wielkimi wyzwaniami, jakimi są referendum w stolicy, a potem kolejno wybory do Parlamentu Europejskiego, samorządowe, parlamentarne i prezydenckie.

Przekonywała, że Platforma jest w stanie wygrywać kolejne wybory. Zaznaczyła jednocześnie, że odpowiedzialność za dalszy rozwój stolicy wymaga "zwarcia szeregów".

Przekonywała, że na stanowisku prezydenta przyszło jej rządzić w stolicy w bardzo trudnych czasach, bo jak mówiła, rządzi od 2006 roku, a jedynie lata 2007 i 2008 były czasem wzrostu gospodarczego. Deklarowała, że zamierza spotykać się bezpośrednio z warszawiakami oraz używać do tego celu nowoczesnych narządzi, takich jak portale społecznościowe.

- Zachęcam Was, abyście poszli do ludzi, ja będę nadal chodzić razem z wami - zapewniła Gronkiewicz-Waltz.

PAP/su//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kpina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2013 19:30 ~kpina

  ladny joke..........

 • PO_WIEC

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2013 16:43 ~PO_WIEC

  do zawiedzionego

  To tusk dzwonił z rozkazem do małgosi kidawy aby zrezygnowała. To sie nazywa demokracja w PO. To reżim

 • qwer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2013 15:38 ~qwer

  Beznadzieja !!!!!!!!!

 • zawiedziony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2013 14:14 ~zawiedziony

  Jeszcze w czwartek wieczorem Małgosia Kidawa rozsyłała e-maile z prośbą o poparcie w sobotnich wyborach i KTOŚ kazał jej wycofać kandydaturę. Wielu z nas w głosowaniu było przeciw HGW, ale za mało. Trzeba chyba pójść na referendum...

 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2013 14:06 ~waw

  dostałem czynsz nowy z uwzglednieniem podwyzki za ciepło od lipca, a tu hgw robi kolejną podwyzke od stycznia. głosujcie na tego babsztyla kłamce lemingi to w zimie będzie miec -15C w mieszkaniu, chyba ze tatus sprzeda hektary

 • err

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2013 10:55 ~err

  Właśnie podwyższyła podatki... może nagrody będą większe

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2013 09:05 ~Warszawiak

  Brawo!

 • klara

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2013 08:50 ~klara

  Ile stanowisk jeszcze ten bansztyl chce objąć? Od razu widać że w PO rządzi kolesiostwo i prywata. Nie wybrali nikogo uczciwego i mądrego bo tam są same łachudry.

 • wppl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 23:09 ~wppl

  i jeszcze jedna rzecz. ostatnio z członkostwa w RPP zrezygnowała Zyta Gilowska (powołąna jeszcze przez Kaczyńskiego). wieść gminna niesie, że podobno HGW szykują na jej miejsce (gdyby się nie powiodło w referendum). ciekawe tylko jak pogodzi to z szefowaniem warszawskiej PO (członek RPP na czas kadencji musi zrezygnować z członkostwa w partii)?

 • wppl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 22:57 ~wppl

  ze źródłeł związanych z warszawską PO słyszałem dziś, że wycofanie się dotychczasowych kandydatów nie byo przypadkowe. dyspozycja w tej sprawie przyszła z samej góry. na taki stan rzeczy część z delegatów się nie zgodziła (stąd złosy na "nie"). podobno zrobiło się dość gorąco po tej sytuacji

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »