Informacje

21.11.2010 22:27 Sondaż: Prezydent Warszawy wygrywa w pierwszej turze

Hanna Gronkiewicz-Waltz: Będę pracować ze zdwojoną siłą

SERWISY:

 

 - Mam nadzieję, że ta pierwsza tura wystarczy. Jestem wdzięczna i wzruszona. Doceniam każdy głos - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz zaraz po ogłoszeniu wyników sondażu, który daje jej zwycięstwo już w pierwszej turze.

Prezydent Warszawy komentuje wyniki z umiarkowanym optymizmem. - To na razie wyniki sondażowe - zaznacza. - Czy wygrałam okaże się za kilkadziesiąt godzin.

Skok zaufania

- W poprzednich wyborach osiągnęliśmy 34 procent, więc to jest ogromny skok zaufania do prezydenta - podkreśla Hanna Gronkiewicz-Waltz i zapowiada, że teraz będzie pracować ze zdwojoną siłą.

Kontrkandydaci gratulują

Jako pierwsi gratulowali kontrkandydaci.

- Wszystko wskazuje na to, że mogę pogratulować pani prezydent - mówił Czesław Bielecki, kandydat popierany przez PiS. - Jednocześnie cieszę sie, że co czwarty warszawiak głosował na mnie - dodaje.

Hannie Gronkiewicz-Waltz gratuluje również Wojciech Olejniczak, kandydat SLD. Jednocześnie podkreśla, że jest zadowolony ze swojego wyniku. - To jest progres. W ostatnich wyborach mieliśmy 10 procent, teraz jest 13 - mówi.

Prezydent obiecuje

Jak przypomina PAP, za główne cele po ewentualnym sukcesie wyborczym Hanna Gronkiewicz-Waltz uznawała: budowę i rozbudowę 16 szkół, 33 przedszkoli, 10 żłobków, modernizację wszystkich miejskich szpitali i budowę szpitala Południowego, modernizację nadwiślańskich wałów, dokończenie centralnego odcinka II linii metra, dokończenie budowy Mostu Północnego, budowę linii tramwajowej na Tarchomin.

Zapowiadała też m.in. modernizację Placu Defilad, pl. Trzech Krzyży, pl. Szembeka i ul. Chłodnej.

mjc/par

 

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • sej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2010 18:18 ~sej

  Pani prezydent stolicy zrobi dobrze kazdemu Warszawiakowi....ciekawe tyllko jak:))) bo Ja to juz wiem....

 • Zniesmaczony tłokiem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2010 17:25 ~Zniesmaczo…

  Pani Prezydent powinna pojeździć w zatłoczonych pociągach SKM w godzinach szczytu. Inaczej nie zrozumie, iż niejednokrotnie zwierzęta są lepiej traktowane, niż pasażerowie tych pociągów.

 • Wawerczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2010 15:15 ~Wawerczyk

  Bardzo proszę Panią Prezydent o skanalizowanie dzielnicy Wawer w której to podobno ona sama tam mieszka bo ten skansen (czyt. szambiarskie zagłębie) w stolicy to wstyd dla mieszkańców. Może tej zdwojonej siły starczy aby zdyscyplinować urzędników do efektywniejszej pracy... na razie kanalizację to widać na wsi i w małych miasteczkach a Warszawa pachnie wiadomo czym

 • rodia84

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2010 14:54 ~rodia84

  No tak. Drugi etat w bufecie szkolnym za ladą. Tylko czepek jeszcze dokupić i jak znalazł.

 • p

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2010 13:33 ~p

  @duch ulicy
  Zabolała konkurencja, co złotówo ?

 • :)

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2010 13:13 ~:)

  za pierwszej kadencji Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz nastąpiło przebudzenie rozwoju które trwa , czyny świadczą o ludziach a ROZWÓJ Wawy i Polski w szybkim tempie rośnie w górę faktów nie da się oszukać :):):)

 • duch ulicy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2010 12:51 ~duch ulicy

  gratulacje pani prezydent morze w tej kadencji uda się pani zrobić porządek ze złem, w postaci przewóz osób na ulicach kochanego miasta gdzie zabija ten proceder ,stary zawód taksówkarza ,oraz kompromituje obraz naszego miasta ,oddałem na panią swój głos i jako taksówkarz i syn tego miasta proszę o rozwiązanie tego problemu raz na zawsze,a euro za rok i nie chcemy na ulicach warszawy imitacji pseudo taksówkarzy znających tylko miasto z nawigacji g p s,ponieważ 2 tygodnie temu przyjechał do warszawy ,i wykonuje prace taksówkarza bez licencji a w rzeczywistości jest rolnikiem to jakaś partyzantka ,i absurdalna sytuacja

 • załamany wyborem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2010 12:50 ~załamany wyborem

  za ocieplenie budynku i jego pomalowanie jako Wspólnota zostaliśmy teraz zmuszeni przez Panią Prezydent aby płacić haracz 1000 zł !!! bo styropian w rzucie pionowym odstaje na 10 cm na pas drogowy, który jest własnością miasta. Proponuję Pani HGW po wygranej zwiększyć podatek o 1000 % nikt nie będzie malował budynków my naszą elewację zerwiemy jak przyjadą europejczycy na Euro to będzie szaro i brudno tak "klasycznie po polsku". No ale jaki Pan taki kram :(

 • zraz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2010 12:47 ~zraz

  Ludzie,zapomnieliście już co się działo pod pałacem,jak oddawano wykończone inwestycje-buble,nie odśnieżone chodniki w zimie,nie sprzątane psie odchody na wiosnę itd.To wszystko brak pieniędzy,owszem zgoda ale na nagrody dla kolegów z PO pieniądze się znalazły.O rany co za ślepota i krótka pamięć w tym narodzie panuje!

 • Ten Pan.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2010 12:36 ~Ten Pan.

  Teraz będą zdwojone buspasy, zdwojone korki a może nawet drugi stadion legii? Bierz się za Nowolazurową.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »