Informacje

04.06.2019 06:37 w stolicy i okolicach

"Handel narkotykami, bronią i rozboje". Jedenastu zatrzymanych

SERWISY:

Akcja policji przeciwko grupie przestępczej, która miała wprowadzać na rynek narkotyki, a także dokonywać rozbojów i handlować bronią. Zatrzymano 11 osób, które usłyszały już zarzuty.

Śledztwo dotyczy lat 2011-2017. Jak podaje Komenda Stołeczna Policji, grupa przestępcza miała wtedy wprowadzić do obrotu w Warszawie i okolicach co najmniej 400 kilogramów heroiny, kokainy, marihuany, amfetaminy i mefedronu. "Dodatkowo (...) osoby zamieszane w ten proceder mogły brać również udział w dokonywaniu innych przestępstw w tym, m. in. handlu bronią, rozbojach, wymuszeniach rozbójniczych i włamaniach" - podaje Komenda Stołeczne Policji.

Obrót narkotykami

W ubiegłym tygodniu zatrzymano w tej sprawie 11 osób. W akcji wzięło udział 68 policjantów: z Wołomina, Komendy Stołecznej Policji oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie.

Funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby. Siedem kolejnych doprowadzili z aresztów i więzień, gdzie odbywali kary za inne przestępstwa.

Wszyscy podejrzani są o "udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancjami psychotropowymi oraz o posiadanie ich w miejscu zamieszkania".

Grozi im 12 lat więzienia.

"Już w dniu zatrzymania wobec pięciu osób sąd, na wniosek Prokuratora Okręgowego Warszawa Praga w Warszawie, zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, dwie osoby po zarzutach zostały odwiezione do zakładu karnego. Kolejne zatrzymane trzy osoby postanowieniem sądu dostały również tymczasowe areszty, wobec jednej zastosowano poręczenie majątkowe w kwocie 20 tysięcy złotych oraz dozór policyjny" - informuje KSP.

Ponad 100 osób zatrzymanych w sprawie

To nie pierwsze zatrzymania w tej sprawie. W czerwcu i wrześniu 2017 roku, a później w lutym i maju 2018 roku zatrzymanych zostało ponad 110 osób.

Policjanci zabezpieczyli wtedy, między innymi broń oraz amunicję, półprodukty służące do produkcji środków odurzających oraz heroinę, kokainę i mefedron, znaczne ilości gotówki oraz biżuterię i wartościowe zegarki.

kz/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ccc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2019 09:18 ~ccc

  głośna akcja, tyle ludzi zaangażowanych, medialny sukces itp, itd.
  Ciekawe jednak jak nasze sądy do sprawy podejdą, oczekuję,że bandyci posiedzą minimum 10 lat (każdy). Jednak nasze śmieszne sądy pewnie wszystkich powypuszczają ,lub zapadną wyroki w zawieszeniu.
  A tak nawiasem, to po co są wyroki w zawieszeniu? nie lepiej orzekać wysoką grzywną ? np.min. 10.000 zł. Wszyscy na tym skorzystają.

 • zdrowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2019 07:52 ~zdrowy

  Dajmy juz spokoj z tymi aferami tak nikt nie siedzi tylko Propaganda,jak z tym co nauczycielke do walizki wsadzil i tez cicho wiadomo czyj to czlowiek,same jaja.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »