Informacje

03.06.2011 17:45 Po pożarze

Hala w Wólce Kosowskiej
idzie do rozbiórki

SERWISY:

Właśnie zapadła decyzja o rozbiórce spalonej hali magazynowej w Wólce Kosowskiej - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. Akcja ma się rozpocząć jeszcze w piątek.

- Właśnie została wydana decyzja o rozbiórce hali w Wólce Kosowskiej – mówi na gorąco Wiesław Murawski, naczelnik centrum zarządzania kryzysowego w starostwie piaseczyńskim. Jak mówi, operacja ma zacząć się jeszcze dzisiaj. - Musimy jeszcze skontaktować się z policją i biegłym sądowym - zaznacza Murawski.

Jako pierwsze znikną ruchome elementy, czyli np. zwisające blachy. - Póżniej przy pomocy ciężkiego sprzętu będzie zdejmowany m.in. strop. Następnie rozpocznie się rozbiórka w środku - tłumaczy Murawski. Prace w hali potrwają około trzech tygodni. 

Trzy dni gaszenia

Pożar wybuchł 10 maja w hali o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych. Do pożaru magazynów w Wólce Kosowskiej doszło 10 maja. W akcji gaśniczej początkowo brało udział około 100 strażaków. Nie udało się uratować magazynów. Niemal nienaruszona jest natomiast część biurowa. Akcja gaśnicza zakończyła się dopiero 13 maja.

W czasie i po akcji gaszenia hali straż pożarna wykonywała pomiary stężenia niebezpiecznych substancji w powietrzu. Jeszcze 31 maja pisaliśmy, że trujące substancje unoszą się w okolicy, a wdychać je może nawet kilkuset mieszkańców.

O PROBLEMACH MIESZKAŃCÓW CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PLran/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • @@88

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2011 13:56 ~@@88

  ale pierdoły. pierwszy komentarz napisał ktoś, kto zapomina, że ludzie maja prawo wiedzieć, co dzieje się wokół nich. maja prawo do ochrony swojego zdrowia. a Ty się naucz pisać, bo chyba masz zaledwie jakis kursik kiepski skończony, skoro piszesz "wedłÓg" i nie komentuj innych tylko do słownika zajrzyj

 • :))))

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2011 00:21 ~:))))

  A zawsze myślałem że tvn robi poważne reportaże. W tym reportażu nie ma ani jednej rzetelnej informacji. o skutkach jakie wywołuje ta substancja wypowiada się kobieta która nawet nie potrafi powtórzyć jego nazwy, a informacje znalazła na googlu :)I przepiękne stwierdzenie rodem z Faktu, że stężenie przekroczone jest kilkukrotnie????? kilkukrotnie wedłóg jakich norm??a jakie jest stanowisko lekarzy?, sanepidu?, wyniki badań z mobilnego centrum?, i kim jest ten gość który wypowiada się jakby był lekarzem? może jakieś konkrety!! i ostatnie moje pytanie. co to są normy alarmowe?? (bo normy bezpieczeństwa to już jakaś konkretna liczba). może norma alarmowa jest przekroczona wtedy gdy zostaje pierwiastek czegoś wykryty tam gdzie nie powinno go byc.a jest ponizej normy alarm. jak go nie ma. a co do bólu głowy i mdłości to mnie nie dziwi.zapach spalonego budynku jest zawsze na tyle intensywny ze mimo braku tych subst. ludzie tak samo by się czuli(wiem to z doświadczenia)

 • az

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.06.2011 21:25 ~az

  Ciekawe kto za to zaplaci...

 • mg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.06.2011 19:22 ~mg

  ale niespodzianka :)

 • Widz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.06.2011 19:15 ~Widz

  To oczywiste żadna nowość.
  I co dalej?

 • OSP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.06.2011 18:28 ~OSP

  Film z pożaru

  http://www.youtube.com/watch?v=VBlK74xCgWo

  http://www.youtube.com/watch?v=6kAu1xn4ak0

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »