Informacje

17.01.2018 17:24 Mogą ją "opakować"

Gwardia w kiepskim stanie. Metalowy płot wokół hali

SERWISY:

Halę Gwardii otoczyły metalowe płoty i biało-czerwone barierki. Drzwi wejściowe zabezpieczają drewniane rusztowania. To wynik pogarszającego się stanu technicznego zabytkowego obiektu. Na remont jeszcze poczekamy.

Zabezpieczenia pojawiły się w ostatnich dniach. - Robiliśmy przegląd roczny, z którego wynikła konieczność zabezpieczenia elewacji. Budynek jest stary, remonty nie były prowadzone przez całe lata - przyznaje Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Będzie jeszcze siatka

Przypomnijmy, gospodarzem hali jest tymczasowym najemca. Umowa została podpisana w maju zeszłego roku i ma obowiązywać trzy lata. W tym czasie urzędnicy zamierzają znaleźć firmę, która przeprowadzi generalny remont, a w zamian będzie mogła czerpać zyski z najmu przestrzeni przez kolejnych 15-20 lat.

- Jesteśmy w trybie czasowym do wyboru docelowego koncesjonariusza, który będzie odpowiadał za remont hali. Ale musimy podejmować działania zabezpieczające, które wynikają z bieżących potrzeb technicznych. Elewacje trzeba zabezpieczyć, żeby nie niszczała i żeby nie było zagrożenia dla pieszych - dodaje Milczarczyk.

Gołym okiem widać, że stan obiektu jest zły: zmurszała cegła, kruszące się zdobienia, rozpadające się okna. Już kilka lat temu rzeźby na dachu hali zostały zabezpieczone plastikową siatką, żeby ciężkie elementy nie spadły nikomu na głowę. Jak zapowiada rzecznik ratusza, podobnej siatki prawdopodobnie przybędzie.

- Wspólnie z najemcą wybierzemy rozwiązanie, które będzie gwarantowało odpowiednie zabezpieczenie, ale żeby nie zasłonić całej hali, nie wpływać zbytnio na wygląd, na architekturę. Bezpieczeństwo jest priorytetem, zobaczymy, jakie są możliwości – mówi Bartosz Milczarczyk.

Hala działa w weekendy

Gwardia jest obecnie weekendowym bazarem, głównie z produktami z wyższej półki. Od rana do nocy działa tam też ponad 20 knajpek. Odbywają się też wydarzenia kulturalne i warsztaty kulinarne.

b//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »