Informacje

09.06.2013 18:07 problemy przy moście gdańskim

Gwałtowna ulewa: zalane ulice, stanęło metro i tramwaje

SERWISY:

Zamknięte cztery stacje metra, unieruchomione tramwaje, opóźnione autobusy i zamknięte ulice. To skutki ulewy, która w niedzielę przeszła nad Warszawą.

Ulewa dosłownie przetoczyła się nad miastem i natychmiast spowodowała liczne utrudnienia.

Po godz. 17.00 policja informowała o utrudnieniach na Wisłostradzie od mostu Grota Roweckiego do centrum w obu kierunkach. Całkowicie zamknięto ruch od ul. Krasińskiego do ul. Grodzkiej w obu kierunkach. Woda utrudniała także ruch na ul. Powązkowskiej, Armii Krajowej pod ul. Mickiewicza w obu kierunkach, ul. Dźwigowej w tunelach pod torami kolejowymi w obu kierunkach i na trasie Toruńskiej, która została zamknięta od ul. Powązkowskiej do ul. Modlińskiej.

Dopiero po kilku godzinach udało się przywrócić normalny ruch na Wisłostradzie. Wieczorem nie działały za to latarnie przy tej trasie od mostu Gdańskiego do Centrum Olimpijskiego i od Gwiaździstej mostu Marii Skłodowskiej-Curie.

Kilkaset interwencji

Rzecznik stołecznej Państwowej Straży Pożarnej kpt. Grzegorz Mszyca powiedział PAP, że w wyniku niedzielnej ulewy nad Warszawą było wiele wezwań dotyczących podtopień. Jak zaznaczył, do ich usuwania zostały skierowane wszystkie jednostki stołecznej straży pożarnej, a mimo to są wezwania, które - jak mówił - czekają w kolejce.

Paweł Frątczak, rzecznik państwowej straży pożarnej dodał po godz. 16, że w stolicy strażacy musieli interweniować już ponad 200 razy.

Metro, tramwaje i autobusy

W związku z ulewnymi deszczami na ponad trzy godziny zamknięto cztery stacje metra. Podziemna kolejka od godz. 17.30 jeździ już normalnie na całej długości. CZYTAJ WIĘCEJ

Nie kursowały także autobusy i tramwaje. Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega, że wciąż mogą występować utrudnienia na wielu liniach.

Zwalone drzewo zablokowało po południu tory tramwajowe w rejonie mostu Gdańskiego. - Drzewo spadło po śródmiejskiej stronie Wisły, kilkadziesiąt metrów przed miejscem, gdzie tramwaje wjeżdżają do tunelu prowadzącego na most Gdański – relacjonował Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Na miejscu była straż pożarna i przedstawiciele Tramwajów Warszawskich. Jak informował ZTM, w wyniku uszkodzenia trakcji tramwajowej w rejonie Parku Traugutta nie ma możliwości przejazdu dla tramwajów linii 1, 4, 6 oraz 37.

... i na Woli

Linie kierowane były na trasy objazdowe. Zarząd Transportu Miejskiego informował też, że w wyniku zalania tunelu na skrzyżowaniu Al. Prymasa Tysiąclecia/Obozowa ruch tramwajowy na odcinku Koło-Zajezdnia Wola został wstrzymany. Linie tramwajowe 20, 23 oraz 24 kierowane są na trasy zastępcze.

Jak dodaje nasz reporter, pod wodą znalazł się też przejazd pod torami kolejowymi, w ciągu ulicy Zakroczymskiej.

Mieszkańcy alarmują

Informacje o utrudnieniach przekazywali nam także nasi czytelnicy. 

"Zalana jest Trasa AK pod wiaduktem na ul. Mickiewicza, widzę ogromne masy wody spływające w kierunku tego obniżenia od strony ul. Słowackiego. Tworzą się korki zarówno od strony Bródna jak i ul. Słowackiego" - informowała na warszawa@tvn.pl Paula.

Jak się okazało, na zalanej trasie utknęło kilka samochodów. Kierowców musieli ewakuować strażacy. Trasa została całkowicie zamknięta. CZYTAJ WIĘCEJ.

Ponadto korek tworzył się na ulicy Jagiellońskiej. - Zamknięty jest wiazd na most Grota od strony Tarchomina. Korek do ronda Starzyńskiego ciągnie się od Żerania. Wygląda na półtorej godziny w korku - poinformował jeden z internautów.

- Zalana jest też ulica Krasińskiego przy placu Wilsona - podawał z kolei Bartłomiej Frymus, dziennikarz tvnwarszawa.pl.

Zakorkowany był też most Północny w stronę Bielan. Z utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy na ul. Marymonckiej.

Zalany został też m.in. parter budynku przy ul. Anielewicza 17. O sytuacji na ul. Nowolipki poinformował nas z kolei internauta Andrzej. "Rzeka na ulicy" - pisał.

Zdjęcie "jeziorka" jakie powstało w skutek ulewy na ul. Nowolipki wysłał też Maciej. "Na odcinku między al. Jana Pawła II i ul. Smoczą. Woda utrzymywała się prawię godzinę, zanim kanalizacja ją odprowadziła" - donosił internauta.


Jak poinformował przed 17 Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl, woda dostała się też na poziom -2 Centrum Handlowego Arkadia, a także na parking centrum Wola Park.

"Tak po opadach wygląda ulica Obozowa, Magistracka oraz ulica Ożarowska. Powtarza się przy każdej większej ulewie w tym miejscu" - napisały na warszawa@tvn.pl Patrycja i Weronika.

Problemy miało również warszawskie zoo. - Zalane zostało herpetarium i insektarium w zoo. Nie działa tam prąd i ogrzewania, ale zwierzętom nic nie grozi, bo jest dość ciepło. Obecnie trwa tam wypompowywanie wody, najpóźniej jutro usterka zostanie usunięta - poinformował Andrzej Kruszewicz, dyrektor zoo.

ran/PAP/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • JaroPatriota

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2013 19:23 ~JaroPatriota

  nie znam na tyle Warszawy, dlatego zapytam, czy trasa AK to tylko ten odcinek pod wiaduktem? czy ludzie na dachach samochodów to ten człowiek na jednym samochodzie? nie ujmuję tej sytuacji i jej konsekwencjom dla poszkodowanych, ale czy to jest powód, żeby robić taką tragedię? czemu to ma służyć oprócz odpowiedniej oglądalności? TVN24 jako naprawdę dobra stacja, niestety coraz bardziej wpisuje się w wyścig "im więcej nieszczęścia tym lepiej"; szkoda, bo coraz częściej jestem Waszym programem już zmęczony...

 • hyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2013 12:13 ~hyk

  Tylko PIS może nas uratować.

 • Ania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2013 07:38 ~Ania  Buuuu~Buuuu

  Ani sejmu, ani ratusza nie zalało. Pani prezydent ukryta i pewnie znów będzie to wina mediów.
  wik~wik

  Tak to wina PO że pada deszcz, jakby rządził PiS we wszystkie niedziele świeciło by słońce abyśmy mogli cieszyć wynalazkiem PiS-u -grilem., Ludzie zastanówcie się, w Niemczech nie mają PO i też jest powódź.
  SEBBAXSEBBAX

  Kolego - nie masz racji - trasa AK zalana była dwa lata temu - od tego czasu nic tam nie zrobiono !!! kto jest za to odpowiedzialny ??? za nierobienie niczego... pogoda pogodą, ale to co się teraz dzieje to pasuje do czarnej komedii - wladze twierdzą, że jest kolorowo, a Ty radz sobie sam

  Kolego a moze słyszałeś że ma być remont AK? Nie wiem czy wiesz ale to nie dziala tak ze od reki robi sie takie rzeczy. a jak będzie remont to tez bedzie zle bo beda objazdy i korki. Może warto sie zastanowić i przestać smiecic gdzie popadnie to studzienki będą miały większy przepływ. nic nie jest nigdy ani czarne ani białe.

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2013 22:58 SEBBAX


  Buuuu~Buuuu

  Ani sejmu, ani ratusza nie zalało. Pani prezydent ukryta i pewnie znów będzie to wina mediów.
  wik~wik

  Tak to wina PO że pada deszcz, jakby rządził PiS we wszystkie niedziele świeciło by słońce abyśmy mogli cieszyć wynalazkiem PiS-u -grilem., Ludzie zastanówcie się, w Niemczech nie mają PO i też jest powódź.

  Kolego - nie masz racji - trasa AK zalana była dwa lata temu - od tego czasu nic tam nie zrobiono !!! kto jest za to odpowiedzialny ??? za nierobienie niczego... pogoda pogodą, ale to co się teraz dzieje to pasuje do czarnej komedii - wladze twierdzą, że jest kolorowo, a Ty radz sobie sam

 • aaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2013 21:18 ~aaaa

  Miasto broni się przed napływem ;)

 • karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2013 20:34 ~karol

  czy ktoś wie może jaka jest obecnie sytuacja na ul. Warszawy? jak dojechać skoro trasa toruńska jest zamknięta? jest gdzieś oficjalna informacja o objazdach?

 • Majami

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2013 20:28 ~Majami

  Jak dojechać z Ochoty na Tarchomin?

 • facio aligacio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2013 20:18 ~facio aligacio

  Nawet tvn i wybroczna od tygodnia informują, że intensywne opady przechodzą nad Europą.

  Ale na naszej zielonej wyspie mamy tylko Słońce Peru. Trzeba być intelygentem z dużego miasta, żeby nie widzieć, w jakim stanie jest to państwo.

  To za rządów Pełó zamiast służby meteorologicznej mamy pogodynki czyli niedorozwinięte cycate panienki.

 • greg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2013 20:04 ~greg

  Najpierw trzeba się upewnić czy wiadomości są prawdziwe bo Dźwigowa wcale nie była zalana

 • tralala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2013 20:01 ~tralala

  a pani prezydent pewnie odpoczywa po wczorajszym uczestnictwie w święcie Saskiej Kępy

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »