Informacje

16.07.2013 16:39 "mógł zachować się bardziej starannie"

Guział zachowa stanowisko. "Nie ma podstaw do złożenia rezygnacji"

SERWISY:

Nie ma podstaw do złożenia rezygnacji przez burmistrza Ursynowa Piotra Guziała - uznał stołeczny ratusz po rozpatrzeniu skargi, która w czerwcu trafiła do wojewody mazowieckiego. Autor skargi wskazywał, że - według KRS - Guział jest prokurentem w prywatnej spółce.

Autor skargi, która wpłynęła do urzędu wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego wskazał na możliwość złamania przez burmistrza Ursynowa przepisów zakazujących łączenia funkcji burmistrza z zasiadaniem we władzach spółki prawa handlowego. Wojewoda, zgodnie z Kodeksem postępowania administracyjnego, skierował skargę do rozpatrzenia przez prezydent miasta Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Nie ma podstaw

Rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk poinformował we wtorek PAP, że po złożeniu wyjaśnień przez Guziała, biuro, które zajmowało się skargą, nie znalazło podstaw do złożenia przez niego rezygnacji z funkcji burmistrza dzielnicy Ursynów.

Zaznaczył, że jednocześnie biuro uznało, że Guział - choć nie miał takiego obowiązku - mógł zachować się bardziej starannie i zadbać o to, by po złożeniu przez niego rezygnacji z prokury, władze spółki, w której pełnił tę funkcję, dokonały stosownej zmiany w Krajowym Rejestrze Sądowym.Wcześniej Guział tłumaczył, że 15 grudnia 2010 r., czyli dzień po objęciu funkcji burmistrza, zarząd spółki odwołał jego prokurę, a jednocześnie on sam złożył stosowną rezygnację. Podkreślił, że informację o tym fakcie "otrzymała urzędniczka prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, odpowiedzialna za oświadczenia majątkowe".

Polityczny przeciwnik prezydent

Guział, lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, jest inicjatorem akcji referendalnej ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz (trwa zbieranie podpisów pod wnioskiem w tej sprawie). Po nagłośnieniu przez media sprawy skargi na niego, Guział oceniał, że wojewoda zaangażował się "w zwalczanie inicjatorów demokratycznej akcji referendalnej". Kozłowski tłumaczył zaś, że nie mógł nie zająć się skargą, gdyż k.p.a. nie pozostawia mu w takiej sprawie uznaniowości. Gdy skarga wpływa do urzędu wojewody, ten musi ją rozpatrzyć lub skierować do kompetentnego organu, w tym wypadku - do prezydenta miasta.

PAP/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • miki21

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2013 22:34 ~miki21

  Najwyższy czas wysłać HGW na zasłużoną emeryturę jak postępuje jej ukochany kościół ze swoimi niewygodnymi pracownikami.

 • Tak pytam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2013 22:17 ~Tak pytam

  Emerytka~Emerytka

  No dalej panie Guział, dalej kąsaj rękę która cię głaszcze i jest dla ciebie tak łaskawa

  Oho, emerytka już na posterunku ! A czyjąż to rękę pan Guział kąsa ? I kto go głaskał tak łaskawie ? To jakaś obesja jest, droga emerytko ?

 • Emerytka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2013 20:20 ~Emerytka

  No dalej panie Guział, dalej kąsaj rękę która cię głaszcze i jest dla ciebie tak łaskawa

 • Aferka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2013 18:21 ~Aferka

  No, Platformo, kiepściutko z tobą. Stałe metody niszczenia przeciwnika zawodzą, nawet donosik nie pomógł. Może odkopcie niejaką Jarucką, ona pomoże, bo ma praktykę.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »