Informacje

26.11.2014 15:06 w niedzielę wybierzemy prezydenta Warszawy

Guział poparł Sasina. "Jest człowiekiem bardzo energicznym"

SERWISY:


Na cztery dni przed drugą turą wyborów na prezydenta Warszawy Piotr Guział ogłosił, że popiera kandydata Prawa i Sprawiedliwość. - Proszę was, poprzyjcie Jacka Sasina - powiedział burmistrz Ursynowa do swoich zwolenników.

Guział w wyborach 16 listopada uzyskał w Warszawie trzeci rezultat - miał ponad 8,5 proc. głosów. Na środowej wspólnej konferencji prasowej w Sejmie z Jackiem Sasinem wyjaśniał, że wysłał do sztabów obu rywalizujących w II turze kandydatów pytania o elementy jego programu, które będą w stanie realizować jako prezydenci.

O kandydacie PiS wyrażał się w samych superlatywach. – Jest człowiekiem bardzo energicznym, najbardziej doświadczonym w administracji ze wszystkich kandydatów. Dzięki temu jest gwarantem szybkiego spełnienia nie tylko swoich, ale także moich postulatów – powiedział Guział.

Postulaty Guziała

Burmistrz Ursynowa przypomniał listę swoich postulatów, na które kandydat PiS odpowiedział pozytywnie. – Trzeba załatwić sprawę dzikiej reprywatyzacji,  wybudować nowe żłobki i przedszkola, kanalizacja dla rodzin, które muszą korzystać z szamb, potrzebny jest też "kop" inwestycyjny, który zapewnią budowy w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego – wymieniał Guział.

ZOBACZ, JAKIE POSTULATY PRZEDSTAWIŁ PIOTR GUZIAŁ

- Podpisałem się pod tymi postulatami bez żadnego wahania - zapewniał Sasin. Jego zdaniem dziś "potrzebna jest konsolidacja wszystkich tych, którzy uważają, że zmiany w Warszawie są potrzebne".

Guział zaapelował też do swoich wyborców z pierwszej tury, by poparli kandydata PiS oraz do osób, które w zeszłym roku głosowały za odwołaniem prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz w referendum.  – Poprzyjcie Jacka Sasina - powiedział Guział i dodał: - Te 322 tysiące głosów z referendum powinno wystarczy by rozstrzygnąć wynik drugiej tury na rzecz dobrej zmiany dla Warszawy.

 

PO o liście Guziała

Sztab wyborczy Hanny Gronkiewicz-Waltz nie odniósł się bezpośrednio do wtorkowego listu Piotra Guziała dotyczącego udzielenia poparcia w drugiej turze wyborów. – Pan Guział nie zwrócił się z tym do nas bezpośrednio, tylko przez media. Poza tym udzielenie konkretnych odpowiedzi na tak wiele pytań wymaga trochę więcej czasu, ale na pewno na nie odpowiemy – powiedział tvnwarszawa.pl w środę ok. południa Marcin Kierwiński, szef sztabu wyborczego pani prezydent.

Ocenił jednak czym Guział powinien kierować się przy wyborze kandydata, któremu udzieli poparcia. – Powinien porównać realny i inwestycyjny plan pani prezydent, z pełnym populistycznych obietnic programem pana Sasina. To tutaj powinien szukać przesłanek na temat poparcia jednego z kandydatów – dodał Kierwiński.

Piotr Guział twierdzi z kolei, że wysłał drogą mailową postulaty na skrzynkę poselską Marcina Kierwińskiego i prezydent Gronkiewicz-Waltz. - Dostałem potwierdzenie odbioru obu wiadomości we wtorek ok. godz. 15 - zapewnia tvnwarszawa.pl Piotr Guział.

Zobacz przedwyborczy wywiad tvnwarszawa.pl z Piotrem Guziałem:


jb,PAP/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • rafal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2014 15:23 ~rafal

  niech lepiej zostanie w Wołominie, ze swoją gwardią,

 • iPeryt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2014 14:12 ~iPeryt

  Chyba elastyczny..

 • gando

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2014 13:13 ~gando

  ten z prawej to z tych madrosci ma skret szyji/ale na prawo/

 • Kot Filemon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2014 12:53 ~Kot Filemon

  młodziak~młodziak

  Dajesz Sasin! Potrzebuje Pana Warszawa i Warszawiacy!

  Uwaga! Gimbaza jest na łączach?? Btw, która Warszawa?? w woj. lubelskim czy ta pod Wronkami??

 • oki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2014 12:38 ~oki

  Ale jak można porównywać HGW z Guziałem lub złotoustym Sasinem?
  Wiele jest do poprawienia w zarządzaniu Warszawą ale Sasin z poparciem pieniaczy z pewnością tej umiejętność nie posiadają. Ten pierwszy z pewnością będzie super w organizacji comiesięcznych rocznic, to na pewno.

 • proszę

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2014 12:32 ~proszę  Warsaw~Warsaw

  Mam nadzieję że Sasin wygra współpracował z Śp.Lechem Kaczyńskim, który był dobrym prezydentem! Bo ta hołota z PO to banda złodziei !!!!!
  GrzeL~GrzeL

  Kaczyński dobrym prezydentem? Chyba tylko dlatego, że doprowadził do otwarcia Muzeum Powstania Warszawskiego. Po za tym kompletnie NIC dla Warszawy nie zrobił!!! W Warszawie żyją również młodsi ludzie, a nie tylko kombatanci!!! A Sasin co może zrobić dla Warszawy? Jedynie wykonywać polecenia swojego szefunia Jarka, a więc nic dobrego dla miasta!!!
  miodzio~miodzio


  nie wiesz ze 90% inwestycji zrealizowanych orzez hgw zostalo rozpoczetych za Kaczynskiego?


  Nie rozśmieszaj ludzi.

 • junak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2014 12:27 ~junak

  P. Sasin jako człowiek być może jest energiczny, kreatywny, pomysłowy, błyskotliwy itd. itp. Nie kwestionuję tego.

  Ale jego kreacja w tej kampanii jest wyraźna i jednoznaczna - kukła sterowana przez Jarosława Kaczyńskiego zrobiona na wygląd i podobieństwo śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Obowiązkowy kontynuator spuścizny po L. Kaczyńskim i J. Piłsudkim. Abstrahując od oceny dokonań L. Kaczyńskiego i wszystkich innych prezydentów Warszawy - ludzie boją się kukiełek, bo nigdy nie wiadomo, co wypełznie z tyłu. Być może gdyby p. Sasin był bardziej samodzielny (albo bardziej było to akcentowane w kampanii) oddałbym na niego swój głos. Natomiast jeżeli mam wybrać - Hanna Gronkiewicz-Waltz vs. Jarosław Kaczyński w masce Jacka Sasina - wybieram Hannę. Nie będę głosował na J. Kaczyńskiego, żeby ukarać H. G.-W. Dziękuję.

 • kapete

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2014 12:04 ~kapete

  Panie Guział, dzięki mnie głosowało na Pana przynajmniej 5 osób, które się wahały. Popierać PIS - fe stracił Pan w moich oczach cały szacunek.

 • młodziak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2014 11:50 ~młodziak

  Dajesz Sasin! Potrzebuje Pana Warszawa i Warszawiacy!

 • turysta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2014 11:47 ~turysta

  Rozsądny gościu z tego Guziała, elokwentnie się wypowiada.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »