Informacje

11.12.2018 07:05 28 osób straciło prawo jazdy

Grupa SPEED w akcji:
192 kontrole, 100 mandatów

SERWISY:

192 skontrolowane samochody, ponad 100 nałożonych mandatów i 28 zatrzymanych praw jazdy. Policjanci z grupy SPEED podsumowali sobotnią akcję wymierzoną w piratów drogowych.

- W akcji wzięło udział 50 policjantów z warszawskiej drogówki, pionu kryminalnego oraz komend powiatowych - czytamy w komunikacie policji. - Do działań wykorzystano też psa przeszkolonego do wykrywania narkotyków, czego efektem było zabezpieczenie marihuany oraz zatrzymanie osoby, który odpowie za jej posiadanie - czytamy dalej.

Co to jest SPEED?

O policyjnej grupie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Została powołana pod koniec października. Jej trzon stanowią policjanci drogówki, ale są też funkcjonariusze z innych komórek. Utworzenie specjalnej ekipy zapowiadał rzecznik Komendy Stołecznej Policji przy okazji materiałów "Czarno na Białym" i "Uwagi!" TVN, poruszających problem nielegalnych wyścigów.

Efekty pierwszych tygodni działania specgrupy (okres od końca października do 5 grudnia) to zatrzymanie 975 kierujących, którzy nie dostosowali prędkości do ograniczeń. 209 z nich straciło prawo jazdy na trzy miesiące, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. 612 zostało ukaranych mandatami, 593 pouczono, a w 11 przypadkach zastosowano wniosek o ukaranie do sądu.

Funkcjonariusze zatrzymali również 41 dowodów rejestracyjnych.

Oprócz tego stwierdzili blisko 180 innych wykroczeń, jak na przykład rozmawianie przez telefon w trakcie jazdy czy nieprawidłowa zmiana pasa. Dane obejmują działania od końca października do 5 grudnia.

ml/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Maxim

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2018 22:28 ~Maxim
  Maxim~Maxim

  Nie rozumiem , a dlaczego nie mogę jechać np Wisłostradą 140 km/h o g.23 . Zielone światła na wprost , czerwone dla pieszych , to co to za różnica czy jadę 60 czy 140 ?
  paweł~paweł


  wróć do szkoły na lekcje fizyki to zrozumiesz
  Maxim~Maxim

  Niestety już się nie da wrócić do szkoły . Więc zwracam się Pawle o wyjaśnienie praw fizyki które mają wpływ na opisaną wyżej sytuację
  Maciej~Maciej

  A teraz pomyśl, że wszyscy nagle tak jeżdżą wychodząc z takiego założenia.
  Skoro Wisłostrada, to może jeszcze Marszałkowska, Jana Pawła?
  A co się dzieje w razie kolizji z taką prędkością? Jakie są skutki dla pojazdów czy pieszych potrąconych na przejściu czy na chodniku? Nie wspominając o tak banalnych rzeczach jak płynność ruchu i komfort psychiczny pieszych czy współużytkowników ruchu.
  Dlaczego takie rzeczy trzeba tłumaczyć?
  Jako kierowca, podatnik i ojciec rodziny domagam się zaprowadzenia porządku i dyscypliny na drogach.


  Marszałkowska , Jana Pawła - czemu nie , wszystkie przejścia dla pieszych , światło czerwone , ulice prostopadłe , czerwone , więc jedziesz

 • kornik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2018 16:06 ~kornik

  Komesz~Komesz

  Kontrole OK, wyłapywanie idiotów na drogach OK, ale Ja oczekuję od Policji jeszcze działań pomagających kierowcom np.regulowania ruchu (kierowania ruchem) na skrzyżowaniach na których padła sygnalizacja.
  Karania kierowców za blokowanie skrzyżowań np. Skrzyżowanie al. Jerozolimskich i Żelaznej codziennie korek bo kierowcy jadący Alejami blokują skrzyżowanie. Łapanie za prędkość to nie cała ich praca.

  To ja jeszcze poproszę o nadużywanie tylnich przeciwmgłowych...

 • Komesz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2018 15:20 ~Komesz

  Kontrole OK, wyłapywanie idiotów na drogach OK, ale Ja oczekuję od Policji jeszcze działań pomagających kierowcom np.regulowania ruchu (kierowania ruchem) na skrzyżowaniach na których padła sygnalizacja.
  Karania kierowców za blokowanie skrzyżowań np. Skrzyżowanie al. Jerozolimskich i Żelaznej codziennie korek bo kierowcy jadący Alejami blokują skrzyżowanie. Łapanie za prędkość to nie cała ich praca.

 • WNR

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2018 15:11 ~WNR

  Pozdro dla psiarni nic nam nie zrobicie a wasze stingery skończą jak bmw nie dotrwają wiosny buhahahahhaha!

 • ytjgd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2018 13:37 ~ytjgd

  Tak jak ta akcja tydzien trzezwosci kierowcow.

 • miecio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.12.2018 23:51 ~miecio

  a może wzięli by się do pracy np z chęcią zobaczyłbym ich kierujących ruchem w godzinach szczytu na skrzyżowaniu Emilii Plater i Alej Jerozolimskich, może nie jechałoby się emilką od Świętokrzyskiej godziny. zresztą na Świętokrzyskiej też by się przydali. takich miejsc w Warszawie nie brakuje, pracy starczyło by dla wszystkich ale fajniej i przyjemniej pędzić sto pięćdziesiąt i więcej udając że się pracuje.

 • złośliwiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.12.2018 14:47 ~złośliwiec

  A ja notorycznie przekraczam prędkość. W obszarze zabudowanym o 4 km/h, poza nim o 8 km/h. Taki ze mnie rajdowiec.

 • FundacjaAdUrbem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.12.2018 12:13 ~FundacjaAdUrbem

  A po co to zaglądanie pod maske i do bagażnika czyżby policjanci prześladowali tych co mają lepsze samochody i celowo trzepali ich samochody nie tyle w poszukiwaniu czegoś co po to by upszykrzyć kontrole?

 • frencz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.12.2018 11:05 ~frencz

  mich~mich

  wszyscy najeżdżają teraz nagle na nielegalne wyścigi , tylko niech sobie przypomną co robili 30 lat temu Ci co się tak teraz wypowiadają , jeszcze gorsze akcje i narypani do nieprzytomności ,

  I to wg. ciebie jest usprawiedliwiające.

 • anty speed

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.12.2018 11:04 ~anty speed

  Kierowcy samochodów którzy czasem sobie szybciej "poganiają" na wszelkich drogach dwu lub trzy pasmowych przeważnie mają sprawne technicznie samochody w które inwestują spore pieniądze. Patrząc na zamulających Januszy ze światłami świecącymi w niebo lub oczy innych kierowców stwierdzam że jeżdżą zaniedbanymi samochodami i im należało by się bardziej przyjrzeć bo oni stwarzają większe zagrożenie niż ci co przekroczą prędkość o 20-30 km/h na drodze odgrodzonej od ruchu pieszego. Ostatnio taki Janusz o mało nie wjechał w tył mojego samochodu bo podczas hamowania okazało się że nie może kierownicy utrzymać w rekach gdyż tak mocno samochód mu ściągał w lewo.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »