Informacje

29.09.2014 12:10 wybory samorządowe 16 listopada

Gronkiewicz-Waltz pozuje na tle metra. Inni kandydaci w cieniu

SERWISY:

W weekend Hanna Gronkiewicz-Waltz zaprezentowała się na tle jednej z najważniejszych miejskich inwestycji mijającej kadencji, czyli II linii metra. Inni kandydaci na fotel prezydenta Warszawy takiego tła do reklamy przed zbliżającymi się wyborami nie mają. Jak zamierzają się promować?

Tłumy dziennikarzy skupionych wokół Hanny Gronkiewicz-Waltz i las mikrofonów – to zdjęcie z niedzielnej wizyty na budowanej II linii metra. Kolejne: prezydent przy wejściu do metra, w wagonie inspiro, to znów ściska dłoń wiceprezydenta do spraw inwestycji. Tak Hanna Gronkiewicz-Waltz prezentuje się niedługo przed wyborami samorządowymi.

Jej kontrkandydaci nie mają takiego tła do przedwyborczej reklamy. Pozostają w cieniu Gronkiewicz-Waltz. Jak zamierzają się promować i gdzie byli w weekend, gdy oczy wszystkich zwrócone były na metro?

W szpilkach i na rowerze

- Na takim poziomie i przy takich możliwościach, jakie ma pani prezydent, ciężko jest  rywalizować. Ratusz ma dużą machinę public relations, którą w tym momencie odpala. Pani Gronkiewicz-Waltz unika jednak jak ognia debaty publicznej z mieszkańcami - ocenia Joanna Erbel, kandydatka na prezydent Warszawy z ramienia partii Zielonych.

I wytyka Hannie Gronkiewicz-Waltz, że ta nie ma wizji miasta.

- Słyszymy, że chce odklejać mieszkańców od samochodów, a przebudowuje ulicę Prostą, czyli funduje nam autostradę - przekonuje Erbel. - A stwierdzenie, że II linia metra rozwiąże wszystkie problemy, jest populistyczne. Nie ma wizji transportu. My chcemy pokazać, że system komunikacji może działać jako całość. Jedną z alternatyw jest rower, chcielibyśmy wprowadzić także tańsze bilety - wylicza kandydatka.

I zapewnia, że sama w tej kampanii spotyka się z warszawiankami i warszawiakami.

- W ramach cyklu spotkań rozmawiałam w weekend z mieszkańcami na Chłodnej 25. Jeżdżę po dzielnicach, staram się dowiedzieć, jakie są problemy, jakie są lokalne potrzeby - wylicza Erbel, która chętnie fotografuje się w towarzystwie roweru.

Tak fotografuje się Joanna Erbel:

Patriotycznie, z ręką na temblaku

- Cieszę się, że metro jest budowane, ale to żaden powód do chwały, bo na miejscu pani prezydent każdy inny prezydent by to zrobił. Poza tym centralny odcinek II linii miał być oddany na Euro 2012, a w tym roku mieliśmy jeździć metrem z Targówka na Bemowo. Warto pamiętać, że jest to też najdroższa tego typu inwestycja w Europie. Mam nadzieję, że przed wyborami nie będzie tak, jak z autostradami, że zostanie zagwarantowana przejezdność, a później przyjdzie czas na poprawki i prace remontowe - komentuje Piotr Guział, burmistrz Ursynowa, a zarazem kandydat Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej na prezydenta stolicy.

I podkreśla, że od prezydenta stolicy oczekuje się czegoś "ekstra", a nie tylko rutynowych działań.

- Pani prezydent reprezentuje bardzo tradycyjne podejście: mamy budżet i go jakoś realizujemy. Prezydent Warszawy powinien wprowadzić najlepsze w tej części Europy rozwiązania, chociażby w jednej dziedzinie życia. Na przykład w edukacji, stawiając na bezpłatne zajęcia pozalekcyjne, czy nowoczesne boiska przyszkolne, albo robiąc z Warszawy miasto-ogród, najbardziej zielone miasto Europy, gdzie zamiast korków i betonu wygoda mieszkańców jest najważniejsza. Ja będę tak właśnie działał - zapewnia Guział.

Jak sam mówi, ostatni weekend spędził na sportowo i patriotycznie; spotykał się z mieszkańcami.

- Kibicowałem maratończykom, uczestniczyłem w IX Memoriale im. Zdzisława Ambroziaka, w którym drugie miejsce zdobyli siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej. Byłem też na meczu Legii z Lechem i byłem świadkiem cudu, bo z 0:2 skończyło się w ostatnim kwadransie remisem 2:2 - wylicza Guział. - Brałem też udział wspólnie z panią prezydent w obchodach Dnia Patrona Warszawy, a także w uroczystościach 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego – dodaje.

Guział na zdjęciach prezentuje się z ręką na temblaku. To pozostałość po wypadku podczas skoku ze spadochronem:

Wybory 16 listopada

W wyborach o fotel prezydenta miasta zawalczą: Hanna Gronkiewicz-Waltz, Joanna Erbel, Piotr Guział, Jacek Sasin, Sebastian Wierzbicki, Jacek Wilk i Andrzej Rozenek. Odbędą się one 16 listopada.

TAK WYGLĄDAŁ NIEDZIELNY PRZEJAZD II LINIĄ METRA:

ran/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Marta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2014 07:39 ~Marta

  A ja powiem więcej, Warszawa ma jeden z najbardziej upartyjnionych samorządów, czas to zmienić, szczególnie, że dzięki Guziałowi mamy taką szansę...

 • jadźka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 21:48 ~jadźka

  Macieqqq~Macieqqq

  Guział to jedyny racjonalny wybór, to sprawny menadżer, który potrafi ogarniać inwestycje, a przy tym jest blisko ludzi, można go spotkać na Ursynowie i nie tylko, dlatego sprawdźcie co on proponuje i jakim jest skutecznym politykiem, zamiast znowu oddawać głos na panią księgową, co kompletnie nie ogarnia jakie są problemy ludzi i ma zero kontroli nad urzędnikami, tudzież na rowerzystkę-hipsterkę, nie wspomniając o innych stricte partyjniackich kandydaturach. Warszawa zasługuję na gościa z energią!

  Jezu, co za wybór - partyjna Haneczka vs zielonę hipsterę. Chyba wolę Guziałą, przynajmniej energiczny facet, a nie jak tamte dwie dziunie, tylko gadają i pozuja. A tak na serio to cenięcały WWS za bezpartyjność, bo jak widać miastem od wyborów do wyborów rządzi tylko jedno ugrupowanie.

 • anatol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 21:44 ~anatol

  warszawiak~warszawiak

  jedyna szansa dla Warszawy w społecznikach z warszawskiej wspólnoty samorządowej, oni interesują się brudem, śmieciami, strażą miejską,stadionem skry, parkingami, parkami to są ludzie lokalni z tych miejsc i osiedli i nareszcie się jednoczą w swoich działaniach. reszta to partyjniaki do żłoba ciągnący kadencja za kadencją.

  Bo całą reszta to zwykłę partyjniaki, które dojadą do Warszawy ze swojej willi spoza miasta i co ich obchodzi że komuś śmierdzi. W WWSie są osoby, któe działąły długie lata na rzecz swoich dzielnic i okolicy, i partia im w tym nie była potrzebna. Czekam aż cała Warszawa będzie taka piękna i zielna jak mój Żoli, też dzięki działaczom WWS.

 • jerzyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 21:38 ~jerzyk


  warszawiak z ursynowa~warszawiak z ursynowa

  Nigdy nie zagłosuję na Guziala , leń z ADHD .
  Elektorat~Elektorat

  Kto co takich bzdur naoipowiadał ? Mamy demokrację, nie chcesz, to nie głosuj, ursynowianie na pewno zagłosują.

  No ja np zagłosuję, bo Hanki mam już powyżej uszu, czas na młodą krew, i podoba mi się ogólna idea bezpartyjengo WWS.

 • marynia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 21:33 ~marynia


  warszawiak~warszawiak

  jedyna szansa dla Warszawy w społecznikach z warszawskiej wspólnoty samorządowej, oni interesują się brudem, śmieciami, strażą miejską,stadionem skry, parkingami, parkami to są ludzie lokalni z tych miejsc i osiedli i nareszcie się jednoczą w swoich działaniach. reszta to partyjniaki do żłoba ciągnący kadencja za kadencją.
  Wspólnota~Wspólnota

  Czy Guział będzie startował z WWS, czy z własnym komitetem ?

  Guział Guziałem, ale jakby się tak wczytach w ich listy, to w tych wyborach z WWsu startują naprawdę fajne i zasłużone osoby, np p. Jezierska z Żoliborza i inni.

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2014 14:58 SEBBAX

  nasze metro - II linia juz jest zacofana technicznie o jakies 10-20 lat. w chwili obecnej buduje się już stacje ze śluzami, aby nikt nie wpadł pod metro oraz metro bezobsługowe - czyli bez prowadzącego pojazd.
  a u nas wrzuca się olbrzymie pieniądze w wygląd stacji (gdzie w większości nowych stacji poza Polską króluje prostota - za to ma być wygodnie i bezpiecznie - a u nas psujące się non stop inspiro... teraz tydzień spędziłem w Paryżu - 14 linii metra (wagoniki bardzo stare i nówki bezobsługowe) 5 linii szybkiej kolei miejskiej - mnóstwo ludzi i ... metro się nie psuje mimo, że ludzie też wskakują mocno po sygnale i są non stop przycinani drzwiami... i drzwi się nie psują...

 • andrzej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2014 12:35 ~andrzej

  Za to że zwęziła Świętokrzyską i tak na nią nie zagłosuje niech deptak robi sobie u siebie .

 • Zmora Warszawy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2014 11:00 ~Zmora Warszawy


  jaco~jaco

  metro juz gotowe to dlaczego nie uruchomią tego juz teraz tylko czekają na wybory? Nie wierzę w dwumiesięczne odbiory techniczne.
  lolik 80~lolik 80

  Sławne " Inspiro " wypuszczono w trasy bez odbiorów technicznych, bo HGW spieszyło się przed referendum. No i skutki teraz mamy.

 • Nocne życie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2014 10:42 ~Nocne życie  Luki~Luki

  Szkoda, że HGW nie pozowała na tle metra w ostatni piątek - szczególnie polecałbym składy w kierunku Kabat stojące w okolicy 8:30 na przykład na Słodowcu. Twarze wkurzonych pasażerów w tle (kolejna awaria Inspiro - a.k.a Fenix z popiołów) - bezcenna promocja...
  Pawel~Pawel

  Taa bo HGW nie ma co robić w nocy, tylko ubiera reformy i specjalnie zakrada się i psuje skład inspiro, żebyś nie mógł do pracy dojechać.
  Prawda, że zawsze dobrze mieć kogoś na kogo można wszystko zwalić? Tylko, że takie myślenie świadczy o twojej inteligencji - współczuję.

  Edek~Edek

  Się tak Pawełku nie spinaj bo popuścisz :D
  I tak, HGW jest winna awarii inspiro bo to JEJ ludize kupili ten szmelc, i JEJ ludzie robią co tylko mogą żeby nie pociągnąć producenta do odpowiedzialności.


  Paweł - a co osoba w takim wieku może robić w nocy ? Ziółka, siusiu i spać.

 • Smród

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2014 10:38 ~Smród

  artur wilk~artur wilk

  BZDUra NIECH BUDUJA TRASE kazdy o tym wiedzial ze tutaj bedzie Lotnisko normalka ale nie smrod nie do wytrzymania nie Wiesz czlowieku o czym mowisz Wysypisko mialo byc zamkniete bylo wygaszane a od miesiaca zwoza z calej warszawy smieci GDZIE OBIETNICa ZE BEDZIE GORKA NARCIARSKA ?nikt nie kupilby mieszkania tutaj gdyby mial takie informacje


  No, muszę przyznać, że wiara w zapewnienia władzy to była duża nieostrożność. A ta zwałka z całej Warszawy to pewnie skutek przekrętu miejskiej spółki MPO. Oni nie mają urządzeń do utylizacji.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »