Informacje

06.10.2014 09:52 hanna gronkiewicz-waltz w tvn24

Gronkiewicz-Waltz o korkach na Targowej: "Trzeba zmienić nawyki"

SERWISY:

- Targowa została niedawno otwarta po kilkuletniej przerwie, musimy się przyzwyczaić - tak prezydent Warszawy w poranku "Wstajesz i wiesz" TVN24 skomentowała ogromne korki, które tworzą się po otwarciu Świętokrzyskiej i Targowej. Ponadto urzędująca prezydent, która ubiega się o kolejną kadencję, zapowiedziała, że jest gotowa na debatę w czasie wyborów samorządowych, ale dopiero w drugiej turze.

Według Hanny Gronkiewicz-Waltz kierowcy po zamknięciu obu ulic na czas budowy metra znaleźli sobie objazdy okolicznymi uliczkami.

Czytaj więcej o korkach na Targowej.

Czytaj więcej o korkach w al. Jana Pawła II.

Czytaj więcej o korkach na Świętokrzyskiej.

– Trzeba zmienić nawyki. To jest kwestia nauczenia się od początku. Świętokrzyska też była zatkana, bo wszyscy kierowcy, którzy znaleźli sobie do przejazdów małe uliczki, wrócili do centrum – powiedziała prezydent.

Kierowcy przesiądą się do metra?

W jej ocenie sytuacja poprawi się po oddaniu do użytku centralnego odcinka II linii metra.

– Wiele osób, korzystających z samochodów, przesiądzie się do metra – przewiduje Gronkiewicz-Waltz.

Kiedy pojedziemy wspomnianym odcinkiem podziemnej kolejki?

Dokładna data na razie nie jest znana. – Trwają odbiory, prowadzone przez cztery organy. Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo – podkreśliła Gronkiewicz-Waltz.

Dodała też, że w trzeciej kadencji jednym z priorytetów będzie budowa kolejnych 11 stacji II linii metra, na Bródno i Wolę. Budowa będzie współfinansowana przez miasto i Unię Europejską.

"Debata w drugiej turze"

Podczas rozmowy w studiu TVN24 Gronkiewicz-Waltz, zapytana o ewentualny udział w debacie prezydenckiej m.in. z Jackiem Sasinem, zapowiedziała, że jest gotowa na spotkanie, ale dopiero w drugiej turze.

O swojej rywalizacji z innymi kandydatami powiedziała: – Za każdym razem staram się walczyć o głos każdego wyborcy. Nie można przedwcześnie odtrąbić zwycięstwa.

Jak zabiega o głosy wyborców? Chodzi do losowo wybranych mieszkańców. Zanim ich odwiedzi, z danego urzędu dzielnicy ktoś dzwoni i upewnia się, czy członkowie rodziny są w domu. Prezydent zapewniła, że mieszkańcy reagują na ogół życzliwie. - Nie spotkałam się jeszcze z jakimiś nieprzyjemnymi sytuacjami - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Dodała, że jeśli wygra wybory, to będzie jej ostatnia kadencja w ratuszu. – 12 lat to jest dobry okres, wystarczający żeby zmienić oblicze miasta – oceniła Gronkiewicz-Waltz.

Gronkiewicz-Waltz o darmowych biletach Sasina

Prezydent odniosła się także do obietnicy wyborczej Jacka Sasina, który – jeśli wygra wybory – ma wprowadzić darmową komunikację dla osób płacących podatki w stolicy. Według polityka Prawa i Sprawiedliwości warunkiem jest przekonanie 300 tysięcy osób do płacenia podatku w stolicy. Miejską kasę ma to zasilić dodatkowym miliardem złotych, podczas kiedy wpływy ze sprzedaży biletów za ubiegły rok osiągnęły ponad 750 mln złotych.

Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że Sasin musi najpierw ujawnić, gdzie wprowadzi oszczędności, by w pierwszym roku – zanim wpłyną pieniądze od nowych podatników – sfinansować darmową komunikację.

Ponadto prezydent nie wierzy, że Sasinowi uda się zdobyć 300 tysięcy nowych podatników. – Myśmy (dla płacących podatki – red.) dawali dodatkowe punkty przy rekrutacji w przedszkolach, wprowadziliśmy kartę warszawiaka. Rocznie daje nam to 10 tysięcy nowych podatników – podsumowała prezydent.

 

bf/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • prażanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2014 16:27 ~prażanin

  Myśle że trzeba zmienić nawyki i wywalić na zbyty pysk Inz Ruchu, ciekawe kiedy ktoś odpowie za to że wyjście z metra po stronie cerkwi wykopano w osi starej jezdni, dokładnie na starym bus pasie , dzięki czemu teraz autobusy zjeżdzają na tory żeby za chwilę wjechać na jezdnie .
  Droga Pani Haniu , Pani juz dziekujemy
  prazanie

 • janusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2014 15:54 ~janusz

  P. prezydent chwali się, że oddawana jest do użytku I część II linii metra, a ona dąży do zbudowania jeszcze 11 stacji. I bardzo dobrze. Ale ja pamiętam jak była bydowana I linia na Ursynowie. Tam wtedy była pustynia. Dopiero potem powstało miasto. Metro ma wielką siłę miastotwórczą i to jest jedna z jego zalet. A co ono ma stworzyć na Bródnie, choć jest tam potrzebne? Tam nie ma już miejsca praktycznie na nic. Dobrze, że powstaje, ale gdyby zbudowano ze 4-6 stacji na Białołęce to byłby tam drugi Ursynów. Uważam, że tak powinno się planować rozwój miasta, które (jak chce p. prezycent) miałoby konkurować z Berlinem czy Wiedniem

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2014 15:15 ~warszawiak

  "Trzeba zmienić nawyki" - to typowe dla tej pani. Prościej będzie zmienić tę panią! Wybory blisko!

 • jędrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2014 14:04 ~jędrek

  piszecie że pani HGW dużo robi dla Warszawy , ale miasto to nie wszystko , a gdzie mieszkańcy , zapomniała że w mieście mieszkają ludzie .Jak wygląda służba zdrowia w naszej stolicy wypada najgorzej w kraju nikt nie mówi że chcą zlikwidować cześć karetek ratunkowych w Warszawie i to tuż po wyborach zrobi to pan Struzik przyjaciel pani Hani , zamiast zwiększyć ich liczbę bo mieszkańców przybywa ale o tym cisza to co zrobiła to zrobiła za nasze pieniądze i ze szkodą dla mieszkańców zwężenie Świętokrzyską , likwidacja miejsc parkingowych bałagan na Solidarności można było by wyliczać . ale nie interesuje ją gdzie mamy pracować jak w urzędach i służbie zdrowia w naszym mieście większości pracują przyjezdni .Czas żeby odeszła

 • Czarownica HGW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2014 13:47 ~Czarownica HGW

  Pani Phłezydent nawyku wymowy od sama pani nie umie zmienić od 1953r a innym rady daje.

 • todo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2014 12:12 ~todo

  bambo~bambo

  "Wszyscy budujecie Warszawę - a ja ją sprzedaje" tak poprawnie powinno brzmieć motto Gronkiewiczowej;/ Podczas tych wyborów dam szansę Jackowi Sasinowi, dobry poseł, zna się na rzeczy w przeciwieństwie do ww pani Hani..

  wzruszyła mnie Twoja historia... A tak by uścślić, to na jakiej rzeczy zna się "dobry poseł"?

 • JKris

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2014 11:57 ~JKris

  trzeba zmusić Panią Prezydent żeby również przesiadła się na komunikację miejską, może zmieni swoje nawyki i przyzwyczajenia....

 • Marcin Praga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2014 11:57 ~Marcin Praga

  Targowa nie tylko korki ale jest jak sito a to dziury , kostka brukowa , zapadnięty asfalt nawet przepisowo nie da się jeżdzić ! Tyle czasu było aby to poprawić , zrobić tory to wszystko na ostatnią chwilę ! Bez głowy bez planu wszystko robione na odwal się ! I na dodatek opóźnienia ponad rok to jest brak szacunku dla ludzi tu żyjących !

 • w2fut3

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2014 10:24 ~w2fut3

  Trzeba myśleć co się mówi i wiedzieć o czym się mówi i ten nawyk trzeba u siebie zmienić

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2014 10:23 ~Paweł

  Autorowi zmian nalezy się Antynobel
  Zrobił wszytsko żeby trasa była jak najmniej przejezdna

  Na wysokości szwedzkiej dwa pasy do jednego w kierunku centrum a w szwedzka na zbója dwa pasy do skrętu. Nie dało się puścić jeden w kierunku szwedzkiej Bus pas na wprost i dwa dla aut na wprost a później też skrajnie puścić buspas

  Przecież ta zakładka osobowe z autobusem spowalnia ruch

  Pogratulować idiocie

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »