Informacje

14.08.2013 08:22 przegląd prasy

Gronkiewicz-Waltz: Nie oddam Warszawy bez walki

SERWISY:


- Nie oddam Warszawy bez walki. Pragnę zdobyć serca i umysły wystarczającej liczby warszawiaków, a z pewnością nie jestem osobą, która się poddaje - mówi prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz w wywiadzie udzielonym "Polsce The Times".

Rozmówczyni gazety twierdzi, że ma duże wsparcie partyjnych kolegów z PO, a jeśli dojdzie do referendum w sprawie jej odwołania, to partia jest do tego dobrze przygotowana. Zapytana czy dopuszcza objęcie stanowiska komisarza Warszawy odpowiada, że na razie nie myśli o tym, dużo pracuje i zajmuje się raczej sprawami bieżącymi.

"Więcej tłumaczyć"

Gronkiewicz-Waltz ze zrozumieniem traktuje fakt, że po sześciu latach jej rządów w stolicy, wielu inwestycjach, zamknięciu dróg związanych z budową metra, jest wielu ludzi zniecierpliwionych.

- Z jednej strony nie uważam, żeby ich pretensje były nieuzasadnione, bo sytuacja, jaką widzą, jest prawdziwa. Z drugiej strony trzeba ludziom więcej tłumaczyć. Okazuje się bowiem, że mieszkańcy są przede wszystkim niedoinformowani - mówi.

"Trzeba iść do przodu"

Czy zatem zabrakło jej dobrego PR? - pyta gazeta.

- Raczej komunikacji i konsultacji. Nigdy nie przywiązywałam dużej wagi do PR. Nie jestem samorządową celebrytką. Trzeba odróżnić wizerunek od pogłębionej informacji. Może nie zawsze odpowiadałam na zarzuty, niewystarczająco prostowałam pewne zdarzenia. Uważałam jednak, że trzeba iść do przodu. (...) Pracuję zadaniowo. W innym trybie nie zainwestowalibyśmy 25 mld zł przez sześć lat. Nasze projekty wygrały konkursy, dostaliśmy duże środki z Unii i udało nam się sprawnie je wykorzystać. Mam dziś  poczucie, że sporo zrobiłam, i wiele osób to docenia - twierdzi Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Kilka dni temu prezydent stolicy była gościem "Wstajesz i wiesz" w TVN24:PAP/b/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • capo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2013 22:53 ~capo

  paco~paco

  doskonała nie jest to fakt ale i tak jest zdecydowanie lepsza od poprzednika...

  Uzasadnij,bo bez argumentów wypadasz blado.

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2013 10:09 ~Nick

  @ urzędnik
  Skoro zarabiasz 2500 PLN, to jesteś niechlubnym wyjątkiem. HGW sowicie wynagradza swoich pracowników. Wystarczy sprawdzić oświadczenia majątkowe osób wydające decyzje administracyjne (są dostępne online w Biuletynie Informacji Publicznej). Młody urzędnik, dopiero co po studiach zarabia średnio 3500 PLN, a niektórzy (co ciekawe, nawet na stanowisku podinspektora) potrafią wyciągać 4500 - 5 000 PLN. Doskonałym przykładem jest pewna pani A.P. z mokotowskiej delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich (oświadczenie jest dostępne publicznie).
  Więc nie wszyscy urzędnicy mają tak źle jak piszesz...

 • manijak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2013 15:56 ~manijak

  Dlaczeko HGZ nie nadawała sie NBP?

 • maja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2013 14:49 ~maja

  oddasz, oddasz !
  A im dłużej będziesz walczyła tym bardzie wyjdziesz poobijana z tej walki.

 • tpsa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2013 14:40 ~tpsa

  Już wkrótce pani prezydent wystąpi w nowej reklamie orange z cyklu "Serce i Umysł".
  Trwają prace nad scenariuszem.

 • wa nr1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2013 14:32 ~wa nr1

  A kto ją tu jeszcze chce i z kim chce walczyć ?

 • MotocyklistaVFR

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2013 11:51 ~MotocyklistaVFR

  Mamy cie dosc Haniu... Nie stac nas na ciebie i twoje oplaty\podatki.

 • Pamietliwy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2013 11:14 ~Pamietliwy

  nick~nick

  Jak to " nie oddam Warszawy bez walki"? Czy to jest przyznanie się, że Warszawa została przez Waltzową zawłaszczona? Mam i nie oddam - mówi nam wynajęty przez nas do pracy urzędnik? To samo słyszymy od urzędników niższego szczebla. Wystarczy mieć sprawę w lokalówce. Tam bez ogródek urzędnicy mówią " to nasze mieszkania i nasze lokale użytkowe i zrobimy z nimi co zechcemy, bo mamy do tego prawo". Żyjemy w mieście, w którym urzędnik czuje się jego właścicielem. To miasto uznaniowego i korupcjogennego prawa miejscowego. To prywatny folwark urzędników wzajemnie powiązanych interesami i interesikami, ustawianiem rodzin i kolesiostwem. Tu pisze się takie prawo miejscowe, żeby urzędnik miał prawo zrobic co tylko cechce i nie mógł być za to pociagnięty do odpowiedzialności. Urzędnik od swojej zwierzchniczki dostaje dar największy - uznaniowe prawo i odtąd może już swobodnie podejmować decyzje według swojego uznania. Gdzie jest uznaniowość, tam są wszelkie patologie a na pierwszym miejscu korupcja. JEST W TYM WYWIADZIE JEDNO ZDANIE PRAWDY. TA URZĘDNICZKA NIE WSZYSTKO DO KOŃCA WYJAŚNIA. A POWINNA WYJAŚNIĆ CHOCBY TO CO SIĘ WYPRAWIA W WARSZAWSKICH NIERUCHOMOŚCIACH. POWINNA TEŻ WYJAŚNIĆ DO KOŃCA PROJEKT REPRYWATYZACJI....ALE TAK DO KOŃCA!!!!


  Funkcjonariusze publiczni już dawno zapomnieli, że są dla nas, a nie my dla nich. W wielu urzędach panuje przekonanie, że petent to wróg, którego trzeba sie jak najszybciej pozbyć. Natomiast władzom samorządowym, wydaje się że są pewnego rodzaju szlachtą. Pokory nabierają dopiero przy okazji wyborów czy referendum.

 • seba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2013 10:04 ~seba

  PO krytykuje referendum w Warszawie. Obraża wszystkich,kórzy już ich nie chcą!
  Szanowni PO-wcy przypominam Żagań! Tam burmistrz pokazał jak bez barw partyjnych mozna skutecznie zarządzać miastem ale cóż nie chciał sie z Wami bratać. 6 lat pracowaliście na to by go "kupić"albo usunąć. I stało sie pod szyldem już nie partii PO (bo ludzie by nie głosowali..) okłamaliście społeczność miejscową i pozbyliście się sprawnego samorządowca. Nie oddał pola bez walki i odbudować Waszą PO lokalną wierzę, że się nie uda!

 • paco

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2013 09:52 ~paco

  doskonała nie jest to fakt ale i tak jest zdecydowanie lepsza od poprzednika...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »