Informacje

29.01.2014 23:10 Prezydent Warszawy w "Faktach po Faktach"

Gronkiewicz-Waltz na trzecią kadencję? "Chciałabym. 12 lat byłoby dobre"

SERWISY:

Hanna Gronkiewicz-Waltz kolejny raz zapowiedziała, że zamierza po raz trzeci kandydować na stanowisko prezydenta Warszawy. – Chciałabym, dlatego, że w Polsce te kadencje są stosunkowo krótkie – powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN 24.

Prezydent Warszawy stwierdziła, że potrzebuje więcej czasu, aby zaznaczyć swój wpływ na rozwój miasta.

- Rzeczywiście w Polsce te kadencje są stosunkowo krótkie bo 4-letnie, natomiast we Francji są 6-letnie, a w niektórych landach w Niemczech są 8-letnie. W związku z tym, żeby odcisnąć w rozwoju miasta jakieś piętno, żeby rzeczywiście to był zharmonizowany rozwój i taki konsekwentny bez zatrzymań, myślę że 12 lat tak jak Bloomberg w Nowym Jorku byłoby dobre – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent stolicy wydawała się być spokojna o partyjna nominację, choć ta nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona. - To, że zostałam wybrana na szefową PO w Warszawie oznacza, że mam zaufanie kolegów - skwitowała.

"Gender to równouprawnienie"

Jednak rozmowę zdominował temat gender. - Nie słyszałam, żeby ideologia gender wdzierała się do przedszkoli – powiedziała Gronkiewicz-Waltz. Skomentowała w ten sposób list otwarty Beaty Kempy do Małgorzaty Tusk. Wyjaśniła, że dla niej gender to równouprawnienie. - Żeby nie tylko były budowane stadiony, ale również coś dla kobiet. Ja się zajmuję żłobkami, przedszkolami - dodała.

Przyznała przy tym, że raczej nie zapisałaby się do parlamentarnego zespołu "Stop ideologii gender", którego przewodniczącą jest Beata Kempa (Solidarna Polska).

Prezydent Warszawy stwierdziła, że ona sama zajmowała się w Sejmie "konkretami". - Byłam przewodniczącą komisji skarbu, więc (zajmowałam się - przyp. red.) sprawą prywatyzacji, polityki gospodarczej. To mnie interesuje - stwierdziła.

Prezydent stolicy powiedziała, że to głównie dzięki mediom gender "jest cały czas na tapecie", a sam temat bardziej interesuje posłów i dziennikarzy niż przedszkolanki i nauczycieli.

- Nie jest to dzisiaj najważniejszy problem w Polsce. Problemem w Polsce do dyskusji są sprawy gospodarcze, społeczne - wyjaśniła.

Dodała, że gender rozumiane przez równouprawnienie "powinno być coraz większe". Nie zgadza się jednak z ideologią genderyzmu, którą rozumie jako zastępowanie płci. Uważa ją za szkodliwą, choć przyznaje, że w niektórych krajach zachodnich staje się popularna.

- Nie widzę groźby, żeby ono (genderyzm - przyp. red.) przeniknęło w najbliższym czasie do Polski. Natomiast zawsze byłam za zwiększeniem liczby kobiet na listach (wyborczych - red.). To jest równouprawnienie - powiedziała prezydent Warszawy.

Biskupi przestrzegają przed gender

O sprawie "ideologii gender" stało się głośno m.in. za sprawą listu pasterskiego przygotowanego na Niedzielę Świętej Rodziny, w którym biskupi przestrzegają przed "ideologią gender".

Według Małgorzaty Fuszary, współtwórczyni podyplomowych studiów "Gender Studies" na UW, gender to nie ideologia, a społeczna i kulturowa tożsamość płci.

W Sejmie powstał nawet zespół parlamentarny "Stop ideologii gender". Jak mówiła jego przewodnicząca Beata Kempa, inaugurując prace zespołu, mogą się do niego zapisać posłowie i senatorowie dowolnej partii, jednak muszą oni być "zainteresowani zwalczaniem negatywnego wpływu ideologii gender na polską rodzinę oraz wychowanie najmłodszych".

Czytaj więcej na tvn24.pl

pk/kdj/lata/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Anty PiS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2014 09:59 Anty PiS


  Anty PiSAnty PiS

  Pani Hania jest pierwszym prezydentem, który coś dla Warszawy robi, a robi bardzo wiele.
  Co prawda nie korzystam z transportu miejskiego, ale widzę, wszystkie tramwaje i autobusy nowiusieńkie, czyste i po prostu piękne, na ulicach ciężko wpaść w dziurę bo ich nie ma, nowy most... i tak dalej.
  Jej poprzednik taki był wystraszony, że za jego kadencji nie przeszedł żaden przetarg, bo nadęciak wszędzie widział spiski i układy.
  olalala~olalala

  Facet czego się naćpałeś?
  PiSowki, wiesz jak trzepie?
  .

 • ewka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2014 22:16 ~ewka

  przy rosyjskich serwerach wszystko jest mozliwe... tej pani o mały włos nie wawalono za zbity...... a ta sie bedzie pazurami trzymac koryta... zenada

 • Ech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2014 22:08 ~Ech

  Ze tez ci ludzie nie maja godnosci i odrobiny przyzwoitosci

 • Gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2014 21:51 ~Gość

  Hahahah chciala by! Won!

 • olalala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2014 21:50 ~olalala

  Anty PiSAnty PiS

  Pani Hania jest pierwszym prezydentem, który coś dla Warszawy robi, a robi bardzo wiele.
  Co prawda nie korzystam z transportu miejskiego, ale widzę, wszystkie tramwaje i autobusy nowiusieńkie, czyste i po prostu piękne, na ulicach ciężko wpaść w dziurę bo ich nie ma, nowy most... i tak dalej.
  Jej poprzednik taki był wystraszony, że za jego kadencji nie przeszedł żaden przetarg, bo nadęciak wszędzie widział spiski i układy.

  Facet czego się naćpałeś?

 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2014 21:48 ~Piotr

  litości!!! mieszkam w Wawrze, 6 km od centum(Pałacu K. jadąc wałem i dalej mostem Poniatowskiego) moja uliczka -Nasturcjowa, Narodowa to betonowe płyty które są w stanie zniszczyć każde zawieszenie samochodowe! brak kanalizacji! syF!! wszyscy wylewają szambo na trawnik! każde zebranie z władzami kończy się tak samo- "nie da się".
  NIE!!! WYSTARCZY TEJ NIEDOŁĘGI!!! STOP!!!

 • olalala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2014 21:48 ~olalala

  Dobry Wujcio~Dobry Wujcio

  Można nie lubić HGW, ale nie można być ślepym na inwestycje, które powstały za jej kadencji. Na skalę niespotykaną za jej poprzedników. Ktoś zaprzeczy?

  Ja zaprzeczę. NIC dobrego nie powstało, bo KAŻDA inwestycja jest spartaczona albo przepłacona. I każda wynaga co chwila remontu. Chyba że za inwestycję uważasz remontowanie tego drapaka z Palcu Konstytucji.

 • olalala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2014 21:44 ~olalala

  buh~buh

  niewiele brakło żeby ją odwołali a ta już się widzi na trzecią kadencję... bezczelność złodzieji z PO nie zna granic.

  Ależ odwołali. Tylko głosy były liczone przez podstawionych ludzi. Przecież to wie każdy.

 • Olaff

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2014 20:54 ~Olaff


  grzybiarz~grzybiarz

  POrównajmy dokonania LK i HGW. To tyle w temacie.
  Zirytowany~Zirytowany

  Masz rację, porównajmy. Za rządów HGW miasto jest notorycznie blokowane marszami, biegami, imprezami, organizowanymmi na jednej trasie, jednego dnia. Bywało, że 11 przemarszów było zorganizowanych jednego dnia na jednej trasie i w tych samych godzinach.
  Za rządów HGW wybudowano najdroższy stadion świata za 2 MILIARDY zł, podczas gdy upadają szpitale, a ludzi nie ma za co leczyć!
  Za rządów HGW w centrum Warszawy stawia się i remontuje raz po raz symbol homoseksualizmu. I na to zawsze są pieniądze. Na leki dla chorych nie ma, a na to są.
  Za rządów HGW nastąpiły drakońskie podwyżki cen biletów i gospodarowania odpadami.
  Za rządów HGW mamy bezustannie zakorkowane miasto wskutek braku koordynacji remontów i bezmyślnych decyzji (patrz most Śląsko Dąbrowski).
  Wymieniać dalej?

  Hahaha. Nie podałeś żadnego dokonania LK. I tyle w temacie. Facet nie zrobił NICZEGO.

 • Olaff

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2014 20:53 ~Olaff

  tuleya~tuleya

  Błagam, tylko nie to. Czy w PO nie ma nikogo z wizją tego miasta?! Kogoś kto będzie umiał wybudować jakiekolwiek nowe drogi? Za HGW nie budują - umieją tylko malować, bo są tak nieudolni że nie są w stanie nic zbudować!

  Nie budują? Weź się obudź i wyjdź ze swej nory.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »