Informacje

20.11.2014 12:42 przed II turą wyborów

Gronkiewicz-Waltz na Grochowie.
Za jej plecami protest

SERWISY:

Ubiegająca się o trzecią kadencję prezydenta Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz spotkała się w czwartek rano z mieszkańcami Grochowa. Zapowiadała kontynuację inwestycji, m.in. obwodnicy śródmiejskiej i dokończenie II linii metra. Pojawił się również temat hałasu ze Stadionu Narodowego. Radni PiS z kolei domagali się przebudowy ronda Wiatraczna.

Prezydent stolicy w okolicy ronda Wiatraczna rozmawiała z mieszkańcami Warszawy i przekazywała im mapę najważniejszych inwestycji do 2020 r.

Wśród najważniejszych zadań na ewentualną trzecią kadencję wymieniła dokończenie II linii metra oraz budowę obwodnicy śródmiejskiej od ronda Wiatraczna do ul. Radzymińskiej.

Czytaj więcej: II linia metra ma dojechać na Wolę i Targówek.

Pytania o hałaśliwy stadion

W rozmowach z mieszkańcami pojawił się również temat Stadionu Narodowego, hałaśliwego sąsiada Saskiej Kępy. Mieszkanka okolic areny zaproponowała ustawienie w niektórych miejscach ekranów wyciszających.

- To muszą być konsultacje, przy różnych decyzjach jedni są za, drudzy przeciw. Jeśli państwo się zorganizują w grupę i zaproponujecie ekrany, to rozpoczniemy o tym dyskusję - zaproponowała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent poinstruowała mieszkankę: - Proszę napisać do mnie pismo i wyartykułować, czego potrzeba i gdzie - tłumaczyła Gronkiewicz-Waltz.

Protest za plecami

Podczas wizyty prezydent na rondzie pojawił się transparent z napisem: "Jak długo będziemy czekać na przebudowę ronda Wiatraczna i połączenie ul. Wiatracznej z Targówkiem. Obietnica Hanny Gronkiewicz-Waltz z 2006 r.". Jak pisze "Gazeta Stołeczna", rozwinęli go radni PiS.

- Pani prezydent, widząc nas, bagatelizowała sprawę, mówiła, że obwodnica powstanie - powiedział w rozmowie ze "Stołeczną" radny Marek Borkowski.

II tura z Sasinem

Gronkiewicz-Waltz spotka się w II turze wyborów prezydenta Warszawy z kandydatem PiS Jackiem Sasinem. Druga tura wyborów odbędzie się 30 listopada. Gronkiewicz-Waltz już zaproponowała przedwyborczą debatę swojemu konkurentowi.

- Jestem gotowa debatować na tematy ekonomiczne, społeczne i dotyczące kultury, edukacji. Właściwie na wszystkie możliwe dotyczące życia mieszkańców Warszawy ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania funduszy europejskich; jeżeli będziemy budować od ul. Radzymińskiej do ronda Wiatraczna obwodnicę, to bez środków unijnych byłoby ją niezwykle trudno wybudować - powiedziała Gronkiewicz-Waltz dziennikarzom.

Podkreśliła, że wykorzystała 8,5 mld zł ze środków unijnych i chciałaby tyle samo wykorzystać w kolejnej kadencji.

Ustalają szczegóły debaty

Pytana, czy jest odpowiedź od Sasina i termin debaty, odpowiedziała, że sztaby się spotykają i ma nadzieję, że do debaty dojdzie.

Sztaby kandydatów PiS i PO na prezydenta Warszawy nie porozumiały się w środę ws. szczegółów debaty. Kolejne spotkanie sztabów zaplanowano na czwartek.

PAP/bf/lulu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • alberto

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2014 10:14 ~alberto

  druga linia metra wybudowana z dwuletnim opóźnieniem, oj Hanka Hanka czym Ty nas jeszcze zaskoczysz, jak nie afera z kamienicą na Noakowskiego to afera milionowa z udziałem Balcerowicza, i tak można by było długo wyliczać lecz szkoda czasu i nerwów, ludzie są zmęczeni rządami PO, Sasin do dzieła !

 • Prezio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2014 08:55 ~Prezio

  Jeszcze tylko II tura i już do emeryturki dojedzie

 • bec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2014 08:54 ~bec

  NIE dla CZLOWIEKA Z INNEGO MIASTA, ktory chce rzadzic moim miastem, koles traktuje Warszawe jako odskocznie do wiekszej polityki, niech sobie startuje w debaty u siebie w Zabkach.
  PRECZ OD MOJEJ WARSZAWY koles.

 • JTM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2014 08:37 ~JTM

  Tak czytam te komentarze i się zastanawiam. Czy to osoby pełnoletnie piszą i czy są mieszkańcami Warszawy. Coś mi się zdaje że agitujecie Sasina

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2014 08:30 ~nick

  Tam nie stał PiS. Tam stali ludzie z Pragi. To był cywilizowany protest. Może przed drugą turą dowiemy się rozkładu głosów na obu kandydatów w dzielnicach. Teraz wie to chyba tylko sztab jednego z kandydatów i pędzi łatać dziury. Szkoda, że nie te na jezdniach.

 • Lester Burnham

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2014 07:59 ~Lester Burnham

  Zapraszamy do Rembertowa na pogawędkę, to też dzielnica Warszawy tylko że za torami kolejowymi, ale tak daleko szanowna Pani to się już pewnie nie zapuszcza.

 • PiS to PO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.11.2014 18:41 ~PiS to PO

  Jaka jest różnica między Sasinem a HGW? Oboje chcą wysokich podatków, oboje chcą wysokiej liczby urzędników, żeby miasto było dla nich, a nie dla nas, są przeciwnikami wolności. Przez takich jak oni ludzie dostają cztery razy w roku podwyżki czynszu.

 • Praxis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.11.2014 17:31 ~Praxis

  trudno mieć zaufanie do baby, której śmierdzi z ust

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.11.2014 16:16 ~warszawiak

  a głupi wyborcy Warszawy i tak zagłosują na HGW bo im znów głupot naobiecuje .Teraz jak ma rywala do ludzi wyszła a w poprzednich wyborach siedziała pewna siebie.A le nie zejdzie ze stanowiska póki tyle kamienic w Warszawie do sprzedania.

 • iPeryt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.11.2014 16:00 ~iPeryt

  Na pewno protestowali mieszkańcy ul. Wiatracznej gdzie trasa będzie szła 2 metry od okna...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »