Informacje

07.02.2012 13:59 mecz legia warszawa - wisła kraków

Gra na czas przed Superpucharem

SERWISY:

 

Wciąż nie ma decyzji w sprawie rozegrania meczu o Superpuchar Polski na Stadionie Narodowym. - Sprawę skierowaliśmy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego - poinformowali przedstawiciele miasta. Jak się dowiedzieliśmy, SKO rozpatrzy sprawę w piątek, czyli dzień przed zaplanowanym spotkaniem.

We wtorek do biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego organizator meczu - Ekstraklasa SA złożył odwołanie od decyzji ratusza z 3 lutego. Władze miasta nie zgodziły się wówczas na rozegranie meczu.

- Ponieważ do odwołan

ia nie dostarczono pozytywnych opinii policji czy sanepidu postanowiliśmy sprawę skierować do Samorządowego Kolegium Odwoławczego - powiedziała Ewa Gawor, szefowa miejskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

Posiedzenie w piątek

SKO może podtrzymać decyzję ratusza bądź uchylić ją w części lub całości. W praktyce oznacza to, że to kolegium zdecyduje teraz, czy mecz zostanie rozegrany, czy nie. - Na tym nasza rola się kończy. Czekamy na stanowisko SKO. Na dzisiaj mamy jednak nadal duże zastrzeżenia co do bezpieczeństwa na Stadionie Narodowym - dodała Gawor.

Teraz rozpoczyna się gra z czasem - Samorządowe Kolegium Odwoławcze zapowiada, że posiedzenie w tej sprawie odbędzie sie w piątek o godz. 12. - Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych mamy cztery dni na rozpatrzenie odwołania - mówi Tomasz Podlejski, prezes warszawskiego oddziału SKO. - Zważywszy na fakt, że mecz zaplanowano na 11 lutego, zdecydowałem się wyznaczyć datę posiedzenia właśnie na piątek - dodaje.

W tym czasie, organizator spotkanie, czyli Ekstrklasa SA może składać dodatkowe dokumenty, np. nowe opinie policji i sanepidu. Czy tak się stanie? O to próbujemy zapytać przedstawicieli Ekstraklasy. Na razie rzecznik prasowy telefonu nie odbiera.

Policja wstępnie na "tak"

Z kolei policja wstępnie pozytywnie zaakceptowała propozycję organizatora meczu (Ekstraklasa SA) na oddzielenie kibiców Legii Warszawa i Wisły Kraków w trakcie sobotniego meczu piłkarskiego o Superpuchar.

- Zgłaszamy jeszcze do niego swoje poprawki. Wbrew niektórym informacjom, nie są to jednak

stałe konstrukcje jak np. kraty pomiędzy poszczególnymi sektorami. Kibiców oddzielać będą wyłączone z użytku sektory, na których przebywać będą służby porządkowe – poinformował PAP Maciej Karczyński, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji

Ratusz miał zastrzeżenia

3 lutego ratusz nie wydał zgody na organizację meczu o Superpuchar Polski na Stadionie Narodowym. Wtedy wszystkie służby opiniujące decyzję: policja, straż pożarna i sanepid, miały zastrzeżenia. Policjanci zwrócili uwagę na brak ogrodzeń oddzielających kibiców obydwu drużyn czy kłopoty z łącznością między różnymi poziomami obiektu.

Mecz o Superpuchar pomiędzy mistrzem kraju Wisłą Kraków i zdobywcą Pucharu Polski Legią Warszawa ma być pierwszą imprezą piłkarską na Stadionie Narodowym. Mecz zaplanowano na 11 lutego.

Pozwolenie w ostatniej chwili

Główna polska arena tegorocznych mistrzostw Europy oficjalnie została otwarta 29 stycznia. Odbył się wówczas inauguracyjny koncert, w którym udział wzięło ponad 75 tysięcy osób.

Pozwolenie na otwarcie stadionu ratusz wydał w ostatniej chwili, na dwa dni przed imprezą. Wcześniej władze miasta odmówiły zgody, bo w wymaganym terminie nie udało się oddać płyty głównej boiska do użytku. Kiedy widmo kolejnego zawalonego terminu zajrzało politykom w oczy, wszystkie wymagane pozwolenia udało się zebrać w ekspresowym tempie i wydać ostateczną zgodę na organizację imprezy.

bf/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Antylegia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2012 14:37 ~Antylegia

  Legia do gazu

 • Mariusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2012 13:05 ~Mariusz

  Czy jakaś TV planuje transmisję z tego meczu?

 • AAAAAAA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2012 12:50 ~AAAAAAA

  Wtopa, pewnie dalej się przepychają, kto zapłaci za straty z powodu pękniętej rury, miasto czy wykonawca?
  Woda zalała 4 poziomy dwóch sektorów straty w milionach.

  Czemu o tym nikt nie informuje?

 • Kumaty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2012 12:10 ~Kumaty

  Po co SP na Narodowym? Jak te komunistyczne klubiki nie mogą nawet zapełnić swoich stadionów, a co dopiero zapełnić Narodowy!

 • Mietek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2012 12:07 ~Mietek

  czemu nikt nie mowi o peknietej rurze i zalanych sektorach??
  Wiadomo, jakby to podali do opinii publicznej to juz by sie skompromitowali na calego.

 • Władze Warszawy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2012 11:53 ~Władze Warszawy

  Won od stadiona. Nie poto my go budowali za takie pieniądze, żeby go teraz kto używał. Nie po to my stawiali taki mur do okoła, żeby jaki plebs tam chodził, a nie daj co, żeby kto na trawę siadał.

 • 666

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2012 11:48 ~666

  Dzisiaj informowaliśmy, że dzięki staraniom SKLW kibicom Legii przyznano kolejne 9000 biletów na mecz o Superpuchar. Pozytywną opinię wydała wreszcie policja, więc spotkanie dojdzie do skutku, choć oficjalnego pozwolenia jeszcze nie ma. W środę rozpocznie się ogólnodostępna sprzedaż wejściówek. Ta prowadzona będzie w Sports barze Ł3 od godz. 19 do ostatnich chętnych lub wyczerpania puli.

  "Czasu do meczu pozostało niewiele, a ostatecznej decyzji wciąż brak. Świadomi ryzyka rozpoczynamy sprzedaż biletów z nowej puli" - informują legijne grupy kibicowskie.

  Najpierw sprzedawane będą bilety na sektory "ultras" (górna trybuna od strony Al. Poniatowskiego) - od godziny 19:00 do "ostatniego kibica". Cena biletu to 25 zł plus 15 zł voucher na gadżet. Po wyczerpaniu tej puli będzie sprzedawana kolejna – na trybunę dolną. Cena – ustalona przez Ekstraklasę S.A. – to 40 zł. Przy zakupie biletu tej puli nie będzie możliwości nabycia gadżetu, ze względu na ograniczoną ich liczbę.

  Do zapisów wymagane są: imię, nazwisko oraz PESEL.
  Można dokonać zakupu biletów dla innych osób, pod warunkiem posiadania powyższych danych.


  Bilety przez Internet, na neutralne sektory
  Gdy tylko zapadnie ostateczna decyzja, bilety na trybuny poza sektorami fanatyków (neutralne) będą dostępne również w internecie, na portalu kupbilet.pl, a ich ceny wynosić będą 60 i 90 zł. Do sprzedaży w ten sposób ma trafić ok. 8 tysięcy wejściówek.


  Policja akceptuje projekt oddzielenia kibiców
  "Propozycja Ekstraklasy SA na oddzielenie kibiców Legii i Wisły Kraków w trakcie sobotniego meczu piłkarskiego o Superpuchar na Stadionie Narodowym w Warszawie została wstępnie zaakceptowana" - poinformował rzecznik stołecznej policji Maciej Karczyński. "Projekt oddzielenia kibiców, jaki zaproponował nam organizator meczu, wstępnie akceptujemy. Zgłaszamy jeszcze do niego swoje poprawki. Wbrew niektórym informacjom, nie są to jednak stałe konstrukcje jak np. kraty pomiędzy poszcz

 • anka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2012 10:36 ~anka

  a ponoć stadion byłotwarty czy mi sie cos pomyliło to wszystko to jeden wielki cyrk

 • jt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2012 10:33 ~jt

  http://www.youtube.com/watch?v=F8iwRW7rDRk

 • Szympans

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2012 10:32 ~Szympans

  Do wszystkich chcących tępić "stadionową hołotę" :

  Po pierwsze primo - jak byliście lamusami tak jesteście lamusami i będziecie lamusami. Nie pomogą Wasze płacze i chęć strzelania choćby np. do mojej Bogu ducha winnej żony-kibica. Wara od niej!

  Po drugie primo - swoje własne żale i pretensje o to co powyżej wylewajcie we własnych rodzinach i na własnych żonach/dzieciach i nie wtykajcie kichawy w nie swoje sprawy.

  I po trzecie primo ULTIMO - Nikt nie otwiera tych drzwi!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »