Informacje

18.05.2013 21:15 WYGRANA W ZABRZU

Górnik zdemolowany przez Polonię

SERWISY:

Polonia Warszawa wygrała w Zabrzu z Górnikiem aż 4:0 w 27. kolejce T-Mobile Ekstraklasy i przeskoczyła rywali w tabeli. Oba zespoły mają tyle samo punktów, ale "Czarne Koszule" mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań - jesienią padł remis 1:1.

Nie minęło nawet dziesięć minut od pierwszego gwizdka arbitra, a goście z Warszawy już prowadzili. Doskonała prostopadłą piłkę z własnej połowy zagrał Jakub Tosik, Miłosz Przybecki położył Łukasza Skorupskiego i z ostrego kąta skierował futbolówkę do pustej bramki.

Prawdziwe strzelanie odbyło się jednak w ostatnich 25. minutach. Przybecki ograł Seweryna Gancarczyka i zagrał w pole karne do Jacka Kiełba, a ten położył dwóch rywali i nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Doskonały finisz "Dyzia"

Chwilę później Adam Nawałka dokonał dwóch zmian, ale nic one nie dały. Końcówka, jak zresztą praktycznie cały mecz, zdecydowanie należała do gości.

W 84. minucie z prawej strony dośrodkował Łukasz Piątek, Daniel Gołębiewski wsadził głowę tam, gdzie niejeden bałby się wsadzić nogę i było 3:0. Chwilę później również "Dyzio" wykończył kontratak Polonii i ustalił wynik meczu.

Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 0:4

Bramki: Miłosz Przybecki (9), Jacek Kiełb (67), Daniel Gołębiewski (84, 89)

Górnik Zabrze: Łukasz Skorupski - Paweł Olkowski, Adam Danch, Ołeksandr Szeweluchin, Seweryn Gancarczyk (72. Konrad Nowak) - Prejuce Nakoulma, Mariusz Przybylski, Aleksander Kwiek, Bartosz Iwan, Grzegorz Bonin (60. Ireneusz Jeleń) - Mateusz Zachara (72. Sergei Mosnikov)

Polonia Warszawa: Mariusz Pawełek - Aleksandar Todorovski, Igor Morozov, Martin Baran, Adam Pazio - Miłosz Przybecki (80. Daniel Gołębiewski), Tomasz Hołota, Łukasz Piątek, Jakub Tosik , Jacek Kiełb (87. Sebastian Olczak) - Piotr Grzelczak (90. Krzysztof Kopciński).

ivan

• v5zo63

zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2013 19:26 ~v5zo63

Brawo Polonia, ja kibic Legii gratujuję wygranej z szacunkim dla Górnika.

• Dyzio

zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2013 14:49 ~Dyzio

Brawo Polonia !!!

• Loco

zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2013 12:12 ~Loco

Kochana Polonio, dziekujemy za piękne zwycięstwo. Mam nadzieję, że przyjdą jeszcze dobre czasy.

• Adam

zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2013 10:25 ~Adam

Brawa dla chłopaków!

• brukiew

zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2013 10:07 ~brukiew

Ooo wygrali 4:0! Normalnie sponsorzy zabijają się żeby kupić klub!! Telefony z całego świata! UEFA jest pod takim wrażeniem że polonia dostaje puchar!!! co tam liga niemiecka tu jest intergalaktyczny klub co każdy mu robi na złość.

• KSP P

zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2013 09:50 ~KSP P

NIGDY NIE ZGINIE, POLONIA NIGDY NIE ZGINIE!

• teodor

zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2013 07:39 ~teodor

POLONIA NIGDY NIE ZGINIE !!!!!!

• mob

zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2013 07:15 ~mob

Gratuluję autorowi tekstu dobrego tytułu... rodem z podstawówki albo na siłę tłumaczenia angielskiego zwrotu "thrash".

• peter

zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2013 06:41 ~peter

GRAMY W PUCHARACH! POLONIOOO GRAMY W PUCHARACH!!!! :D

Brawo Polonio, gratulacje! Warszawa trzyma za Was kciuki, żeby w końcu problemy się rozwiązały i żebyśmy w przyszłości mogli cieszyć się taką postawą zawodników jak w meczu z Górnikiem.

Kibic Myślący

• ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »