Informacje

10.10.2018 18:59 ratusz szuka wykonawcy

Górka Szczęśliwicka gotowa do zjazdów. Na remont czeka ośrodek

SERWISY:

Górka Szczęśliwicka jest gotowa do sezonu zimowego. Po zmodernizowanym stoku narciarskim mogą już jeździć narciarze. Na kolejny etap remontu czeka budynek ośrodka sportowego.

Od środy odnowiony stok narciarski jest dostępny dla sportowców. Pojawiła się na nim nowa mata ze specjalnej geowłókniny. Poprzednia służyła narciarzom 19 lat, była więc mocno zużyta. Oprócz tego zmodernizowana została drewniana konstrukcja tarasu widokowego i górna stacja kolejki krzesełkowej. Wzdłuż stoku ustawione zostało nowe oświetlenie, wykonawca rozbudował też system zraszania.

Pierwsze zmiany zaszły też w budynku ośrodka. Na początek odnowione zostały piwnice, w których powstały toalety i szatnie. Jest tam też sala konferencyjna i pomieszczenia magazynowe dla klubów i szkółek narciarskich.

Wykonawca tej części inwestycji otrzymał prawie 10 milionów złotych wynagrodzenia.

Przebudowa parteru i piętra

W kolejnym etapie remont obejmie wyższe kondygnacje ośrodka. Jak zapowiada ratusz, zmodernizowana zostanie centralna część parteru. W planach jest budowa nowej klatki schodowej, a przy niej windy dla osób z niepełnosprawnościami. Oprócz tego odnowione zostaną toalety, szatnie i pomieszczenia pracownicze, powiększona zostanie serwerownia.

Piętro zmieni się w strefę rekreacyjno-sportową. W centralnej części budynku (od strony frontu) pojawią się siłownia, sala fitness, przestrzeń z urządzeniami do symulacji jazdy na nartach, sala aerobowa i pokój rehabilitacji. Natomiast od strony stoku ma powstać otwarty taras widokowy, który w chłodne dni będzie osłaniany szklanymi panelami. W lewym skrzydle zaplanowana jest sala restauracyjna z zamkniętym i ogrzewanym tarasem. Oprócz tego powstanie tu kolejna sala konferencyjna i pomieszczenia socjalne dla pracowników. Urzędnicy zapowiadają też zadaszenie istniejącego już tarasu i wyniesienie części dachu, która zostanie przeznaczona na zaplecze techniczne.

Zmiany w środku i na zewnątrz

Ostatnim elementem prac będzie zmiana otoczenia ośrodka "Szczęśliwice". Droga dojazdowa i plac przed budynkiem zyskają nową nawierzchnię. Zbudowane zostaną nowe miejsca parkingowe, miejsca postojowe dla rowerów. W planach jest też budowa odwodnienia liniowego placu. Wokół budynku pojawią się nowe rośliny.

Ośrodek przejdzie też metamorfozę na zewnątrz. Wykonawca będzie musiał zająć się izolacją ścian i remontem elewacji, który obejmie ocieplenie budynku i wymianę stolarki zewnętrznej. Projekt zakłada też budowę nowych schodów i wymianę dachu ośrodka oraz zabudowy poziomu technicznego.

Ratusz wiosną ogłosił przetarg na wykonawcę remontu. Zgodnie z planem prace powinny rozpocząć się w pierwszym kwartale 2019 roku. Urzędnicy chcą, uniknąć w ten sposób wyłączenia ośrodka z użytkowania na nadchodzący sezon zimowy. Firma wyłoniona w przetargu będzie miała rok na oddanie inwestycji do użytku od momentu podpisania umowy.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o złożeniu przez ratusz pozwu w sprawie wydania miastu terenów Skry:

kk/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »