Informacje

24.10.2016 15:05 Utrudnienia w czasie budowy II linii metra

Górczewska, Płocka nieprzejezdne,
a Wolska i Kasprzaka zwężone

SERWISY:

Od połowy listopada ulica Górczewska będzie zamknięta pomiędzy al. Prymasa Tysiąclecia a Płocką oraz Elekcyjną a centrum Wola Park. Potężnych utrudnień mogą się spodziewać kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej w związku z budową wolskich stacji metra.

Budowa wolskich stacji metra: Płocka (pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską), Młynów (planowana pod ul. Górczewską w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny) oraz Księcia Janusza (także pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza) rozpocznie się już w listopadzie. Inwestycja wymagać będzie zamknięcia czasowego głównych arterii dzielnicy. Na objazdy trafią kierowcy, ale i kilkanaście linii tramwajowych i autobusowych. Część pojedzie nowymi stałymi trasami.Dokładny termin zamknięcia ulic jest jeszcze nieznany. Jak podał stołeczny ratusz, wykonawca - turecka firma Gülermak, jest w trakcie przygotowywania projektów czasowych organizacji ruchu. Urzędnicy spodziewają się, że dokumenty trafią do ratusza jeszcze w tym tygodniu.

Harmonogram zakłada, że prace w terenie rozpoczną najpierw na ul. Górczewskiej (stacje Młynów i Księcia Janusza), natomiast budowa stacji na ul. Płockiej ruszy w pierwszym kwartale 2017 roku.

Ulice wycięte albo zwężone

Co to oznacza dla kierowców i pasażerów? Jak informuje ratusz, zamknięta dla ruchu będzie ul. Górczewska pomiędzy al. Prymasa Tysiąclecia a Płocką. Przez Górczewską nie przejedziemy także ulicami Księcia Janusza, J. Olbrachta i Ciołka oraz pomiędzy ul. Elekcyjną a wjazdem do centrum handlowego Wola Park. Przy centrum powstanie nowy parking P+R.

- Wykonawca poinformował o terminie zamknięcia ul. Górczewskiej w połowie listopada, obowiązywał będzie do końca budowy – podał Tomasz Kunert z zespołu prasowego stołecznego ratusza. 


Od wiosny przyszłego roku ulica Płocka będzie nieprzejezdna na południe od skrzyżowania z ul. Wolską. Także w przyszłym roku na kilka miesięcy zwężona zostanie ul. Wolska przy Płockiej, ul. Górczewska przy Parku Moczydło, a także ul. M. Kasprzaka przy ul. Karolkowej i Rogalińskiej.

Więcej tramwajów na Wolskiej

Autobusy będą jeździły pomiędzy centrum handlowym Wola Park a ul. Deotymy, jednak nie będą one mogły wjeżdżać w ul. Górczewską z Jana Olbrachta i Ciołka. 


Jak podaje ratusz, linie obecnie jeżdżące z Nowego Bemowa oraz z osiedla Jelonki, zostaną skierowane na trasy objazdowe prowadzące ul. Elekcyjną, M. Kasprzaka i Prostą. Autobusy z rejonu ul. Redutowej i Jana Olbrachta zamiast ul. Górczewską, będą kursowały Redutową, M. Kasprzaka oraz Prostą. 


- W celu ułatwienia dojazdu do centrum oraz do metra mieszkańcom Jelonek, zostanie wzmocniona komunikacja autobusowa na ul. Połczyńskiej i M. Kasprzaka, a ul. Wolską będzie jeździło więcej tramwajów – podaje Tomasz Kunert.

Zarząd Transportu Miejskiego zaplanował nową trasę dla linii tramwajowej 13 i zmiany w częstotliwościach kursowania składów linii 23 i 24. Ta ostatnia będzie jeździła rzadziej w godzinach szczytu, ponieważ pasażerów ma przejąć nowa linia - 44, która pojedzie z Nowego Bemowa ulicami: Powstańców Śląskich, Radiową, Dywizjonu 303, Obozową, Młynarską, al. Solidarności, Okopową, Towarową, pl. Zawiszy, Grójecką do pl. Narutowicza.

Nową trasę wytyczono dla E-2 z Wilanowa do przystanku Płocka Szpital. Zlikwidowana zostanie linia E-5. W to miejsce ZTM zaplanował zwiększenie częstotliwości kursów linii 105 z Oś. Górczewska do Browarnej. Nowymi trasami pojadą także autobusy linii 109, 121, 129, 136, 154, 155, 167, 171, 184, 190, 197, 520 oraz N42.

Nowe buspasy

Na ul. Połczyńskiej, M. Kasprzaka i Prostej (do ronda Daszyńskiego) w obu kierunkach  pojawi się buspas. Podobnie na ul. Towarowej od Ronda I. Daszyńskiego do al. Solidarności. 


Wiosną zmiany organizacji ruchu podyktowane będą budową stacji Płocka. Zamknięta zostanie ul. Płocka na odcinku od ul. Wolskiej do Ludwiki. Autobusy po niej kursujące pojadą przez ul. Skierniewicką.

W drugiej połowie 2017 roku z powodu budowy wentylatorni oraz szybu wydobywczego dla tarcz drążących tunele, możliwe będą wyłączenia ruchu tramwajowego na ul. Skierniewickiej oraz M. Kasprzaka i Prostej aż do Ronda ONZ oraz ograniczenie ruchu samochodowego na ul. M. Kasprzaka.

Władze dzielnicy zapowiedziały na 25 i 27 października spotkanie informacyjne z mieszkańcami na temat samej budowy metra, ale przede wszystkim o utrudnieniach w ruchu na czas jego budowy.

 

skw/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • szpital na Górczewskiej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.11.2016 13:09 ~szpital na…

  167 chyba powinno być zachowane na starej trasie, dużo ludzi korzysta jako dojazd na rehabilitacje do szpitala na Górczewska 89

 • MobilisA075

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2016 18:57 ~MobilisA075

  DAWAĆ STARĄ PRAGĘ NA 13, WIĘCEJ STAREGO ŻOLIBORZA NA 26 I STARĄ PRAGĘ I ŻOLIBORZ NA 23! RZYGAĆ SIĘ CHCE WIDZĄC TE WYROBY TRAMWAJOPODOBNE Z WOLI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ROCK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2016 20:49 ~ROCK

  Metro stretro. Jak zwykle za wszystko płacą zwykli ludzie a zakichane urzędasy będą sobie rozdawać premie za rozkopanie dzielnicy i bu .. del komunikacyjny przez wiele lat.

 • sbrot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2016 13:38 ~sbrot

  kimik~kimik

  a jakby tego było mało, to jeszcze będzie remont torowiska na obozowej.. lalala :)
  robson82~robson82  i remont mostu przy kasprzaka !!
  Gnom~Gnom

  To tam jest jakaś rzeka?
  sbrot~sbrot


  Most nie zawsze jest nad rzeką!
  Katarzyna~Katarzyna  Most zawsze jest nad rzeką. W innych przypadkach są to WIADUKTY.


  Most jest ogólną nazwą budowli, która pozwala na pokonanie przeszkody, czy to wodnej czy to lądowej. Tak więc każdy wiadukt jest mostem! Ale nie każdy most jest wiaduktem. Pozdrawiam.

 • qqruzNIK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2016 12:46 ~qqruzNIK

  Jak na moście Śląsko-Dąbrowskim postawili na czas budowy metra straż miejską zbierającą haracz za przejazd, tak do tej pory stoją i utrudniają życie mieszkańcom.

 • byla chomiczkowka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2016 08:29 ~byla chomiczkowka

  Chomiczówka~Chomiczówka

  Ciekawe co ma takie 121 do Woli?? :D

  121 też zmienili? to i tak rzadko jeździ...

 • dddddd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2016 08:28 ~dddddd

  fab ~fab

  Po prostu bajka. Mieszkam na Księcia Janusza. Przez cały okres budowy, czyli 2-3 lata samochód mam trzymać w garażu bo nie będzie jak się wydostać.
  Super.
  Jutro jest spotkanie z Panem Witkiem.
  Na pewno wysłucha kilku przykrych słów.  I jak było na spotkaniu? Podali jakieś szczegóły?

 • Nekroekonom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2016 01:47 ~Nekroekonom

  biber~biber

  Dlaczego zamykają ulice jak metro kopią pod ziemią?

  A stacje dla pasażerów to niby co? Teleportacja na powierzchnię?

 • Krzysiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2016 23:09 ~Krzysiek

  bemgor~bemgor

  Jaki sens jest zamykać ulice jesienią, już od połowy listopada, skoro do wiosny czyli do połowy marca, z uwagi na warunki atmosferyczne nie będą prowadzone żadne prace ziemne.


  Nie przewidują takich mrozów by grunt był zmarznięty na kamień.

 • Krzysiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2016 23:08 ~Krzysiek

  Marli~Marli

  Zastanawiam się, czy kupić helikopter. Mieszkam przy Mrocznej, która jest ślepa, dojazd możliwy tylko od strony Górczewskiej. No i co?

  Normalnie, będziesz wyjeżdzał na Górczewską, zawracał przy wjeździe do WP i na Bemowo.
  Zgłoszono też pomysł połączenia Mrocznej i Krępowieckiego.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »