Informacje

26.11.2016 17:12 Na przystankach pojawili się informatorzy ZTM

Górczewska już zamknięta.
Zaczęła się budowa metra

SERWISY:

W piątek późnym wieczorem ul. Górczewska zamieniła się w plac budowy. Rozpoczęła się długo wyczekiwania budowa metra i - już mniej wyczekiwane - utrudnienia w ruchu. Autobusy skierowano na objazdy. Na przystankach pojawili się informatorzy ZTM.

Robotnicy na Woli pojawili się w piątek około godziny 22. W pierwszym etapie zmiany w ruchu obejmą ul. Górczewską - zamknięto dla ruchu dwa fragmenty ulicy.

W sobotę rano na miejscu pojawił się reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak. - Ulica zamknięta jest na odcinku Prymasa Tysiąclecia w kierunku centrum, kierowcy mogą jeszcze skorzystać z jezdni w stronę Bemowa - mimo że trwają tam prace - droga jest przejezdna - relacjonował.

Bez przepustek nie wjadą

Utrudnienia czekają na odcinku pomiędzy ul. Płocką a al. Prymasa Tysiąclecia (budowa stacji Młynów). "Jadący od ul. Leszno będą mogli skręcić w prawo i w lewo w ul. Płocką lub pojechać prosto na parking - będzie tu zawrotka umożliwiająca wyjazd. Podobnie od strony al. Prymasa Tysiąclecia – nie będzie tu miejsc parkingowych a tylko zawrotka" – informuje urząd miasta.

Z kolei budowa stacji Księcia Janusza oznacza zamknięcie Górczewskiej od skrzyżowania ulic Elekcyjnej i Deotymy po wjazd do centrum handlowego.

"Jadący od strony al. Prymasa Tysiąclecia będą musieli się rozjechać w ul. Deotymy lub Elekcyjną. Wyłączonym z ruchu odcinkiem będą mogły poruszać się autobusy, taxi i MTON oraz właściciele, najemcy i prowadzący działalność gospodarczą w budynkach Górczewska 90, 92A, 104, 106, 116 i 118, do których dojazd jest tylko północną jezdnią" – tłumaczył przez rozpoczęciem inwestycji ratusz.

Jak już pisaliśmy, konieczne będą przepustki uprawniające do wjazdu.

Wyznaczono przejścia

Wyznaczono także przejścia dla pieszych pomiędzy dwiema stronami ul. Górczewskiej - przy ul. Deotymy, za Księcia Janusza, przy Góralskiej i przed wjazdem do centrum handlowego.

"Autobusy, taxi i miejski transport osób niepełnosprawnych jadące od strony ul. Powstańców Śląskich przejadą na swój odcinek ul. Górczewskiej przejazdem przez pas dzielący w pobliżu ul. S. Konarskiego czyli za wiaduktem kolejowym (patrząc od strony budowy); natomiast ci, którzy będą chcieli dojechać do centrum handlowego i ul. Góralskiej pojadą prosto. Na wyłączonych z ruchu powierzchniach będą parkingi” – zapewniają urzędnicy.

Ulicą Elekcyjną w kierunku południowym (do ul. Wolskiej) mogą się poruszać wszyscy bez ograniczeń, ale na skrzyżowaniu z Wolską muszą pojechać w prawo lub w lewo. W ul. Elekcyjną od strony Wolskiej (w kierunku północnym) wjadą tylko autobusy, taxi i MTON, a za ul. Pustola to ograniczenie znika, co umożliwi dojazd i wyjazd z posesji które są na dalszym odcinku ul. Elekcyjnej.

Mieszkańcy o budowie metra na Woli:

>> CZYTAJ WIĘCEJ O ZAMKNIĘCIU GÓRCZEWSKIEJ <<


kz/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »