Informacje

11.09.2013 16:55 czterodniowy protest związkowców

Gorący protest przed Sejmem. Zostało miasteczko namiotowe

SERWISY:


W środę związkowcy protestowali przeciwko polityce rządu. Sprzed gmachu kilku ministerstw protestujący dotarli przed budynek Sejmu. Według szacunków służb porządkowych na ul. Wiejskiej i w okolicach zgromadziło się ok. 20 tys. osób. Według samych związkowców było ich nawet 23 tysiące.

W czwartek drugi dzień protestów związkowców.

TAK RELACJONOWALIŚMY PIERWSZY DZIEŃ PROTESTÓW:

21.21 Jak relacjonuje sprzed Sejmu reporter TVN 24, związkowcy szykują się do nocy. Mimo padającego deszczu zamierzają spać w namiotach. Część z nich przebywa jeszcze w stołówce.16.55
- Autobusy ze związkowcami wyjechały z parkingu przy Torwarze. Zostały tylko trzy. Parking jest otwarty dla kierowców i autobusów miejskich. Na Wisłostradzie ruch odbywa się płynnie – poinformował reporter tvnwarszawa.pl.

16.48 - Przed sejmem jest kilkaset osób. Pada deszcz, dlatego siedzą w namiotach. Obok stoi namiotowy pawilon, w którym urządzono stołówkę. Porozstawiano przenośne toalety. Wszystko jest dobrze zorganizowane – podał Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.


16.17 Urząd miasta ostrożniej szacował liczbę osób znajdujących się przy Wiejskiej. - Obecnie przed Sejmem, na ul. Wiejskiej przebywa kilkadziesiąt osób na terenie "miasteczka namiotowego" - poinformowali urzędnicy.

16.09 Przed Sejmem jest już tylko kilkuset związkowców. - Jest już znacznie spokojniej. Nie wybuchają petardy. Co jakiś czas puszczane są piosenki patriotyczne - relacjonował przed Sejmem Paweł Łukasik, reporter TVN24.

Autokary, którymi przyjechali związkowców znajdują się: w rejonie hali Torwar, ul. Gagarina, Chałubińskiego, al. Solidarności i Sobieskiego.

15.47 Z uwagi na rozchodzenie się części uczestników zgromadzenia wyłączono z ruchu ul. Piękną na odcinku od Al. Ujazdowskich do ul. Myśliwieckiej.

Linie 107, 159 oraz 187 (kier. Stegny) kursują trasą objazdową: przez Al. Ujazdowskie - Pl. Trzech Krzyży - Książęca - Rozbrat

15.35 Wszystkie ulice w mieście (oprócz ul. Wiejskiej i Matejki) są już drożne i przejezdne.

15.33 Zakończyły się utrudnienia dla linii 107, 159 i 187 w rejonie Sejmu. Ruch został wznowiony na ul. Pięknej

15.28 Zakończyły się utrudnienia dla linii 108, 118, 166 w rejonie Al. Ujazdowskich. Autobusy kursują znowu przez pl. Trzech Krzyży.

15.26 - Rząd musi zmienić podejście do związków zawodowych i przedstawicieli ludzi pracy albo ci, którzy rządzą, zaczną z nami rozmawiać, albo będziemy prowadzić dialog na ulicach - powiedział prezes Federacji Związków Zawodowych Tadeusz Chwałka przed Sejmem.

15.20 Został wznowiony ruch kołowy na Krakowskim Przedmieściu, w Al. Jerozolimskich i udrażniany jest pl. Trzech Krzyży.

Pod Sejmem znajdują się wszystkie zgromadzenia.

15.06 Trwają wystąpienia szefów związków przed Sejmem. Przemawiali m.in. Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność" oraz Jan Guz, przewodniczący OPZZ. Krytykowali rząd za to, że nie znalazł czasu na spotkanie z nimi. - Jest nas już 23 tysiące! - krzyczał Duda.

- Przyjechaliśmy na tę manifestację, by zaprotestować przeciwko niehumanitarnemu, nieludzkiemu, śmieciowemu rządowi. Razem jesteśmy silni - mówił Guz. CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24


14:58 Przedstawiciele Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, delegowani na manifestacje, kilkukrotnie upomnieli przewodniczących zgromadzeń o zakazie zapalania materiałów pirotechnicznych.

14:45 Zamknięto ul. Piękną w rejonie sejmu. Linie 107, 159 oraz 187 jadące w kierunku Południowym kierowane są na najbliższe przejezdne ciągi komunikacyjne. Ponadto wyłączono z ruchu Al. Jerozolimskie w okolicy ronda de Gaulle’a.

14:37 Przywrócono ruch na Krakowskim Przedmieściu na odcinku od ul. Miodowej do ul. Królewskiej, wyłączono natomiast z ruchu Nowy Świat.

14:35 Pod drzwiami Ministerstwa Transportu związkowcy zostawili karton pełen zegarków. to nawiązanie do sprawy, którą pod koniec kwietnia zajął się "Wprost". Tygodnik opisał m.in. wizyty ministra w ekskluzywnym klubie w Warszawie, gdzie był zapraszany przez osoby związane z firmą, która ma kontrakty z państwowymi spółkami i instytucjami rządowymi. Ponadto, w artykule napisano, że Nowak wymieniał się z jednym z biznesmenów zegarkami.

O zegarku ani o leasingowaniu samochodu Nowak do niedawna nie informował w swym oświadczeniu majątkowym - "Wprost" ujawnił, że minister zadeklarował to dopiero w najnowszym, opublikowanym na stronach sejmowych, oświadczeniu.

14:31 Przed Sejm dotarło pięć z sześciu manifestacji. W drodze są jeszcze związkowcy, którzy wyruszyli spod Ministerstwa Zdrowia.

Tymczasem przed Sejmem powstała stołówka dla protestujących:


14:23 przywrócono ruch: w Al. Ujazdowskich na odcinku od placu Na Rozdrożu do ul. Pięknej; na ul. Pięknej od Al. Ujazdowskich do placu Konstytucji.

14:16 Tak związkowcy protestowali przed budynkami ministerstw. Relacja reportera tvnwarszawa.pl Lecha Marcinczaka:


14:13 Przed Sejmem pojawiają się pierwsi związkowcy.


14:10 Po zakończeniu pikiet przed resortami służby porządkowe szacowały, że w demonstracjach w stolicy wzięło udział łącznie ok. 18 tys. osób. Najwięcej osób zgromadziły manifestacje przed resortami transportu (ok. 6 tys.), gospodarki (ok. 4 tys.), zdrowia (ok. 3 tys.) i skarbu państwa (ok. 2,5 tys.).

Rzecznik komendanta stołecznego policji st. asp. Mariusz Mrozek powiedział PAP, że w związku z manifestacjami policja nie odnotowała incydentów.

14:08 Przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek wyjaśnia powody protestu:


14:03 przywrócono ruch w Al. Jerozolimskich.

14:02 - Ta kula śnieżna ruszyła i zatrzyma się wtedy, gdy rząd zrozumie, ze trzeba rozmawiać, albo go po prostu nie będzie - powiedział Piotr Duda, szef "Solidarności".

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL


13:58 Manifestacje wyruszyły spod ministerstw: skarbu oraz pracy.


13:54 przywrócono ruch na ul. Miodowej. Z kolei Autobusy linii 102, 105, 111, 116, 118, 127, 128, 166, 171, 175, 178, 180, 222, 227, 503, 518 kierowane są na trasy objazdowe najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi.

13:52 przywrócono ruch w Al. Ujazdowskich i ul. Belwederskiej od ul. Gagarina do Placu na Rozdrożu oraz w al. Szucha, a także wyłączono z ruchu Krakowskie Przedmieście.

Widok na protestujących z nieco innej perspektywy:

13:41 Przywrócono kursowanie tramwajów i autobusów w ciągu Chałubińskiego oraz al. Jana Pawła II.

13:35 Wyłączona z ruchu al. Szucha na odcinku od pl. Unii Lubelskiej do pl. Na Rozdrożu, a także:

- wyłączono z ruchu Al. Ujazdowskie i ul. Belwederską na odcinku od ul. Gagarina do pl. Trzech Krzyży

- wyłączono z ruchu Al. Jerozolimskie od ul. Chałubińskiego w kierunku Pragi

- przywrócono ruch na ul. Rakowieckiej

- przywrócono ruch na ul. Chałubińskiego

13:33 Ruszyła manifestacja spod Ministerstwa Gospodarki


13:27 Ruszyła manifestacja spod Ministerstwa Zdrowia

Protestujący przejdą Traktem Królewskiej i ul. Wiejską przed Sejm.

13:25 Ruszyła manifestacja spod Ministerstwa Transportu

Protestujący przejdą ulicą Chałubińskiego i dalej: Al. Jerozolimskimi, Nowym Światem na pl. Trzech Krzyży, następnie przed Sejm.

13:20 Przed budynkiem resortu skarbu jest wielu przedstawicieli związków działających w przemyśle oraz PLL LOT, z transparentami" "Żądamy prowadzenia dialogu społecznego", "Żądamy przywrócenia bezprawnie zwolnionych" i "Dość zwalniania doświadczonej kadry".

- Mówimy nie dzikiej prywatyzacji - powiedział Roman Michalski z FZZ. - Jesteśmy tutaj, bo nie ma dialogu z rządem - zwracał się do zebranych Mirosław Miara, szef sekretariatu przemysłu chemicznego OPZZ.

13:13 Ruszyła manifestacja spod Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Demonstracja skieruje się w al. Szucha i Al. Ujazdowskie z zatrzymaniem przed resortem sprawiedliwości. Przejście będzie skutkowało czasowym wstrzymaniem ruchu na ww. ulicach. Ruch został zamknięty już na ul. Puławskiej i pl. Unii Lubelskiej. W kierunku do centrum miasta korkuje się w dużym stopniu al. Niepodległości.

- Dzisiejsza pikieta jest częścią demonstracji zorganizowanej przez trzy centrale i pracownicy protestują przeciw pogarszającym się warunkom życia i niekorzystnym zmianom w Kodeksie pracy. Sytuacja funkcjonariuszy nie odbiega pod tym względem od sytuacji innych grup zawodowych - powiedział przed MSW przewodniczący związku zawodowego policjantów Grzegorz Nems.

Mariusz Tyl ze straży granicznej powiedział: - Bez względu jaki mundur nosimy, jesteśmy tu, by powiedzieć dość zubażania naszych rodzin". Podkreślił, że ustawowe uprawnienia to nie przywileje. "Od nas zależy bezpieczeństwo, ale niektórzy tego nie widzą i nie doceniają – podkreślił.

13:07 Przed Sejmem powstaje miasteczko związkowe:

13:01 Związkowcy w dość oryginalny sposób przedstawiają zastrzeżenia odnośnie działalności rządu:

12:45 Otwarto dla ruchu Krakowskie Przedmieście na odcinku Królewska - Senatorska. Ulica Miodowa wciąż pozostaje zamknięta. Autobusy kierowane są na trasy objazdowe:

Linie 116, 178, 222, 503, 518 (w obu kierunkach): ... - Bonifraterska - Świętojerska - Andersa - pl. Bankowy - Senatorska - Krakowskie Przedmieście i dalej swoją trasą;

Linia 180 w kierunku WILANÓW: CHOMICZÓWKA - ... - Anielewicza - Andersa - pl. Bankowy - Senatorska - Krakowskie Przedmieście - ... - WILANÓW;

Linia 180 w kierunku CHOMICZÓWKA: WILANÓW - ... - Krakowskie Przedmieście - Senatorska - pl. Bankowy - Andersa - Nowolipki - Zamenhofa - Anielewicza - ... - CHOMICZÓWKA.

12:40 Do demonstrujących przed MSW strażaków, policjantów i służby więziennej dołączyli m.in. strażnicy graniczni. Związkowcy z policji trzymają transparent: POlitycy POdliczymy was na wyborach, widać też hasło: Służba więzienna, straż i policja jedna koalicja. Nam zabieracie, sobie dokładacie. Z głośników rozległ się hymn państwowy.

12:34 Największe są demonstracje przed ministerstwami transportu (ok. 5,5 tys. osób) i gospodarki (ok. 2,5 tys.). Przed ministerstwem zdrowia zgromadziło się ok. tysiąc osób, podobnie przed ministerstwem skarbu.

12:27 Zamknięte dla ruchu ulice Krakowskie Przedmieście oraz Miodowa na odcinku Królewska - Świętojerska. Autobusy kierowane są na trasy objazdowe:

Linie 116, 178, 222, 503, 518 (w obu kierunkach): ... - Bonifraterska - Świętojerska - Andersa - pl. Bankowy - Senatorska - Wierzbowa - pl. Piłsudskiego - Królewska - Krakowskie Przedmieście i dalej swoją trasą;

Linia 180 w kierunku WILANÓW: CHOMICZÓWKA - ... - Anielewicza - Andersa - pl. Bankowy - Senatorsk - Wierzbowa - pl. Piłsudskiego - Królewska - Krakowskie Przedmieście - ... - WILANÓW;

Linia 180 w kierunku CHOMICZÓWKA: WILANÓW - ... - Krakowskie Przedmieście - Królewska - pl. Piłsudskiego - Senatorska - pl. Bankowy - Andersa - Nowolipki - Zamenhofa - Anielewicza - ... – CHOMICZÓWKA.

12:23 Gościem programu "Fakty po Faktach" TVN24 będzie Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność". Poczatek programu o 19:26.

12:18 Każda pielęgniarka pikietująca przed ministerstwem zdrowia trzyma w reku białą różę.

12:14 Scenariusz wszystkich pikiet jest podobny: mają się one rozpocząć od wystąpień związkowców, w których poinformują, z jakimi postulatami przyjechali do Warszawy, następnie żądania demonstrantów mają być przekazane w formie petycji w każdym z pikietowanych resortów.

W większości są to znane postulaty, wielokrotnie przez nas artykułowane. Tu zbieramy je jednak w dokumenty na piśmie po to, żeby pan premier wiedział, po co przyjeżdżamy do Warszawy, bo słyszeliśmy jak mówił gdzieś, że nie wie i słyszał, że jedziemy obalić rząd - powiedział wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski.

Obejrzyj relację sprzed ministerstwa zdrowia:

12:06 Przed południem związkowcy sprzed Pałacu Kultury i Nauki mieli wyruszyć przed resort transportu. Jak się okazało na placu Defilad zbierały się pojedyncze grupki, które nie czekając na innych swoim tempem ruszyły na Chałubińskiego. Stamtąd wyruszą przed Sejm.

12:00 Podgląd na ulice z miejskich kamer:


11:53 Utrudnienia dla linii 10, 17, 33, 37, 41 w ciągu al. Jana Pawła II:

Tramwaje linii 10, 17, 33, 37, 41 kierowane są na trasę objazdową: ... - al. Niepodległości - Nowowiejska - pl. Zbawiciela - Marszałkowska - pl. Bankowy - al. "Solidarności" - Kino Femina - al. "Solidarności" / al. Jana Pawła II i dalej swoją trasą.

11:51 Utrudnienia dla linii 108, 116, 118, 166, 180, 222, 503, E-2 w rejonie pl. Trzech Krzyży:

Linia 108: METRO WILANOWSKA - ... - Rozbrat - Kruczkowskiego - PKP POWIŚLE;

Linie 118, 166 w obu kierunkach: ... - Ludna - Rozbrat - rondo Sedlaczka - Myśliwiecka - Górnośląska - Piękna - Piękna/Al. Ujazdowskie i dalej swoją trasą;

Linie 116, 180, 222, 503, E-2 w kierunku południowym: ... - Nowy Świat - Książęca - Rozbrat - rondo Sedlaczka - Myśliwiecka - Górnośląska - Piękna - Piękna/Al. Ujazdowskie i dalej swoją trasą.

11:49 Stołeczna policja informuje:

- wstrzymany ruch tramwajowy na ul. Chałubińskiego w kierunku Żoliborza;

- zamknięte ulice: Żurawia, Bracka, pl. Trzech Krzyży po stronie Ministerstwa Gospodarki;

- zamknięta ul. Rakowiecka od ul. Wiśniowej do ul. Puławskiej.

11:47 Związkowcy okiem reportera tvnwarszawa.pl Lecha Marcinczaka:

11:42 Relacja Ewy Paluszkiewicz, reporterki TVN24 sprzed resortu transportu:


11:32 Wyłączona z ruchu ul. Chałubińskiego od. ul. Koszykowej do Al. Jerozolimskich w kierunku centrum.

11:29 Zdaniem Ewy Gawor, szefowej miejskiego biura zarządzania kryzysowego ciężko jest zorganizować życie w mieście, gdy na ulice ma wyjść nawet kilkadziesiąt tysięcy manifestujących. – To jest bardzo trudne. Proponowałam mieszkańcom, by pozostawili samochody, ale mam wrażenie, że wyjechało ich jeszcze więcej – stwierdziła Gawor.

11:19 Przy okazji protestów zadebiutuje stołeczny zespół antykonfliktowy, który tworzą policjanci. Gdy sytuacja wymknie się spod kontroli będą reagować jako pierwsi. Funkcjonariusze będą mieli niebieskie kamizelki z napisem: "Policja Zespół Antykonfliktowy".

11:08 Zamknięta dla ruchu została ulica Miodowa pomiędzy ul. Senatorską a pl. Krasińskich. Autobusy kierowane są na trasy objazdowe:

Linie 116, 178, 222, 503, 518 (w obu kierunkach): od Bonifaterskiej - Świętojerska - Andersa - pl. Bankowy - Senatorska - Krakowskie Przedmieście i dalej swoją trasą;

Linia 180 w kierunku WILANÓW: CHOMICZÓWKA - ... - Anielewicza - Andersa - pl. Bankowy - Senatorska - Krakowskie Przedmieście - ... - WILANÓW;

Linia 180 w kierunku CHOMICZÓWKA: WILANÓW - ... - Krakowskie Przedmieście - Senatorska - pl. Bankowy - Andersa - Nowolipki - Zamenhofa - Anielewicza - ... - CHOMICZÓWKA.

11:04 Politycy o dzisiejszych protestach w stolicy:

10:59 Zmiana rządu, tworzenie nowych miejsc pracy i godne wynagrodzenia. Odejście od podniesienia wieku emerytalnego i od przepisów o elastycznym czasie pracy - między innymi z takimi postulatami przyjechali do Warszawy związkowcy.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL

 

10:56 Jeden pas ruchu wyłączony na ul. Chałubińskiego w kierunku centrum. Zamknięta ulica Bracka od ul. Żurawiej do pl. Trzech Krzyży.

10:41 Dla mieszkańców uruchomiono specjalne infolinie: policja 22 603 80 38, ZTM 801 044 484, ratusz 800 707 047

10:39 Związkowców nie mogło zabraknąć również przed resortem rolnictwa.

10:29 Przed południem wyruszy pierwszy marsz. Związkowcy ulicą Emilii Plater przejdą do Al. Jerozolimskich i dalej ul. Chałubińskiego przed ministerstwo transportu. Później przemarsz będzie kontynuowany ulicami: Chałubińskiego, Al. Jerozolimskimi, Nowym Światem na pl. Trzech Krzyży i dalej przed Sejm.

O szczegółach manifestacji opowiada reporterka TVN 24 Małgorzata Telmińska:

10:27 Na placu Trzech Krzyży trwają przygotowania do pikiety przed ministerstwem gospodarki.

10:19 Tłoczno robi się także przed gmachem resortu pracy i polityki społecznej.

10:06 Przed ministerstwem skarbu gromadzą się pierwsi związkowcy.

9:59 - Nie odnotowaliśmy jak na razie żadnych utrudnień w ruchu drogowym. Jak na razie żadne ulice nie zostały wyłączone z ruchu w związku z zaplanowanymi manifestacjami – powiedział Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

9:50 Nasz reporter Dawid Krysztofiński jest przed ministerstwem skarbu przy ulicy Kruczej. Tam po godzinie 10 zbiorą się przedstawiciele KK NSZZ "Solidarność". Po godz. 14.00 ul. Żurawią przejdą na plac Trzech Krzyży i ul. Wiejską przed Sejm. Zgromadzenie ma zakończyć się o 19.00.

- Przed ministerstwem jest spokojnie. Nie ma na razie związkowców - relacjonuje Krysztofiński.

9:43 Kilkuset związkowców wyjechało z Łodzi. "Koniec rozmów z oszustami" - mówili protestujący tuż przed wyjazdem.


9:22 Pierwsze autokary ze związkowcami podjechały przed Muzeum Narodowe. Stamtąd protestujący przejdą między innymi przed ministerstwa: skarbu oraz pracy i polityki społecznej.

9:13 Część związkowców z Małopolski i okolic wyjechało spod bramy w Nowej Hucie autobusami. Pracownicy kolei wyjechali z Dworca Głównego. Wszyscy zapowiadają, że będą walczyć o poprawę warunków życia.

8:59 Czy związki zawodowe, blisko ćwierć wieku po zmianie ustroju, do czego bardzo się przyczyniły - dziś mają jeszcze racje bytu? Obejrzyj reportaże z programu "Czarno na Białym".

8:53 Wczesnym rankiem wyruszyło z woj. pomorskiego 20 autokarów. W nich blisko tysiąc związkowców, wyposażonych w namioty, transparenty i znaki związkowe.

– Ludzie są podgrzani – powiedział Roman Kuzimski, zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność". - Nie jedziemy dużym składem, bo to dzień branżowy. Mamy pokojowe zamiary, ale chcemy walczyć o prawa pracownicze – dodaje.

8:46 - W zakładzie przemysłowym kobieta umrze przy maszynie szybciej niż dożyje emerytury - grzmią dolnośląscy działacze Solidarności, którzy w nocy ruszyli z Wrocławia, żeby wspomóc warszawskie manifestacje.

- Albo Sejm i rząd się opamiętają, albo trzeba będzie robić rewolucję w tym kraju - mówią i zapowiadają, że będą walczyć o obniżenie wieku emerytalnego i protestować przeciwko umowom śmieciowym.


8:44 - Mamy nadzieję na dialog z rządem, bo to co zrobiono z komisją trójstronną, to było z ich strony szczeniactwo - mówi Krzysztof Słabolepszy z zarządu Solidarności w Wielkopolsce.


8:32 Utrudnienia napotkają nie tylko kierowcy, ale też pasażerowie komunikacji miejskiej. Jeśli autobusy miejskie nie będą mogły przejechać swoją trasą z powodu przemarszów związkowców, zostaną skierowane na najbliższe objazdy.

Największych utrudnień trzeba się spodziewać na Trakcie Królewskim, ul. Rakowieckiej, pl. Unii Lubelskiej, Al. Ujazdowskich, ul. Chałubińskiego, Al. Jerozolimskich, ul. Miodowej, ul. Emilii Plater, pl. Trzech Krzyży, ul. Brackiej, ul. Kruczej, ul. Żurawiej, ul. Nowogrodzkiej, ul. Pięknej, ul. Puławskiej, al. Szucha i ul. Wiejskiej.

Dla mieszkańców uruchomiono specjalną infolinię: policja 22 603 80 38, ZTM 801 044 484 oraz ratusz 800 707 047.

8:17 W Alejach Jerozolimskich na razie spokojnie. - Ruch odbywa się płynnie  - informuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl

Na rondzie rondzie De Gaulle'a co chwila przejeżdżają policyjne radiowozy:


7:55 Ulicami miasta ma przejść sześć manifestacji. Weźmie w nich udział nawet 20 tysięcy osób.

 

7:45 Do Warszawy związkowcy  zjeżdżają z  całej Polski. Wcześnie rano autokary wyjechały m.in. z Krakowa, Zielonej Góry i Gdańska.

Dla związkowców, którzy przyjadą do stolicy autokarami przygotowano parkingi: rejon ul. Bonifraterskiej, pomiędzy ul. Konwiktorską i ul. Długą, rejon ul. Batorego na wysokości MSW,rejon Al. Jerozolimskich na wysokości Muzeum Narodowego.

Później autokary będą czekać na demonstrantów w rejonie hali Torwar, ul. Gagarina, Chałubińskiego, al. Solidarności i Sobieskiego.

Wielu związkowców do Warszawy wyjeżdżało w nocy. Poniżej wyjazd z Zielonej Góry:

 

7:40 Na stołecznych ulicach spokojnie.  Nie ma na razie poważnych utrudnień – informuje policja.

Dzwoniąc pod 22 60 38 038 można dowiedzieć się o bieżących utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu.

bf/su//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2013 14:46 ~obserwator

  Wypasione,uśmiechnięte gęby,gdzie te biedne ,zapracowane kobiety,gdzie ci zmęczeni pracą ludzie,kto zobaczył tu zniewolonych pracowników,żenada,wszyscy zdrowi,uśmiech na twarzy,ot wycieczka do stoliccy,nie jeden z nich widział tylko z ekranu Warszawę,wstyd dla potomnych.

 • Nędza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2013 13:49 ~Nędza


  mag~mag

  Duda zarabi 17 000 jeszcze mu mało? Banda nierobów i obiboków.
  saratoga~saratoga


  Tusk musi odejść!!! przed trybunał stanu go

  Ten szlachetny związkowiec Duda bierze te siedemnaście kafli dla twojego dobra.

 • Czy marsz czy protest

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2013 13:47 ~Czy marsz…

  ewamariaewamaria

  fajnie.....ruch.....kawka,piwo,wódeczka..."micha" ....czy marsz,czy protest....jak Haneczka nie wygra ....nie będzie marszach,protestach.....handel STOP ,

  Co chcesz, droga Ewomario, dać do zrozumienia przez te wielokropki ? Bo oprócz wielokropków żadnego sensu w tym nie ma.

 • blackjack

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2013 09:28 ~blackjack


  RafalPatrzyRafalPatrzy

  no widac pelna mobilizacji wsrod lemingow... zaczynaja pisac na forach :D ale ubaw :DD
  ajulolu43ajulolu43

  tylko dupek,abo nieudaczny bezrobotny moze sie cieszyc,ze ktos bedzie mial utrudnienie w dotarciu do pracy


  Ci ludzie bronią nie tylko swoim interesów ale i Twoich - tak trudno to zrozumieć??? Nie przyjechali do Wawy na rok tylko na tydzień...Daj spokój z tymi utrudnieniami, czasami trzeba zacisnąć zęby bo idea tych protestów jest słuszna...

 • pol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2013 08:44 ~pol


  Duch~Duch

  XXI wiek, a Ci prostesty ze średniowiecza przenieśli.. Czekam na efektky blokady tylko i wyłącznie zwykłych mieszkańców.. Gdzie i kiedy będą rezultaty/wyniki/osiągniecia protestujących?
  żenada~żenada


  Nie popieram blokowania miasta, ale co to za argument - protesty ze średniowiecza? Czy w średniowieczu ktoś ogranizował demonstracje? Czy była demokracja? Czy były prawa pracownika? Chyba przegapiłem tę lekcję historii...

  Nie dziw się,dla niektórych stan wojenny to średniowiecze...

 • Aleera

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2013 07:05 ~Aleera

  Tadeusz~Tadeusz

  Rozmawiałem wczoraj ze swoją siostrą, mówiła że wraz z kolegami wybiera się na protesty do Warszawy, trochę mię to zdziwiło ale każdy ma prawo, ale jeszcze bardziej żdziwiło i zażenowało to co mówiła póżniej, a mianowicie to że oni nie składają się na autokar DOSTALI 85ZŁ NA OSOBE ZA PRZYJAZD NA 5-6GODZIN, I TO CO MIE POWALIŁO POWIEDZIANO IM ŻE MAJĄ ZABRAĆ TYLKO JAKIEŚ KANAPKI A NAPOJE I ALKOCHOL!!!! MAJĄ GRATIS. WSPOMNIAŁA ŻE KANAPEK NIE ZAWIELE BO W DRODZE POWROTNEJ MAJĄ ZAGWARANTOWANY OBIAT. Pytam się kto za to płaci - związek zawodowy który jest utrzymywany z pieniędzy pracodawcy, ale pracodawcą siostry jest szpital, czyli płacimy my wszyscy. Rozmawiałem z nią 30min temu mówiła że zahaczyli jeszcze o muzeum z koleżankami. A co do protestu "kazali nam głośno krzyczeć" WSPANIAŁOM WYCIECZKE ORGANIZUJEMY TYM LUDZIĄ.

  Co ty za pierdoły opowiadasz? Związki utrzymują się ze składek członków. Ja nie należę, nie składam się, nic od nich nie dostaję. Pracodawca nie ma związku żadnego ze związkami.

 • RealLife

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2013 06:49 ~RealLife

  Jak rozwalić związki od środka ? Rozdać tej malutkiej garstce biednych (kilka procent pośród protestujących) PITy, wyciągi bankowe (z rachunków polskich i zagranicznych), akty własności nieruchomosci i kopie dowodów rej pojazdów przywódców i reszty cwaniaków solidaruchów. Jak zobaczą kto ich podpuszcza to sami ich zlinczują i będzie spokój. A i skarbówka coś na tym zyska, jak sie donosy posypią.

 • xardas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2013 00:21 ~xardas


  StopWyzyskowi~StopWyzyskowi

  Jako klient, całym sercem popieram postulat „Przecz z presją sprzedażową w bankach”!!!

  Banki pod groźbą zwolnienia zmuszają swoich pracowników do wciskania klientom na siłę produktów, których klienci nie potrzebują. Jak pracownik banku ma skrupuły, żeby kłamać, naciągać i w ogóle działać na szkodę klienta, to się pracownika zwalnia. Co przyjdę do banku to nowa obsada na douczeniu. Zresztą ja to się już boję takich doradców klienta co pracują więcej niż pół roku, bo to oznacza, że są dobrymi naciągaczami... CHORE!

  POPIERAM PROTESTUJĄCYCH!!!

  ika~ika

  a co klient własnego rozumu nie ma??? Ja jak nie chcę to mi nikt niczego nie wciśnie ale zdaję sobie sprawę że są ludzie którzy jeśli tylko usłyszą zwrot "za darmo" to się im już myślenie całkiem wygasza.

  Nie wszyscy muszą się znać na finansach, liborach, stopach zwrotu, akcjach, obligacjach, funduszach powierniczych itp. Doradca klienta w banku powinien być od tego, żeby pomóc klientowi wybrać najkorzystniejszą formę oszczędzania, kredytu lub inwestycji, a nie wcisnąć mu na siłę jak najwięcej produktów. Klient powinien móc polegać na swoim doradcy. I dawno, dawno temu tak właśnie było, zanim pazerność białych kołnierzyków przełamała ostatnie granice przyzwoitości.

 • maczuga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 23:42 ~maczuga

  nie zapominajcie, ze tam sa laki, ktore tez sa w potrzebie - to samo bylo z pielegniarkami !
  trza isc , nie marudzic i korzystac za free, ja juz leceee !

 • ajulolu43

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 22:52 ~ajulolu43

  Tadeusz~Tadeusz

  Rozmawiałem wczoraj ze swoją siostrą, mówiła że wraz z kolegami wybiera się na protesty do Warszawy, trochę mię to zdziwiło ale każdy ma prawo, ale jeszcze bardziej żdziwiło i zażenowało to co mówiła póżniej, a mianowicie to że oni nie składają się na autokar DOSTALI 85ZŁ NA OSOBE ZA PRZYJAZD NA 5-6GODZIN, I TO CO MIE POWALIŁO POWIEDZIANO IM ŻE MAJĄ ZABRAĆ TYLKO JAKIEŚ KANAPKI A NAPOJE I ALKOCHOL!!!! MAJĄ GRATIS. WSPOMNIAŁA ŻE KANAPEK NIE ZAWIELE BO W DRODZE POWROTNEJ MAJĄ ZAGWARANTOWANY OBIAT. Pytam się kto za to płaci - związek zawodowy który jest utrzymywany z pieniędzy pracodawcy, ale pracodawcą siostry jest szpital, czyli płacimy my wszyscy. Rozmawiałem z nią 30min temu mówiła że zahaczyli jeszcze o muzeum z koleżankami. A co do protestu "kazali nam głośno krzyczeć" WSPANIAŁOM WYCIECZKE ORGANIZUJEMY TYM LUDZIĄ.

  Tadziu,nie pij,albo wroc do podstawowki

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »