Informacje

05.02.2014 13:27 problemy z odbiorem odpadów

Góra śmieci na osiedlu.
"Tak wygląda rewolucja śmieciowa"

SERWISY:


Ledwo rewolucja śmieciowa weszła w życie, na Kontakt 24 spłynęły pierwsze maile dotyczące kłopotów z odbiorem odpadów. Na jednym z osiedli na Ursynowie przed altanką piętrzy się góra śmieci. Sygnał o nieodebranych odpadach dostaliśmy także z Białołęki.

- Tak wygląda rewolucja śmieciowa na Kabatach. Ursynów ma obsługiwać firma Sita, od soboty nie było tu śmieciarki, ani nikt nie przywiózł pojemników do segregacji. Po prostu żenada. Dodam, że przed reformą odbierane były śmieci codziennie i mieli co zabierać – napisał Robert, który na swoim profilu na Kontakcie24 zamieścił też zdjęcia.

Widać na nich worki śmieci wysypujące się ze śmietnikowej altany przy Jeżewskiego.

Jak przekazał nam internauta, problem był przy dwóch altankach.

- Jeżeli ma to tak wyglądać, to szczury i robactwo będzie biegało na potęgę – ostrzegał Robert.

We wtorek pojechaliśmy na miejsce z kamerą. Sytuacja wygląda jeszcze gorzej niż na fotografiach internauty. Obok altany wyrosła spora góra śmieci.

Guział odsyła do miasta

O komentarz poprosiliśmy burmistrza Ursynowa.

- Mieszkaniec powinien się zgłosić z tym problemem do prezydenta Dąbrowskiego. To on może wlepić kare firmie Sita, za to że nie odbiera śmieci – powiedział tvnwarszawa.pl Piotr Guział. - Oczywiście przyjmuję zgłoszenie. Zwrócimy uwagę na ul. Jeżewskiego, ale od tego jest Biuro Gospodarowania Odpadami i jego infolinia – dodał burmistrz dzielnicy.

"Dzielnica zarasta śmieciami"

Skarga na firmę Sita przyszła do redakcji także z przeciwległego punktu Warszawy - Białołęki, która nie znalazła się w grupie dzielnic objętych nowym systemem od 1 lutego.

- W związku z bałaganem śmieciowym począwszy od dnia 01.02.2014r. zaprzestano wywozić odpady z rejonu Białołęka ul. Berensona.  Pomimo regularnie dokonywanych wpłat na rzecz Urzędu Białołęka firma Sita nie wywiązuje się z dotychczasowych zobowiązań. Dzielnica w tym rejonie zarasta śmieciami. Wszelkie telefony są bezterminowo ciągle nieodbierane, tak samo kończą się próby interwencyjne skierowane do urzędu dzielnicy Białołęka. TO NIE MY,  TO ONI – napisał na Kontakt 24 Zbigniew.

Internauta narzekał na brak jakiekolwiek reakcji ze strony urzędników na kolejne zgłoszenia.

Na problemy - infolinia

Urząd miasta namawia do zgłaszania sprawy na numer miejskiej infolinii 19 115.

- Pytanie brzmi, którego dnia według harmonogramu Sita ma stamtąd odbierać śmieci. Można to sprawdzić na stronie Sity i na naszej stronie poświęconej wywozowi śmieci. Jeśli się okaże, że Sita nie wywiozła śmieci w wyznaczonych dniach, prosimy to zgłaszać na infolinię 19 115. My skontrolujemy sytuację. Jeśli się potwierdzi, będzie to podstawa do nałożenia przez miasto kary na firmę – zapewniła Agnieszka Kłąb.

Sprawdziliśmy. Odpady zmieszane (czarne worki) śmieciarki powinny wywieźć z ul. Jeżewskiego w poniedziałek.

Z firmą Sita próbowaliśmy się skontaktować we wtorek. Odpowiedź dostaliśmy w środę. Przedstawicielka firmy zapewnia, że w środę rano wszystkie śmieci z ulicy Jeżewskiego zostały zabrane. Dlaczego nie stało się to wcześniej?

"Przepełniona altanka śmietnikowa nie została opróżniona przez poprzedniego operatora w połowie ubiegłego tygodnia. Był to obowiązek poprzedniej firmy aby odpady, zgodnie z umową ze wspólnotą odebrać" - przekonuje w mailu wysłanym na warszawa@tvn.pl Beata Nasiadka z działu marketingu firmy. I przypomina, że Sita obsługuje mieszkańców Ursynowa i Wilanowa od 1 lutego. "Docieramy do altanek śmietnikowych wg. harmonogramu odbiorów lub z małym opóźnieniem bo ekipy uczą się nowych trasówek i zapoznają z lokalizacją altanek na osiedlach. A to na razie trochę trwa" - tłumaczy Nasiadka.

 

Częściowa rewolucja

Śmieciowa rewolucja, która weszła w życie 1 lutego, objęła na razie osiem dzielnic Warszawy. Ze Śródmieścia odpady odbiera MPO. Na Pradze Południe i Północ, w Rembertowie, Wawrze i Wesołej działa Lekaro. Sita obsługuje Ursynów i Wilanów. W tych dzielnicach od soboty działa docelowy system odbioru i zagospodarowania odpadów.

Każdy, kto w śmieciowej deklaracji wpisał, że będzie segregować odpady, powinien wrzucać je jednego z trzech odpowiednio oznaczonych pojemników lub worków dostarczonych przez firmę.

W pozostałych 10 dzielnicach obowiązuje pomostowy system odbioru odpadów. To skutek przeciągającej się rozprawy przed Krajową Izbą Odwoławczą. Rozpatruje ona odwołania dwóch firm, które przetarg przegrały. Chodzi o spółki Byś i Remondis. Władze Warszawy zapowiedziały, że do czasu rozstrzygnięcia KIO nie wdrożą nowego systemu w całym mieście.

Jak wygląda sytuacja z odbiorem śmieci u Was na osiedlu?

Informacje i zdjęcia możecie przysyłać na warszawa@tvn.pl albo na Kontakt24.

b//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • heee

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2014 07:26 ~heee

  Ajajajaja komu ta Sita solą w oku? A może po oczach a w reszcie dzielnic malina?Bo mieszkam nie na Ursynowie i cudów nie ma , ale u mnie same swoje a nie słoje więc wymagan takich nie ma

 • Bany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2014 07:55 ~Bany

  kabaty~kabaty

  a ja mieszkam obok... tyle że nie ta odgrodzona część tylko osiedle kabaty... jakoś moja spółdzielnia sobie poradziła.. problemów z odbieraniem śmieci brak... mało tego zawarła umowę z firmą pracy inwalidów, która w każdą środę zbiera worki z "plastikiem" i worki ze "szkłem" wprost sprzed moich drzwi...

  Niestety już nie będą odbierać :(

 • jkj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2014 07:47 ~jkj

  Przez ta cudna rewolucję dużo niepełnosprawnych z EKONU straciło pracę. o to plusy rewolucji! !

 • kabaty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2014 00:36 ~kabaty

  a ja mieszkam obok... tyle że nie ta odgrodzona część tylko osiedle kabaty... jakoś moja spółdzielnia sobie poradziła.. problemów z odbieraniem śmieci brak... mało tego zawarła umowę z firmą pracy inwalidów, która w każdą środę zbiera worki z "plastikiem" i worki ze "szkłem" wprost sprzed moich drzwi...

 • lokator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2014 22:16 ~lokator

  Mieszkam w centrum Puławska 4/6/8 zapraszam do nas, śmieci nie są wywożone od ubiegłego tygodnia, problem jest również z "gabarytami" /stare meble, sprzęty, gruz/ zalegają, nie są wywożone systematycznie

 • alosza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2014 21:14 ~alosza

  Warto chyba jeszcze dopisać iż osiedle zamknięte na 4 spusty z ochroniarzem przy wejściu i bramą dojazdową do altanki zamkniętą na kłódkę. Jeśli ochroniarz pójdzie na obchód to już się nie ma na osiedle jak dostać, więc ciężko wymagać aby Panowie obsługujący NOWY rejon wiedzieli jak się dostać na takie osiedle.
  I pytanie do architektów, kto na tak duże osiedle stawia maleńką altankę na środku podwórka, której ni jak nie da się dostrzec z ogólnodostępnej drogi.

 • Ekon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2014 21:12 ~Ekon

  natolinka~natolinka

  I jeszcze EKON pogonili a wraz z tym 200 ludzi straciło pracę,co im to przeszkadzało,to teraz mają rewolucję śmieciową....żenada....

  Monopolista nie znosi konkurencji, nawet takiej malutkiej.

 • JacekTok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2014 21:05 ~JacekTok

  Gmina Dąbrowa...pod Opolem:)...bez zarzutu, od lipca

 • Beniamin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2014 21:05 ~Beniamin

  Do art !!!
  NAjlepiej zawiesc smieciochy pod urzad miasta niech sie topja w gownie jaki nam zgotowali !!!

 • Leonard

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2014 21:03 ~Leonard

  I w tym miejscu powinna sie znajdowac Hanna G.W. a nie w magistracie !!!, SFALSZOWALI wybory, zastraszyli wyborcow jak za komuny tak i teraz to zrobili !!!.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »