Informacje

04.06.2014 15:58 ma być otwarty za rok

Google otworzy w Warszawie nowoczesne centrum dla startupów


Eric Schmidt, dyrektor wykonawczy Google spotkał się we wtorek z premierem Donaldem Tuskiem. Rozmowa dotyczyła uruchomienia w Warszawie Google Campus, nowoczesnego ośrodka dla startupów technologicznych. Warszawski Campus zostanie otwarty w pierwszej połowie 2015 r. i będzie trzecim takim ośrodkiem na świecie, po Londynie i Tel Avivie.

Campus Warszawa to jedno z działań Google w ramach ogłoszonego dzisiaj programu wsparcia innowacyjności i przedsiębiorczości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Rozwój innowacyjności

- Jesteśmy dumni z tego, że społeczność startupowa tak dynamicznie rozwija się w Polsce, a także tutaj, w Warszawie. Mamy nadzieję, że warszawski Campus pomoże w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem startupów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce - powiedział Eric Schmidt, prezes Google.

W styczniu 2013 r. Google uruchomił w Krakowie program Google for Entreprenurs.  W kwietniu br. Google nawiązał również współpracę  
z Uniwersytetem Warszawskim, który dzięki grantowi w wysokości 1 mln doalrów uruchomił Digital Economy Lab, interdyscyplinarny ośrodek badawczy zajmujący się badaniami nad gospodarką cyfrową i budowaniem nowoczesnych kompetencji cyfrowych Polaków.

New Europe 100

Dzisiaj firma Google ogłosiła również, wraz z Res Publiką oraz Funduszem Wyszehradzkim  
i dziennikiem Financial Times, kampanię New Europe 100 Challengers, która ma na celu wyłonienie setki inspirujących innowatorów, którzy zmieniają oblicze Europy Środkowo-Wschodniej.

Eric Schmidt odwiedził Polskę w związku z obchodami 25-lecia wolnej Polski. Była to jego pierwsza wizyta w Polsce.

Google jest obecne w Polsce od 2006 r. Obecnie posiada w Polsce 3 biura, w których zatrudnia niemal 500 osób. Biuro w Warszawie zatrudnia pracowników zajmujących się przede wszystkim sprzedażą usług, marketingiem czy komunikacją, jak również inżynierów centrum badawczo-rozwojowego. Biuro we Wrocławiu jest jednym z największych biur wsparcia i obsługi klienta  
na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Biuro w Krakowie zatrudnia blisko 200 inżynierów, współuczestniczących w globalnych projektach technologicznych.

Były prezes

Eric Schmidt dołączył do Google'a w 2001 roku. Jako dyrektor wykonawczy jest odpowiedzialny za zewnętrzną politykę Google'a - nawiązywanie współpracy i szerokich kontaktów biznesowych, współpracę z instytucjami państwowymi oraz innowacyjność w zakresie technologii.

W latach 2001-2011 Eric Schmidt był prezesem zarządu Google'a i wraz z założycielami, Sergeyem Brinem i Larrym Page’em, nadzorował strategię technologiczną i biznesową firmy.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24BIS.PL

ToL//gry

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jajajajkk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2014 20:29 ~jajajajkk

  Czy tak trudno powiedzieć nowa firma zamiast startup. Lenistwo kompletne!
  Po co chwalić się, że zna się dwa słowa po angielsku? To jakaś choroba umysłowa!

 • knopeldorf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2014 09:16 ~knopeldorf

  A może tak radosny pan redaktor raczyłby przetłumaczyć słowa Pana Erica Schmidta?
  Drugą sprawą jest jakość pracy firmy Google i podejście do tematu. Jeśli do tego przedsięwzięcia podejdą jak do swojej mapy to możemy przestać się chwalić i powinniśmy jak najszybciej zacząć się wstydzić.

 • osama

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2014 19:05 ~osama

  Google i facebook to jedna z największych inwigilacji naszego świata. Ślepe barany w to brną nie wiedząc co robią. Każdy wpis, każde zdjęcie - wszystko co zostawiasz w tych serwisach zostanie już do końca ich trwania i sami ich sponsorujecie. Nie świadome bydło samo idzie do masowej masarni. Pozdrawiam.

 • pozdrawiam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2014 17:00 ~pozdrawiam

  Fanje tagi się przylepiły do tej wiadomości :-)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »