Informacje

05.03.2016 14:37 weekendowe połączenia

Godzinny flirt między Łodzią
a Warszawą. Bilet za 24 złote

SERWISY:

Ruszają weekendowe połączenia pomiędzy Łodzią a Warszawą. Podróżni kolei w godzinę mają dostać się do stolicy. Bilet kolejowy będzie jednocześnie czasowym biletem na komunikację miejską.

Jak informują urzędnicy, od 13 marca Łódzka Kolej Aglomeracyjna rozpoczyna stałe połączenia na trasie Łódź Kaliska – Łódź Widzew - Warszawa Wschodnia – Łódź Kaliska.

Pasażerów wozić będą dwa pociągi flirt, które mogą rozpędzić się do 160 km/h. Składy będą wyposażone m.in. w bezpłatny dostęp do Wi-Fi, gniazdka elektryczne pod każdym fotelem, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i uchwyty do przewozu rowerów.

Dwa razy dziennie

Pociągi kursować będą w każdą sobotę i niedzielę. Ze stacji Łódź Widzew będą odjeżdżać o godz. 8.25 i 16.01, a z Warszawy Centralnej o 13.15 i 19.45. Mają pokonać trasę między miastami w czasie 62 minut. Cena biletu - w jedną stronę to 24 złote.

Kolejnym udogodnieniem dla pasażerów będzie honorowanie biletów kolejowych w komunikacji miejskiej w Warszawie i Łodzi.

Długopisem wpisać datę

- Pasażer w momencie przyjazdu do Warszawy na Dworzec Centralny będzie miał godzinę (od rozkładowego przyjazdu pociągu) na skorzystanie ze środka komunikacji miejskiej. Kiedy do niego wejdzie na odwrocie biletu będzie musiał wpisać aktualną godzinę i z takim biletem będzie mógł podróżować po stolicy przez 75 minut - wyjaśnia Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Na podobnych warunkach - przez godzinę - przejedzie komunikacją miejską pasażer w Łodzi.

su//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Łodzianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2016 08:46 ~Łodzianin

  giles~giles

  beznadziejne godziny .. nie da sie z Warszawy pojechać Rano zwiedzić łódz i powiedzmy tego samego dnia wrócic :/ to juz wole ogladac ją rpzez kamery live

  Jak nie można, skoro można. Możesz przyjechać pociągiem po 13 a wrócić pociągiem ok. 20:35, czy jakoś podobnie i będziesz w Warszawie, czyli w domu około 22:30 i jeszcze wsiądziesz w metro, autobus czy tramwaj i dotrzesz przed północą. Można, a no można, tylko trzeba przestać kwasić. Upssss, zapomniałem dodać, że za ten drugi pociąg zapłacisz złotówkę więcej. Nie stać Cię, na złotówkę więcej......

 • Nie słoik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2016 07:46 ~Nie słoik

  Moment, moment.
  Kochani, ale to nie Koleje Mazowieckie uruchomiły dla mieszkańców Warszawy te 2 kursy dziennie, ale Łódzka Kolej Aglomeracyjna dla mieszkańców Łodzi, więc nie jest dziwne że godziny są podporządkowane potrzebom Łodzian, nie Warszawiaków. Gdyby w tych godzinach KM uruchomiły połączenia, to byłby nasz, Warszawiaków problem.
  Dzięki tym połączeniom, Łodzianie będą mogli w weekendy zwiedzać Warszawę. Jak narazie pracują w stolicy, a ich dzieci nie wiedzą gdzie ich rodzice spędzają tyle czasu. Teraz będą mogli sami zobaczyć gdzie pracują, a do tego pokazać to dzieciom jeśli będą chciały. Ot, taka promocja miasta. Jedni się rozczarują i nigdy więcej nie będą chcieli tu przyjechać, a inni zasmakują i spać, kupować, korzystać z usług będą w Łodzi, a zarabiać w Warszawie.

 • Ewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2016 00:19 ~Ewa

  Godziny odjazdów pomyślane z myślą o mieszkańcach Łodzi - tylko i wyłącznie. Warszawa z tej opcji raczej nie skorzysta. Można się bez sensu przejechać pociągiem w dwie strony, bo na wyjście do miasta nie ma już czasu.

 • giles

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2016 23:33 ~giles

  beznadziejne godziny .. nie da sie z Warszawy pojechać Rano zwiedzić łódz i powiedzmy tego samego dnia wrócic :/ to juz wole ogladac ją rpzez kamery live

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »