Informacje

10.09.2012 19:56 Sąd w czerwcu ogłosił upadłość Hydrobudowy

Główny wykonawca Stadionu Narodowego do likwidacji

SERWISY:

Hydrobudowa Polska, jeden z głównych wykonawców Stadionu Narodowego, ogłosiła dziś, że zmienia tryb postępowania upadłościowego z układowego na likwidacyjny. Oznacza to, że zarząd firmy nie liczy już na to, że spółka wyjdzie na prostą.

Na początku czerwca Hydrobudowa złożyła wniosek o upadłość układową, czyli taką która zakłada możliwość kontynuowania działalności.

Teraz zarząd firmy doszedł jednak do wniosku, że dalsze funkcjonowanie spółki nie jest możliwe i zdecydował się na upadłość likwidacyjną. Wniosek zarządu Hydrobudowy ws. zmiany typu postępowania upadłościowego został złożony w poniedziałek do Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto.

Jak poinformowała Hydrobudowa w poniedziałkowym komunikacie, decyzja jest spowodowana m.in.: sytuacją finansową spółki, brakiem wpływów z realizacji kontraktów zawartych przez spółkę, stanem i wartością wolnego od obciążeń majątku spółki oraz brakiem możliwości kontynuowania działalności produkcyjnej.

W komunikacie napisano: na skutek wypowiadanych umów kredytowych, zajęcia rachunków bankowych będących skutkiem udzielanych poręczeń oraz przedłużających się negocjacji prowadzonych przez spółkę matkę ze wspólnymi wierzycielami spółek z grupy kapitałowej, Hydrobudowa Polska utraciła całkowicie płynność finansową, a łączna kwota nieuregulowanych zobowiązań spółki powstałych od momentu ogłoszenia upadłości z możliwością zawarcia układu wzrosła do 75 milionów złotych.

Hydrobudowa zajmuje się kompleksową realizacją inwestycji budownictwa technologicznego, hydrotechnicznego, obiektów ochrony środowiska i wodno-kanalizacyjnych. Konsorcjum Hydrobudowa-PBG-Alpine było głównym wykonawcą Stadionu Narodowego.

Czytaj też na tvn24.pl

zś//bgr//tvn24.pl/PAP

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Feluke

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2012 12:46 ~Feluke

  Ci co mowia ze to niby wina rzadu ze firmy upadaja.
  Ludzie czy wy jestescie az tak tepi czy w dziecinswie udezyliscie sie w glowe o jeden raz za duzo?
  Mamy najwyzsze koszta budowy czegokolwiek co jest finansowane przez panstwo przy nie najwyzszej cenie materialow i robocizny. Jak by tego bylo malo firmy upadaja. Sorry ale prawda jest taka ze firma bierze pieniadze, robi po kosztach, kase wyprowadza do firmy corki a sama oglasza upadlosc i nie musi sie martwic o naprawy gwarancyjne.

 • skaut

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2012 18:43 ~skaut

  wwj~wwj

  Euro 2012 miało być kołem zamachowym dla naszych firm budowlanych. I co?

  To rzeczywiście był zamach na firmy budowlane.

 • tytus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2012 09:47 ~tytus

  eMeM76~eMeM76

  No i z ewentualnych roszczeń gwarancyjnych nie ma już kogo ścigać. Kto miał zarobić to zarobił a taki finał był do przewidzenia. Powodzenia życzę podwykonacom którym Hydrobudowa zalega z płatnościami

  Podwykonawcy, o których zlecający wiedział, że pracują, nie muszą się martwić - inwestor zapłaci drugi raz. I zaraz się okaże, że narodowy kosztował 3, a nie 2 miliardy.

 • milomlyn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2012 09:32 ~milomlyn

  "Euro 2012 miało być kołem zamachowym dla naszych firm budowlanych. I co?"

  jest kamieniem mlynskim - ot, co

 • szaser

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2012 07:01 ~szaser

  Ciekawe, która z FIRM zdecyduje się teraz na współpracę z "naszym" rządem. Wszystkie związki zawodowe zapowiadają strajki i protesty w ramach gorącej jesieni!

 • wwj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2012 06:28 ~wwj

  Euro 2012 miało być kołem zamachowym dla naszych firm budowlanych. I co?

 • nie ma kasy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2012 00:32 ~nie ma kasy

  pieniądze już dawno zostały wyprowadzone z tej inwestycji. Przypomnę tylko że Hydrobudowa przejęła wiodącą rolę w konsorcjum gdy okazało się że po raz kolejny nie dotrzymano terminu określonego w SIWZ (pierwotnie był nim 30 maja 2011!!!). Stadion oddano prawie 8 miesięcy później. O karach umownych można zapomnieć

 • lol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2012 21:34 ~lol

  dzięki panie premierze za wykończenie ostatnich polskich przedsiębiorstw ... teraz bedzie już raj dla firm z UE a euro 2012 okaże się gwoździem do trumny polskich firm... wivat coraz wieksze zadłużenie na głos wyborcze zawsze może pan liczyć byle nie kaczor

 • gitchlopak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2012 21:10 ~gitchlopak

  Umowa realizowana pod okiem rządu powinna być pewniejsza niż lokata w banku! Podwykonawcy lepiej by na tym wyszli jakby zainwstowane pieniądze postawili u bukmachera. Banda złodziei!!!

 • eMeM76

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2012 20:25 ~eMeM76

  No i z ewentualnych roszczeń gwarancyjnych nie ma już kogo ścigać. Kto miał zarobić to zarobił a taki finał był do przewidzenia. Powodzenia życzę podwykonacom którym Hydrobudowa zalega z płatnościami

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »