Informacje

22.02.2016 10:39 makabryczne znalezisko przy ul.długosza

Głowa kobiety w mieszkaniu na Woli.
"Powiedział, że zabił konkubinę"

SERWISY:

Mężczyzna, który twierdził, że zabił swoją konkubinę, zgłosił się w niedzielę do stołecznej policji. Pod wskazanym przez niego adresem znaleziono zwłoki kobiety. Głowa była oddzielona od ciała. Informację o dramatycznym odkryciu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- Rano do jednostki zgłosił się mężczyzna, który powiedział, że zabił swoją konkubinę - relacjonował wówczas Tomasz Oleszczuk z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

- Policjanci, którzy pojechali pod wskazany adres potwierdzili ten fakt. Mężczyzna został zatrzymany, natomiast sprawą zajmuje się prokuratura - dodał.

Znaleziono głowę kobiety

Informację potwierdził w niedzielę Wojciech Sołdaczuk, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Warszawie. - Zatrzymany to 35-letni Krzysztof Sz. Mężczyzna sam zgłosił się na komisariat i poinformował funkcjonariuszy, że zabił swoją konkubinę  - powiedział Sołdaczuk.

Przed południem prokuratura informowała, że w mieszkaniu znaleziono tylko głowę. Po południu okazało się, że w lokalu była też reszta jej ciała. - W przedpokoju ujawniono głowę, a w kolejnym pokoju korpus ofiary - doprecyzował po godzinie 15 Wojciech Sołdaczuk.

Na miejscu zdarzenia pracował prokurator i ekipa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła odciski palców i ślady biologicznie.

Kompletnie pijany

Na razie nie wiadomo co pchnęło Krzysztofa Sz. do takiego czynu. Mężczyzny będzie przesłuchany dopiero jutro, bo musi... wytrzeźwieć. - W wydychanym powietrzu miał 2,5 promila alkoholu. Wszystkie czynności będziemy z nim przeprowadzać w poniedziałek. Być może wtedy poznamy motyw jakim się kierował - powiedział prokurator.

Jak zaznaczył Sołdaczuk, ta sprawa nie ma żadnego związku z historią Kajetana P., który  na początku lutego miał zabić kobietę. W jej przypadku sprawca również oddzielił głowę od reszty ciała. - Nie ma żadnych podstaw i przesłanek by łączyć te dwa morderstwa - podkreślił Wojciech Sołdaczuk.

Początkowo Sołdaczuk informował, że zamordowana kobieta miała 35 lat. W poniedziałek rano powiedział, że kobieta miała 41 lat.

Alkoholowe libacje i przemoc

Na Woli, przy ul. Długosza, gdzie doszło zbrodni, był reporter tvnwarszawa.pl. - Jak mówią mieszkańcy bloku, mężczyzna, który twierdzi, że zabił konkubinę, od rana zaczepiał lokatorów. Mówił, że "obciął głowę manekinowi siekierą". Sąsiedzi mówią, że w mieszkaniu często urządzano alkoholowe libacje i dochodziło do aktów przemocy, wzywano wielokrotnie policję - relacjonował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

>> CZYTAJ TEŻ NA KONTAKT24.PL <<Podobna zbrodnia

Na początku lutego doszło do podobnej makabrycznej zbrodni. 27-letni Kajetan P. jest podejrzany o zabójstwo młodej kobiety również na Woli. Jej zwłoki pozbawione głowy znaleźli strażacy w nadpalonym worku w jednym z mieszkań. Głowę odnaleziono później w plecaku, w tym samym mieszkaniu. Z ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna zabił Katarzynę J. w mieszkaniu na Woli, a następnie przewiózł jej ciało do wynajmowanego przez siebie mieszkania.

Do zatrzymania Kajetana P. doszło w środę w stolicy Malty. Mężczyzna od dwóch tygodni był poszukiwany. 27-latek uciekał między innymi przez Niemcy, Włochy, a przez Maltę chciał najprawdopodobniej przedostać się do Afryki Północnej.

 

 

kś//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »