Informacje

23.12.2010 08:18 WODA PODMYWA ULICE

Globusowa jak Dźwigowa? "Zamknięcie to kwestia czasu”

SERWISY:

- Ulica Globusowa się zapada, tak samo jak wcześniej Dźwigowa - alarmują wodociągowcy. I tłumaczą, że obie jezdnie podmywają wody gruntowe. 

Na początku grudnia zapadła się jezdnia ulicy Globusowej, która jest przedłużeniem Dźwigowej, Zarząd Dróg Miejskich zamknął wtedy jeden pas ruchu. Rok wcześniej w tym miejscu pracowali wodociągowcy. Podejrzenie padło więc na Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji i to właśnie tej spółce Zarząd Dróg Miejskich zlecił naprawę.

Tykająca bomba na Globusowej

- To nie jest nasza wina - broni się jednak MPWiK. - Rok temu wyciągnęliśmy z ul. Globusowej studzienkę kanalizacyjną, właśnie dlatego, że się zapadała. Zapadała się, bo są tu wody gruntowe, takie jak pod Dźwigową, które wymywają grunt spod ulicy. Zamknięcie Globusowej do generalnego remontu to tylko kwestia czasu – ocenia proszący o anonimowość pracownik MPWiK.

Czy rzeczywiście zapadnięta jezdnia to wynik podmywania ulicy? Na to pytanie ma odpowiedzieć ekspertyza, którą wodociągowcy planują zlecić na początku przyszłego roku.

Mimo wszystko MPWiK naprawił drogę. - Naprawiliśmy Globusową, żeby nie utrudniać życia mieszkańcom. Naszym zdaniem powinien to jednak zrobić ZDM - zastrzega Bartosz Milczarczyk, rzecznik MPWiK.

Remontu nie planują

Sprawdziliśmy, czy drogowcy planują zająć się Globusową. Okazało się, że nie ma takiego projektu. - Nie mamy zarezerwowanych środków na remont ul. Globusowej - ucina rozmowę Agata Choińska z Zarządu Miejskich Inwestyci Drogowych. Również ZDM nie planuje generalnego remontu.

Tymczasem w ocenie MPWiK ulica może podzielić los Dźwigowej? W 2010 roku ulica była remontowana trzy razy. Ostatni remont wykazał, że pod asfaltem znajduje się bardzo dużo wód gruntowych, które wypłukują grunt spod jezdni. W efekcie prawie trzytygodniowy, niezapowiedziany remont totalnie sparaliżował ruch w rejonie Ursusa i Włoch.

Maciej Czerski
roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • tubylec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2011 16:37 ~tubylec

  Budowanie tunelu poniżej poziomu wód gruntowych było błędem ale najważniejszy poprawiono. Pociągi nie jeżdżą już po betonowym stropie tunelu, który się zapadał tylko po stalowych wiaduktach.
  Spod tunelu trzeba wypompowywać wodę gruntową a razem z nią niestety wypłukuje się grunt. Powstają dziury i jezdnia się zapada.
  Drugi tunel we Włochach się nie zapadnie bo jest w nasypie kolejowym i jezdnia jest prawie na poziomie gruntu. Budowa była łatwa, bo w pobliżu jest tunel kolejowy dla pociągów towarowych i osobowe przejeżdżają górą.

 • abacab

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2010 12:30 ~abacab

  Za 4 lata wybory , pewnie sobie poczekamy...

 • andryj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2010 11:53 ~andryj

  Kuba ogarnij się chłopie!! trzeba robić tak żeby wszystkim było dobrze a nie tylko tobie

 • popieram Kube

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2010 11:28 ~popieram Kube

  popieram w 100% wypowiedz. Przy zamknietej Dzwigowej wyjazd z ursusa ulicami popularna i kleszczowa byl nieporownywalnie latwiejszy niz przy otwartej ulicy dzwigowej. Bylo luzniej gdyz mieszkancy bemowa musieli wybrac inne drogi na dojazd do poludniowych dzielnic wawy.

 • Rom-waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2010 09:19 ~Rom-waw

  Tereny dzisiejszych Włoch to dawne tereny glinianek! Tam nie powinno być tunelu tylko wiadukt! Czy ktoś jeszcze pamięta ciągnący się bardzo długo remont ul. Globusowej w latach 80-tych?
  Żeby nie było zdziwienia jak samochody z nowych osiedli staną w gigantycznych korkach bo włodarze miasta będą szukać winnego, a póżniej kasy na remont i wykonawcy.
  Miejmy nadzieję że do czasu wybudowania Nowolazurowej nic się nie zawali!

 • miszcz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2010 08:59 ~miszcz

  Panowie drogowcy, trzeba działać w sposób zaplanowany, a nie tylko wtedy, gdy już coś się zapadnie. A w Ursusie nie od dziś wiadomo, że pod ziemią wszystko pływa...

 • cezar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2010 08:51 ~cezar

  Dzisiaj rano zapadła się Rokossowska po wczorajszej awarii wodociągowej. W dziurze w jezdni stoi/wisi star MPWiK z przednimi kołami w powietrzu.

 • Kuba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2010 08:47 ~Kuba

  Mieszkam na nowych osiedlach na granicy Ursusa i Włoch. Nie zgadzam się z opinią że remont Dźwigowej "totalnie sparaliżował ruch w rejonie Ursusa i Włoch". Śmiem twierdzić że wręcz przeciwnie. Po zamknięciu ulicy korki na Popularnej i szczególnie Kleszczowej +część Ryżowej zmniejszyły się jak ręką odjął. Przy otwartej dźwigowej korasy są ogromne, a to głównie przez mieszkańców Bemowa, którzy przejeżdżają tędy m.in. w stronę Ursynowa. Kiedy Bemowo zostało docięte dało się jakoś stąd wyjeżdżać. Wiem że to egoistyczne podejście i wiem że rozwiązaniem nie jest zamykanie ulic ale otwieranie nowych jak Nowolazurowa. Chciałem tylko zaznaczyć że nie zgadzam się w pełni z cytowanym fragmentem powyższego artykułu.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »