Informacje

31.12.2017 16:42 Sylwester z TVN

"Gitara gra i będzie dziś grać".
Reporter TVN24 zaprasza na imprezę

SERWISY:

- Scena na chwilę ucichła, skończyły się już próby generalne. Trwają ostatnie prace porządkowe - relacjonował Paweł Łukasik, reporter TVN24. Na placu Bankowym po 19 zabrzmią pierwsze dźwięki sylwestrowego koncertu. - Na razie jest tu spokojnie, ale o 20 rozpocznie się tu wielkie show - zapowiadał.

Reporter TVN24 kilka godzin przed startem sylwestrowej zabawy pokazywał, jak będzie ona wyglądała z perspektywy artystów, którzy wystąpią na 24-metrowej scenie. Zdradził też kilka scenicznych tajemnic.

- Jak to jest, że wszyscy artyści i artystki mają czasem bardzo krótkie spodenki chociaż jest zima? - zastanawiał się Łukasik. Na scenie zamontowane są specjalne dmuchawy, które ogrzewają powietrze na scenie. - Ogrzewać i zagrzewać będą też pewnie sylwestrowi goście zebrani przed sceną - mówił reporter.

Po południu na placu Bankowym sprawdzane były ostatnie szczegóły - testowane było oświetlenie i pirotechnika, wszystkie instrumenty były już nastrojone i gotowe. - Gitara gra i będzie dziś grać - zapowiadał reporter TVN24 przygrywając na gitarze. Zdradził też, że przed publicznością pojawi się między innymi Beata Kozidrak z ognistymi skrzydłami. Ognie będą też buchały w kilku miejscach sceny.

Dojazd na miejsce zabawy

Organizatorzy spodziewali się, że plac Bankowy późnym południem powoli zacznie się zapełniać. - Na miejsce na pewno nie dojedziemy samochodem. Wejścia na miejsce zabawy będą z dwóch stron - od Marszałkowskiej i od alei Solidarności - ostrzegał Łukasik. Dodatkowo od około 21 wyłączona z funkcjonowania zostanie stacja metra Ratusz Arsenał.

W związku ze zmianami w organizacji ruchu i wyłączeniem kilku ulic, autobusy i tramwaje będą kierowane na objazdy.

Na placu Bankowym chwilę po 16 był też Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Jak mówi, zainstalowano już bramki, przez które będzie można dostać się na teren zabawy. Służby porządkowe montują też betonowe bariery zabezpieczające miejsce imprezy przed pojazdami.

Bramki zostaną otwarte o godzinie 19. Zgodnie z przewidywaniami władz miasta w sylwestrową noc na placu Bankowym może pojawić się około stu tysięcy gości. Na wszystkich obecnych oraz na widzów przed telewizorami czeka sześć godzin muzycznej zabawy uzupełnionej tańcem i multimedialnymi efektami specjalnymi.

Gwiazdy polskiej muzyki

Wśród artystów, znajdą się najgorętsze nazwiska polskiej sceny muzycznej: Bajm, Kayah, Agnieszka Chylińska, Bracia, Ira, Kombii, Blue Cafe, Pectus, Grzegorz Hyży, Perfect, Kasia Kowalska, Ewelina Lisowska, Soun’N’Grace, Cleo, Mateusz Ziółko i Future Folk.

Gościem specjalnym tegorocznej imprezy będzie jamajski piosenkarz OMI, zdobywca platynowej płyty w Australii, Danii i Szwecji za singiel "Hula Hoop”. Zaśpiewa on między innymi swój hit  "Cheerleader".

Nie zabraknie też znanych i lubianych prezenterów TVN. O przebieg koncertu zadbają Agnieszka Woźniak-Starak, Patrycja Kazadi, Gabi Drzewiecka, Marcin Prokop, Olivier Janiak, a także Filip Chajzer.

Choreografię sylwestrowego show przygotują Agustin Egurrola i tancerze z grupy VOLT. Przed biorącymi udział w imprezie blisko sześć godzin wspaniałej zabawy.

Zabawa na placu Bankowym rozpocznie się o 19.00, a transmisja na antenie TVN i w serwisie player.pl od 19.45.

CZYTAJ WIĘCEJ O ZABAWIE NA PLACU BANKOWYM


kk/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »