Informacje

22.06.2019 19:27 utrudnienia na wisłostradzie

Gigantyczny wianek zwodowany

SERWISY:


Piknik świętojański, regaty, wodowanie wianka i wieczorne koncerty - tak prezentuje się 24. edycja Wianków nad Wisłą. W związku z imprezą od sobotniego popołudnia do niedzieli rano zamknięta dla ruchu była Wisłostrada.

"Wianki nad Wisłą" są wydarzeniem cyklicznym, organizowanym od 1996 roku. Tegoroczna impreza w Multimedialnym Parku Fontann rozpoczęła się około południa od kulinarnego show. Później przyszedł czas na dekorowanie największego wianka w stolicy. Zgodnie z tradycją Nocy Kupały został on zwodowany około godziny 18.30.

Impreza to również pokazy żeglarstwa i ratownictwa, prezentacje mistrzów żeglarstwa oraz zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych, a także regaty o Puchar Wianków.

Główną atrakcją wieczoru był koncert gwiazd polskiej i australijskiej muzyki. Zagrali: Nervo, Tulia, Nosowska, Krzysztof Zalewski, L.U.C. & REBEL BABEL z gośćmi. Wstęp na wydarzenie był darmowy.

Zamknięta Wisłostrada

Na potrzeby wydarzenia zamknięta została Wisłostrada. Jak ostrzegał ratusz, wyłączony z ruchu został odcinek jezdni między mostem Śląsko-Dąbrowskim a ulicą Sanguszki. Utrudnienia rozpoczęły się o 17.30 w sobotę i miały potrwać do niedzieli, do godz. 4.

Kierowcy jadący od strony Mokotowa na wysokości mostu Śląsko-Dąbrowskiego  musieli skręcić w Grodzką. Natomiast by ominąć imprezę jadąc od strony Bielan, należało skręcić w ulicę Krasińskiego. Odcinek Wisłostrady między Krasińskiego i Sanguszki został na czas imprezy zmieniony w tymczasowy parking. Kierowcy mogli zostawić auta na skrajnych dwóch pasach ruchu obu jezdni. Dodatkowo, w związku z wyłączeniem Wisłostrady z ruchu, wytyczono tymczasowe zawrotki na wysokości Wenedów oraz przed ulicą Sanguszki.

Przez całą sobotę na ulicy Sanguszki obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się.

Autobusy na objazdach

Zmianie uległy również trasy kursujących Wisłostradą autobusów komunikacji miejskiej. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie informował, że autobusy linii 100 w kierunku placu Zamkowego będą kierowane ulicami Świętojerską - Andersa – pl. Bankowy - Senatorska - Nowy Przejazd - al. Solidarności, a autobusy linii 118 i 185, w kierunku stacji metra Politechnika i pętli Ursynów Zachodni pojadą ulicami: Mickiewicza - Andersa - pl. Bankowy - Nowy Przejazd - al. Solidarności - Nowy Zjazd. W kierunku przeciwnym z Wisłostrady autobusy miały pojechać ul. Grodzką w al. Solidarności i dalej ulicami Andersa i Mickiewicza.

Linie: 160, 190, 527 oraz nocne N11, N16, N21, N61, N66 i N71 kursowały mostem Świętokrzyskim. W przypadku wyłączenia ruchu tramwajowego na moście Śląsko-Dąbrowskim tramwaje linii 4, 13, 20, 23 i 26 kierowano objazdem do mostu Gdańskiego.

Ponadto po zakończeniu imprezy na ulice wyjechały dodatkowe tramwaje: 1 (z pętli Ratuszowa-ZOO na pętlę Banacha oraz z Międzyparkowej na pętlę Annopol), 4 (z Marszałkowskiej na pętlę Annopol), 23 (z Targowej na pętlę Nowe Bemowo) i 26 (z Marszałkowskiej na pętlę Gocławek oraz z Targowej na pętlę Koło).

Ratusz zapowiadał też podstawienie 20 dodatkowych autobusów linii: 190 (w kierunku Os. Górczewska), 509 (w obu kierunkach), 527 (w kierunku Os. Derby), N11 (w obu kierunkach), N66 (w kierunku Ząbek). Częściej kursowało metro.

Tak wyglądały poprzednie edycje Wianków nad Wisłą:

kk/gp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Rycho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2019 18:34 ~Rycho

  Ekol~Ekol

  Oczywiście wianek miał zamontowanego GPSa, który umożliwi późniejsze zlokalizowanie go i utylizację, przecież nie będzie gdzieś tam brzegu zaśmiecał?

  Na fotce wygląda, jakby już parę razy był używany.

 • mdk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2019 11:31 ~mdk

  Gdzie wianek wyłowiono?

 • Dziadek tetryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2019 10:24 ~Dziadek tetryk

  "Wianki nad Wisłą" są wydarzeniem cyklicznym, organizowanym od 1996 roku.
  ==================================
  Guzik prawda.
  "Wianki" organizowane były już za Gomułki, czyli od końca lat 50-tych. Natomiast w latach 70-tych przybrały one postać mega-festynu, obejmującego obszar od Mostu Gdańskiego aż po Poniatoszczaka. Na całej długości rozstawiano około 20 estrad i wiele punktów z napojami i słodyczami, a ilość uczestników szacowano nawet i na 400 tysięcy. Imprezę częściowo finansowano z mających kupony loteryjne biletów, rozprowadzanych przez kioski Ruch, które to kupony losowano co godzinę przy estradach. Kulminacyjnym punktem imprezy, było dające niesamowite wrażenie spławienie nurtem Wisły tysiąca podpalonych i umieszczonych na pływakach lampionów, a o północy imprezę kończył pokaz sztucznych ogni.

  Tak więc dzisiejsze "Wianki", to przy tamtych jedynie skromny, powiatowy piknik.... :-))

 • lubieżnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2019 09:09 ~lubieżnik

  Strasznie ciężko w dzisiejszych czasach o wianek.

 • Ekol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2019 08:17 ~Ekol

  Oczywiście wianek miał zamontowanego GPSa, który umożliwi późniejsze zlokalizowanie go i utylizację, przecież nie będzie gdzieś tam brzegu zaśmiecał?

 • LechuSopot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.06.2019 13:35 ~LechuSopot

  tematyka koncertu Nosowskiej nadawała się raczej na smutny listopadowy piątek przy butelce niż na rozpoczęcie lata, strasznie depresyjna muzyka

 • gaz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.06.2019 10:51 ~gaz

  Szkoda, że nie było informacji, że 1,5 litrową wodą nie wejdę pod scenę. Za mało WC!!

 • Janek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.06.2019 09:26 ~Janek

  No to teraz będzie ekskomunika pogan.

 • Krzysiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.06.2019 09:12 ~Krzysiek

  zdzichkom1~zdzichkom1

  albo maraton, albo procesja, albo manifestacja albo wianki. w stolicy nie da sie normalnie życ


  albo przemarsz wojsk, zwany defiladą.

 • pox

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.06.2019 08:55 ~pox  kierowca~kierowca

  A jak mamy przywieźć meble ze sklepu, zawieźć dziecko do szpitala albo do szkoły? Czemu nikt nie myśli o kierowcach. Przecież to kierowcy płacą podatki i utrzymują to miasto.
  waws~waws

  Kilka dni temu było borze ciało - jakoś nie przeszkadzało to nikomu - pomodlimy się pod sceną za twoje meble, dziecko do szkoły która się skończyła kilka dni temu. Alleluja niech bóg będzie z tobą jak będziesz stał w korkach

  hehe~hehe

  Borze Ciało..... o Boże.


  Warszawiak typu "beaujolais" - świeżutki ale ambitny:)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »