Informacje

27.10.2014 11:49 sprawcom grożą wysokie kary

Giełda, urząd celny, skarbówka.
Alarmy bombowe w urzędach

SERWISY:

Budynek Giełdy Papierów Wartościowych, Pierwszy Urząd Celny i Izba Celna w Warszawie zostały ewakuowane w związku z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym. Podobne zgłoszenia - jak informuje policja - otrzymało ponad 50 instytucji na terenie garnizonu Warszawa. Reporterzy Kontaktu 24 donoszą, że takie zdarzenia występują w poniedziałek w całym kraju.

Czytaj na tvn24.pl.

- Mieliśmy alarmy dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w niektórych instytucjach w Warszawie. W budynku Giełdy Papierów Wartościowych, Pierwszego Urzędu Celnego przy al. Krakowskiej i Izbie Celnej przy ul. Postępu prowadzone są działania pirotechniczne i ewakuacja. Poza tym [ewakuacja jest też prowadzona] w Wołominie i w Nowym Dworze Mazowieckim w budynkach starostw powiatowych i urzędów skarbowych - mówi Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

- Przed godz. 10.00 mieliśmy zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku Sądu Rejonowego przy Marszałkowskiej. Zabezpieczamy teren, swoje działania prowadzi tam policja – dodaje Nikodem Kiełbowicz z zespołu prasowego straży pożarnej.

- W sumie 54 instytucje na terenie garnizonu Warszawa dostały takiego maila – wyjaśnia Edyta Adamus z zespołu prasowego KSP.

Iława, Inowrocław, Kraków

Jak donoszą na Kontakt 24 internauci, informacje o podłożonym ładunku wybuchowym otrzymały dziś instytucja także w innych miastach, m.in. w Iławie, Inowrocławiu i Krakowie.

- Przed godziną 8 policja dostała zgłoszenie o mailach wysłanych do urzędu skarbowego, sądu rejonowego i prokuratury rejonowej z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym. Trwa sprawdzanie pirotechniczne budynków, na razie nie ma decyzji o ewakuacji - poinformował asp. Tomasz Marszałek z Komendy Powiatowej Policji w Iławie (warmińsko-mazurskie).

Z kolei Izabella Drobniecka, oficer prasowa KPP w Inowrocławiu (kujawsko-pomorskie), powiedziała nam, że policjanci dostali sygnał o podłożonym ładunku w urzędzie skarbowym w Inowrocławiu. Tam także trwa sprawdzanie. Na razie nie ma decyzji o ewakuacji.

Sprawdzanie budynków

Sprawdzony został także Urząd Skarbowy w Krakowie przy ul. Krowoderskich Zuchów oraz Sąd Okręgowy w Krakowie. Żadnego ładunku nie znaleziono, nie było ewakuacji.

Elżbieta Znachowska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie powiedziała, ze w Limanowej takie zgłoszenia były w Urzędzie Skarbowym i Sądzie Rejonowym. Budynki zostały sprawdzone. Ewakuacji nie zarządzono.

W Tarnowie mail z pogróżką dotarł do I Urzędu Skarbowego przy ul. Lwowskiej. Trwa sprawdzanie, petenci nie są wpuszczani, ale nie ma ewakuacji.

Jak dodała Znachowska, prawdopodobnie wszystkie urzędy skarbowe w kraju dostały mail z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym.

Grożą wysokie kary

Za zawiadomienie o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu, wiedząc, że ono nie istnieje, grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

kde//rzw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • slazak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.10.2014 10:01 ~slazak

  W Bielsku - białej też to samo :0

 • megawajha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2014 16:28 ~megawajha

  A na tablicach wyświetlono ograniczenie prędkości w związku z pogodą ? Nie bo po co.

 • iopjklhj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2014 15:11 ~iopjklhj

  lolz~lolz

  oho, ktoś nie lubi poniedziałków, albo jakiś urzednik musiał do sklepu w godzinach pracy :P

  albo ktoś zaplanował jakieś kradzieże i poprostu wysłał policje tam by odwrócić uwagę.

 • Ewakuacja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2014 14:25 ~Ewakuacja

  Za Lecha Kaczyńskiego przed wyborami miał miejsce " Atak bombowy ". Bomby nie było, tylko makieta, a " Bombera " nigdy nie złapano. Lech miał wyjść na bohaterskiego szeryfa, a wyszedł na .... Teraz pewnie znów ktoś próbuje zabłysnąć.

 • abw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2014 13:57 ~abw

  Ruskie nas testują...

 • Jarozbaw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2014 12:52 ~Jarozbaw

  Wina Tuska nie aktualna... wina Kopacz?
  Jak my PiSlamiści dojdziemy do władzy to nie będzie takich alarmów bo każdy kto na nas nie głosował pojdzie do więzienia. ;)

 • zniesmaczony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2014 12:48 ~zniesmaczony

  Sorry, już wiem: od 1989 teren garnizonu Warszawa jest zajmowany przez jednostki do Sił Zbrojnych RP... Czyli podłożono bomby pod obiekty wojskowe?

 • Lena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2014 12:46 ~Lena

  To samo mamy w Krajowej Radzie Sądownictwa. Jakiś wyjątkowo głupi i kosztowny żart a wszyscy zostaliśmy wygonieni z budynku i policja go sprawdza. Mam nadzieję, że znajdą tę osobę, bo powinna zapłacić koszty takich interwencji i odsiedzieć swoje.

 • Tomeczek_888

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2014 12:45 ~Tomeczek_888

  To ćwiczenia sobie mundurowi sami urządzają.

 • zniesmaczony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2014 12:43 ~zniesmaczony

  A co to jest "garnizon Warszawa"?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »