Informacje

29.06.2011 17:06 mieszkańcy proponują

Gdzie parkingi na Żoliborzu?
"Na trawie, torach, placach"

SERWISY:

"Niemal na całym Żoliborzu jest kłopot z parkowaniem" - stwierdziła większość mieszkańców biorących udział w ankiecie przygotowanej przez urząd dzielnicy. Chcą też wyznacznia nowych np. na trawnikach, nieużywanych torach tramwajowych ale też na placach Kuronia, Lelewela i Grunwaldzkim. Niektórzy chcą płatnego parkowania.

- Odpowiedzi na naszą ankietę były różnorodne. Teraz musimy je przeanalizować i sprawdzić, które da się wprowadzić w życie - mówi Andrzej Kawka, rzecznik Żoliborza.

Ankietę wypełniły 262 osoby. Już wiadomo, że niektóre życzenia są nie do spełnienia.

Parking kosztem trawników

58 osób zaproponowało likwidację torów tramwajowych wzdłuż ulicy Mickiewicza i Słowackiego. Te co prawda nie działają, ale to tylko ze względu na remont wiaduktów na ul. Andersa. Inni zaproponowali stworzenie miejsc postojowych np. "przy Centrum Olimpijskim, Dworcu Gdańskim, wzdłuż całej ulicy Krasińskiego - przez zlikwidowanie pasów zieleni, również kosztem trawników wzdłuż Kępy Potockiej" - czytamy na stronie urzędu dzielnicy.

Inni miejsc parkingowych szukaliby poprzez likwidację pasów zieleni wzdłuż Al. Wojska Polskiego.

107 osób domaga się zagospodarowania pustej przestrzeni nad stacją metra plac Wilsona, którą już kilka lat temu zaplanowano na parking. Inni chcą likwidacji zakazu parkowania na ul. Sierpeckiej czy Filareckiej, uważają, że trzeba wymontować część słupków przy Przasnyskiej, Elbląskiej i Suzina, kolejni są za usunięciem ozdobnych donic przy Suzina 8.

Według mieszkańców na parkingi nadają się też tereny w okolicach Cytadeli, na placu Kuronia przy placu zabaw na placu Lelewela, a także na placu Grunwaldzkim.

Byli też tacy, którzy sprzeciwiali się tworzeniu miejsc parkingowych pod domami. Ich zdaniem zabytkowe obszary powinny być przekształcone w zielone deptaki.

Większa strefa płatnego parkowania

Nie brakowało też pomysłów, jak usprawnić parkowanie i ruch samochodów na Żoliborzu. Mieszkańcy proponują wprowadzenie karty mieszkańca ze zniżkami. Inni chcieliby, żeby strefa płatnego parkowania objęła rejon pl. Wilsona i Marymont. "Parkowanie bezpłatne tylko dla płacących podatki w Warszawie" – brzmi inna propozycja.

- Na jesieni przewidujemy konsultacje na spotkaniach z mieszkańcami, gdzie będą przedłożone sprawdzone już propozycje w oparciu o wyniki ankiety - zaznacza Andrzej Kawka. - Należy się nastawić, że tworzenie nowych miejsc parkingowych to proces realizowany etapami - dodaje.

ran/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • passionati

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2011 12:48 ~passionati

  Zmusić szkołę pożarniczą!!! by ich ludzie parkowali u siebie na ich terenie a nie na okolicznych uliczkach i podwórkach nie mówiąc o trawnikach!!!

 • Warszawiak z Bielan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 09:47 ~Warszawiak…

  @~wilson
  Urzędasy i tak zmniejszyły sobie parking - wcześniej zaczynał się przy bramie SM i był ograniczony znakiem "zakaz ruchu" z tabliczką "nie dot. pojazdów z identyfikatorami". Nikt natomiast nie precyzował o jaki identyfikator chodzi - takich mamy "mundrych" urzędasów. Znak ginął w niewyjaśnionych okolicznościach kilkukrotnie ;o), sam się raz zdziwiłem jaka wielka jest tarcza znaku, że nie mieści mi sie pod kurtkę.
  Ostatnim bastionem parkingowym urzędasów z Żoli są miejsca "zakopertowane", sęk w tym że żaden znak nie precyzuje kto ma uprawnienie do "koperty", a i sama koperta jest prawie niewidoczna - można ją przeoczyć :o) i ignorować. Gestem rozpaczy urzędasy stawiają pachołki na tych niewidocznych kopertach.
  Szczytem bezczelności w wykonaniu urzędasów jest natomiast mycie aut służbowych i prywatnych od strony parkingu przy Merkurym. Nader często widzę pucowaną czarną Toyotę Avensis jakiegoś notabla (blachy WX z kilkoma "6") - zdaje się, że mycie aut w miejscach do tego niewyznaczonych podlega mandatowi.

  Tylko czekam, aż zapadnie decyzja o uruchomieniu wjazdu od ul. Kątowej na parking nad stacją metra - prawdziwy geniusz inżynierii drogowej to chyba wymyślił.

 • r

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 09:10 ~r

  ~...trt

  Aż tak ciężko było dojrzeć tą sprytnie zakamuflowaną ironię w wypowiedzi miejscowego? Czy jakby napisał że dobrze byłoby zaorać plac Wilsona i nasadzić tam kapusty bo są tam dobre przedwojenne grunty to też byś się tak pienił..?

 • ...trt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 08:54 ~...trt

  do miejscowy

  chyba jesteś zamiejscowy - niszczyć piękny historyczny Żoliborz człowieku obudź się!!! Tramwaj z Bielan przewiezie 100 ludzi a tak ta setka przyjedzie samochodem - przemyślenia i analiza powyższego dla ciebie

  P.S. Znajdź jedno miasto w europie które szpeci przestrzeń publiczną obleśnymi furami...

 • miejscowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 00:23 ~miejscowy

  Tereny zielone to marnotrawstwo przestrzeni miejskiej, wyciąć zielsko w pień i zorganizować parkingi!

  A czy ten plac zabaw na Lelewela musi być tamki duży? Przecież to małe dzieci są to i plac zabaw powinien być mały. Połowę spokojnie miożna zając pod parking.

  Tory? Żoliborz świetnie radzi sobie bez tych nieznośnych i hałasliwych tramwajów. Można śmiało wypruć w końcu te zardzewiałe szyny i zamienić teren w piękne parkingi. Wtedy dzielnica mogłaby nawet całkiem zrezygnowac z tej brudnej i śmierdzącej komunikacji publicznej, bo wszyscy mieszkańcy Żoliborza mogliby nareszcie jeździć samochodami.

  Aha, można też zburzyć Kościół św.Stanisława Kostki i na jego miejscu zorganozować duzy parking dla mieszkańców, bo tam już naprawdę nie ma gdzie parkować.

  Ostatecznie, skoro mieszkańcy się sami domagają, należałoby cały ten podobno zabytkowy Żoliborz zaorać i przekształcić w jeden wielki, nowoczesny parking. Kto jest za?

 • chris

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 23:40 ~chris

  seba nie mam zamiaru wchodzić na twój poziom i cię wskazywać głębokość twoich przemyśleń. fakt jest prosty nie ma miejsc parkingowych i to nie tylko tu ale żeby od tak postawić sobie w poniedziałek o 12 zakaz parkowania a o 12.30 z "niemca" jedzie patrol i wypisuje 30 kredytowych po czym wraca wieczorem i tak przez kilka dni.. wybacz pozostawię bez komentarza. chętnie bym sobie podyskutował na ten temat z tobą ale dużo pisania a mam inne obowiązki na głowie stąd musisz mi wybaczyć. życzę podobnej sytuacji może zmienisz poglądy :) pozdrawiam

 • wilson

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 22:55 ~wilson

  Zlikwidować służbowy parking przed Urzędem Dzielnicy Żoliborz - niech urzędasy poznają na własnej skórze, jak to jest nie mieć zagwarantowanego parkingu.

 • seba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 22:28 ~seba

  chris871 i nick
  wasze rozumowanie jest tak płytkie jak woda w łyżce i ogranicza się do minimum.Czy Wy myślicie,że ta cała SM przyjeżdża bo nie mają co robić??Jeden z drugim co nie mają samochodów dzwonią,a oni muszą przyjechać i wbij to sobie jeden z drugim do głowy.Wczoraj rozmawiałe z patrolem SM i oświadczyli jasno robią parkowanie tylko ze zlecenia mieszkańców,a dlaczego prosta odpowiedź, nieprawidłowego parkowania w Warszawie jest masa(wręcz nie do przerobienia) i jak by chcieli się sami czepiać to nie przyjechali by na żadne zgłoszenie od mieszańca bo byli by zajęci swoim jak to nazywiacie czepianiem się,a i jeszcze jedno oni nie wystawiają mandatów tylko wezwania ale żeby to wiedzieć trzeba umieć czytać ze zrozumieniem.

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 22:06 ~Marian

  Samochody tylko zaśmiecają krajobraz. Ja pozbyłem się aż dwóch samochodów - w mieście zupełnie ich nie potrzebuję a na wakację latam albo wypożyczam samochód to o wiele tańsze. Jak policzcie ile kosztuje zakup samochodu, ubezpieczenia, paliwo, naprawy, parkingi to szybko zrobicie to co ja.

 • sest

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 21:47 ~sest

  Parkingi powinny byc pod ziemią. Np. pod pasem zieleni na Krasińskiego.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »