Informacje

27.06.2017 08:25 PO PIERWSZYM POSIEDZENIU

"Gdyby komisja chciała przyjrzeć się rzetelnie, potrzebowałaby kilku lat"

SERWISY:

- Hanna Gronkiewicz-Waltz może być wzywana na każde posiedzenie komisji - stwierdzili dziennikarze, którzy w studiu TVN 24 rozmawiali o poniedziałkowym posiedzeniu komisji weryfikacyjnej w sprawie reprywatyzacji w stolicy.

Gośćmi w studiu TVN24 byli : Karolina Wiśniewska, dziennikarka tvnwarszawa.pl oraz Michał Kolanko, z "Rzeczpospolitej".

- Na pewno dużym zaskoczeniem dla wszystkich którzy oglądali tę rozprawę było przesłuchanie pierwszego świadka Krzysztofa Śledziewskiego, który mocno uderzał w panią prezydent i zastępców. Wszystkie oskarżenia mogą być dla niej kłopotem w dalszej przyszłości - stwierdziła dziennikarka tvnwarszawa.pl.

Zeznania przed komisją

Wiśniewska podkreśliła jednak, że pojawiają się pewne wątpliwości co do wiarygodności tych zeznań, bo przesłuchiwany w poniedziałek były urzędnik Biura Gospodarki Nieruchomościami, jest w sporze z ratuszem w związku z jego zwolnieniem.

- Najważniejsze dla PO, jest to, co wydarzy się później. Czyli kolejne zeznania, kolejne sprawy. Wiemy że lista nieruchomości jest tak ułożona, żeby to były sprawy najbardziej kontrowersyjne polityczne. Żeby była szansa na zeznania nie tyle co obciążające samą prezydent, tylko pokazujące mechanizm, stwierdzenie że góra chce 300 zwrotów rocznie, że ratuszowi zależało na ilości, a nie jakości. Odsłonięcie kolejnych elementów może być trudne dla prezydent - mówił z kolei Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej".

"Może spowszednieć"

Goście TVN24 zwracali również uwagę na rolę samej komisji. - Mam duże wątpliwości co do tempa prac. Każda sprawa to jest kilkaset tomów akt. Teraz mamy Twardą, za kilka dni będzie Chmielna. Gdyby komisja chciała przyjrzeć się rzetelnie tym sprawom, potrzebowałaby kilku lat - uważa Wiśniewska.

- Znamy tę formę, byli nowi śledczy. To przyciągało naszą uwagę. Temat komisji jest na jedynkach dzisiejszych gazet. Za kilka tygodni może to spowszednieć, tak jak spowszedniały pierwsze przesłuchania komisji Amber Gold - dodał Kolanko.

Goście TVN24 komentowali też wątek przesłuchania prezydent stolicy. - Wczoraj nie mieliśmy wprost zeznań mówiących, że Hanna Gronkiewicz-Waltz o czymś zdecydowała. Wczoraj były domniemania i przypuszczenia. Czy będzie zeznanie które obciąży prezydent? Wątpię - dywagował dziennikarz "Rzeczpospolitej".

- Czy to (że komisja weryfikacyjna według prezydent stolicy jest niekonstytucyjna - red.) jest słuszny argument, trudno ocenić. Jeśli nie przyjdzie, pojawią się głosy, że się czegoś boi. Jeśli przyjdzie, możemy tylko domyślić się, jak będzie wyglądało to przesłuchanie - mówiła Wiśniewska.

Kluczowy świadek?

- Na razie zadeklarowała że się nie stawi, i czeka na rozstrzygniecie NSA. Wczoraj złożono wniosek czy komisja nie jest w kontrze do działań ratusza. Co będzie jeśli NSA stwierdzi że komisja ma prawo działać. Czy zmieni zdanie i się stawi, czy jednak pozostanie konsekwentna? - zastanawiała się dziennikarka tvnwarszawa.pl.

I dodała, że Hanna Gronkiewicz-Waltz mogłaby być wzywana na każde posiedzenie komisji.

- Przesłuchanie Hanny Gronkiewicz-Waltz byłoby kluczowe i ważne z punktu kampanii wyborczej. Taka prekampania już trwa - podsumował Michał Kolanko.

md/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2017 06:59 ~ech

  kikut~kikut

  Tak rzetelnie to powinni odejsc wszyscy i rozliczyc co do grosza a nie bla,bla bla i nikomu korona z glowy nie spadnie.

  Naprawdę sądziłeś, że komukolwiek oprócz już aresztowanych, będą postawione jakiekolwiek zarzuty? Dla skazania człowieka muszą być DOWODY, takich nie ma , są jedynie domniemania i przypuszczenia i przekonanie sądu, że będą mataczyć. Dlatego w stosunku do takich osób zastosowano areszt, bo sąd ma dowody.Reszcie włos z głowy nie spadnie. HGW niczego nie udowodnią choć bardzo chcą. Działała zgodnie z obowiązującym prawem, widać to po pierwszych tygodniach działania komisji. Gdyby był jakikolwiek papier, świadek dawno podzieliłaby los ...siedzących. Mafia istniała, to fakt ale zawiązała się i działała poza strukturami urzędu. Co do tego nie ma żadnej wątpliwości. Stąd taka frustracja większości członków komisji.Ale powinni wszystko rzetelnie przekopać bo uczyniono wielu ludziom straszną krzywdę.

 • Wprost

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2017 19:22 ~Wprost

  "zaskoczeniem dla wszystkich którzy oglądali tę rozprawę było przesłuchanie pierwszego świadka Krzysztofa Śledziewskiego, który mocno uderzał w panią prezydent i zastępców."

  Zaskoczeniem to było nie dla wszystkich, a dla tych którzy liczyli, że każdy świadek będzie kręcił i mataczył. "Nie wiem, nie pamiętam...". Dla mnie to nie jest zaskoczenie, że jak gość zeznawała uczciwie to oberwało się tym, którzy nazywają się niewinnymi. :D

 • Prezydent

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2017 18:05 ~Prezydent

  Gronkiewicz-Waltz ustalała z Merkel umieszczenie uchodźców w Warszawie.

 • ncik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2017 14:29 ~ncik

  Zajmijcie się proszę Kazimierzowską, panem jakubem r. i jego matką, aliną d. Tak, to ten dyrektor, co sam sobie zwrócił kamienicę.

 • kikut

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2017 11:19 ~kikut

  Tak rzetelnie to powinni odejsc wszyscy i rozliczyc co do grosza a nie bla,bla bla i nikomu korona z glowy nie spadnie.

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2017 10:28 ~stonka

  Ja w dalszym ciągu nie dowiedziałem się jakich to informacji brakuje w (bogatej z pewnością) dokumentacji, które to informacje są wyciągane w czasie posiedzeń komisji?

 • hłe hłe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2017 10:27 ~hłe hłe

  Kolanko ? Golonko chyba ;)

 • rob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2017 09:59 ~rob

  właśnie jakby przyszła wszyscy mogliby się przekonać o co tej komisji tak naprawdę chodzi. Zrobiliby szopkę? Wtedy by popłynęli, ludzie nie łykną wszystkiego ( choć mam pewne wątpliwości ). A może faktycznie udałoby się coś naprawić, choć też wątpię, umoczeni w sprawie są nie tylko obecnie rządzący stolicą, ale także media które napiszą wszystko, byleby tylko dostać kasę. Sam Pełnomocnik o tym wspominał.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »