Informacje

03.02.2015 13:14 za 24 wykroczenia w ruchu drogowym

"Frog" z zakazem prowadzenia

SERWISY:

Uprawomocnił się wyrok śródmiejskiego sądu w sprawie szaleńczej jazdy Roberta N., znanego jako "Frog". Mężczyzna dostał 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo musi zapłacić 5 000 zł grzywny. Wcześniej był już karany grzywną, ale jego adwokat się odwoływał.

- Wyrok zapadł 29 grudnia 2014 roku i uprawomocnił się 17 stycznia. Mężczyzna został skazany przez sąd za 24 wykroczenia, na 3-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i 5 000 zł grzywny - powiedziała portalowi tvnwarszawa.pl sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Warszawie.

W poniedziałek pisaliśmy, że taki sam wyrok usłyszał kierowca, zwany "poznańskim Frogiem" - czytaj więcej na tvn24.pl.

"Powstał bałagan"

Jak podała "Gazeta Stołeczna", podobne wyroki były cztery - w zależności do dzielnicy, po której jechał "Frog". Na Ursynowie, Mokotowie, Pradze Północ i Południe sądy wymierzały karę 5 tys. zł grzywny, ale adwokat Roberta N. się odwołał.

Dlaczego więc w Śródmieściu wyrok się uprawomocnił?

Sprawa rozpatrywana była w tzw. trybie nakazowym, bez udziału obwinionego i oskarżyciela - napisała "Stołeczna". Po wyroku, wydanego w takim trybie, można złożyć sprzeciw. Mec. Łukasz Krupa powiedział gazecie, że jego klient nie wiedział, że został ukarany. - W związku z tym, że policja podzieliła sprawę na pięć różnych, powstał ogromny bałagan. Część sądów zwróciła wnioski o ukaranie do uzupełniania policji, wyroki zapadały w różnych terminach - przekazał adwokat. Krupa zaznaczył, że złożył w sądzie wniosek o przywrócenie terminu na złożenie sprzeciwu.

Nie wiadomo, czy sąd uwzględni ten wniosek - pisze gazeta.

Kolejna rozprawa w marcu

16 marca w Sądzie Rejonowym Warszawa-Mokotów odbędzie się kolejna rozprawa, w której na ławie oskarżonych zasiądzie Frog. Akt oskarżenia dotyczący niszczenia mienia przez "Froga" i dwóch jego kompanów trafił do sądu już 30 września 2013 roku. Grozi za to nawet do 5 lat więzienia.

Pierwsza rozprawa odbyła się 9 stycznia, została jednak odroczona do marca, z powodu niestawienia się dwóch pozostałych oskarżonych. Sam Robert N. na sali sądowej był obecny.

Robert N., ps. "Frog", znany jest ze swoich szaleńczych rajdów po Warszawie i na trasie między Jędrzejowem a Kielcami. Nagrania, pokazujące popisy kierowcy, były publikowane w internecie.

kś/ran//lulu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2015 09:33 ~Kierowca

  Patrząc na nagranie z przejazdu po Warszawie wynika, że aby złapać zieloną falę na światłach, trzeba jechać po mieście 150km/h.
  Inżynier GALAS do roboty, !!! trzeba zrobić korektę wszystch urządzeń...

 • transporter

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2015 08:53 ~transporter

  Hahahaha 3 letni zakaz prowadzenia aut, jak typ nie ma prawka i jeździ gdzie chce. Sąd się tylko ośmiesza! 3 lata to powinny być więzienia za sam przejazd po stolicy !!! Co za chory kraj, gorzej niż za komuny !!!

 • zenek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2015 08:32 ~zenek

  Frog niech otworzy szkole jazdy dla rajdowców, poza drogiami publicznymi moze prowadzic, a reklame na rozpoczęcie działalnosci juz ma i to za darmo

 • jurij

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2015 07:54 ~jurij

  Falco~Falco

  dalej nie rozumiem o co kamą, co zrobił Frog?

  nic po prostu nic, nikt powtarzam nikt nie został poszkodowany.
  Chory kraj

  No pewnie, że nikt nie został poszkodowany. Kobieta na Bielanach, do której psychopata wszedł z siekierą przez okno też nie została poszkodowana. W sumie jak zacznę strzelać z okna z karabinu maszynowego i nikogo nie trafię, to też nie powinno być kary, prawda? Ale jak padnie na członka twojej rodziny, to będziesz pierwszy biadolił, dlaczego państwo nic nie zrobiło wcześniej w tej sprawie. Demokracja to nie anarchia. Drogi są dla wszystkich. Jak idiota chce się pobawić, to niech zbuduje obie prywatny tor wyścigowy. A jak jest za biedny, to pozostaje konsola i NFS.

 • ppp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2015 07:23 ~ppp

  Marian Paździoch~Marian Paździoch

  @19:40 ~ACi. Odstaw prochy, albo odwiedź psychiatrę. Ty widziałeś w ogóle co ten Frog robił na jezdni i dumny z siebie wrzucał do netu? Dla mnie powinien dostać dożywotni zakaz prowadzenia i kuratora na kark. Rozpuszczony gnojek


  Nieistotne jest co zrobił. Istotne jest że prokuratura nie potrafi tego udowodnić.

 • Loop

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2015 06:52 ~Loop

  Kpina z prawa i tyle !!! Czemu nie wsadzili go do więzienia za taka jazdę ??? Gdzie my zyjemy? W stanach dawno by go do parteru sprowadzili , lalus-goguś jeden , ulizany żelem maminsynek ...

 • Falco

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 23:30 ~Falco

  dalej nie rozumiem o co kamą, co zrobił Frog?

  nic po prostu nic, nikt powtarzam nikt nie został poszkodowany.
  Chory kraj

 • Marian Paździoch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 21:28 ~Marian Paździoch

  @19:40 ~ACi. Odstaw prochy, albo odwiedź psychiatrę. Ty widziałeś w ogóle co ten Frog robił na jezdni i dumny z siebie wrzucał do netu? Dla mnie powinien dostać dożywotni zakaz prowadzenia i kuratora na kark. Rozpuszczony gnojek

 • jaśko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 20:50 ~jaśko

  jam~jam

  Nie sąd da kwit o doreczeniu postanowienia, ale zapewne go nie ma więc termin na odwołanie nawet nie zaczął biec.

  dwukrotne nie odebranie jest skutecznym doręczeniem

 • ACi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 19:40 ~ACi

  Zarówno sądy i komentatorzy za wszelką cenę chcieliby zniszczyć tego człowieka i nawet stosuje się kilka wyroków różnych sądów w sumie do jednego czynu ciągłego.
  Widać że małymi kroczkami państwo staje się coraz bardziej opresyjne i naginające prawo, dzisiaj Frog jutro Kowalski ...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »