Informacje

27.07.2015 17:55 grozi mu 5 lat więzienia

"Frog" ma dodatkowe zarzuty.
Miał wyłudzać kredyty

SERWISY:

Robert N., pseudonim "Frog" odpowie przed sądem na Mokotowie za przestępstwa gospodarcze. Prokuratura postawiła mu w sumie pięć zarzutów dotyczących poświadczenia nieprawdy przy zaciąganiu kredytów w banku. Grozi mu za to nawet 5 lat więzienia.

Pod koniec maja prokuratura przesłała do sądu na Mokotowie nowy akt oskarżenia w sprawie Roberta N. ps. "Frog". Tym razem nie chodziło jednak o szaleńczą jazdą BMW po mieście, ale o przestępstwa gospodarcze.

– Postawiliśmy mu pięć zarzutów dotyczących oszustw przy zaciąganiu kredytów. N. cztery razy przy okazji czterech różnych kredytów przedstawił bankowi zawyżone zaświadczenia dotyczące swoich zarobków. W sumie wziął w ten sposób kredyty na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Działo się to od marca do kwietnia 2009 roku  – mówi Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Piąty zarzut dotyczy poświadczenia nieprawdy w dokumencie użytym do wzięcia kredytu. – Robert N. wystawił innej osobie, która pracowała w jego firmie, nieprawdziwie oświadczenie o zarobkach – wyjaśnia Nowak.

"Frog" przyznał się do winy, jednak odmówił śledczym wyjaśnień. Sprawą zajmie się sąd na Mokotowie. Za zarzucone czyny Robertowi N. grozi nawet do 5 lat więzienia.

Dwa umorzone

Prokuratura umorzyła dwa inne wątki śledztwa przeciw „Frogowi”, które nie dotyczyły szaleńczej jazdy samochodem. 10 czerwca umorzono zarzut nielegalnego posiadania broni.

Robert N. wyjaśnił śledczym, że podczas zakupu broni w jednym z warszawskim sklepów, sprzedawca zapewnił go, że nie potrzeba na nią zezwolenia. Mimo tego, że śledczy uznali, iż na taką broń zezwolenie jest konieczne, zarzut został umorzony. – N. nie posiadał tej broni umyślnie, w momencie zakupy został zapewniony, że nabywa ją legalnie . Sklep źle zakwalifikował to urządzenie – wyjaśnia Nowak.

"Frog" nie będzie odpowiadał także, za przywłaszczenie cudzej książeczki wojskowej. – Sprawa została umorzona wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu zabronionego – dodał prokurator.

"Najsłynniejszy pirat w Polsce"

Robert N., znany szerzej jako "Frog", stał się sławny w czerwcu 2014. Wówczas internet obiegło nagranie z pełnego wykroczeń przejazdu przez stolicę sportowym BMW.  Na filmie widać jak kierowca jedzie pod prąd, na czerwonym świetle i po wysepkach, a to wszystko z ogromną prędkością. Ściga się też z motocyklistami.

Policja podzieliła "rajd" na pięć części i skierowała do sądów w poszczególnych dzielnicach wnioski o ukarania pirata. Poza procesami dotyczącymi wykroczeń "Frog" ma również sprawę karną dotyczącą tego samego przejazdu przez stolicę. Oskarżono go o przestępstwo sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym.

Jednak pod koniec czerwca, świadek na którego zeznaniach śledczy oparli cały akt oskarżenia, zmienił wersję wydarzeń. Kolega "Froga", Tomasz S. pseudonim "Snopek", najpierw powiedział policjantom, że w czasie nagrywania filmu siedział na fotelu pasażera, jednak później w sądzie zeznał, że kilkukrotnie zamieniał się z nim miejscami za kierownicą BMW. Wobec zmiany zeznań, śledczy mogą mieć problem z przypisaniem wykroczeń konkretnej osobie, co może skutkować umorzeniem sprawy.

"Frog" ma podobny proces również w sprawie szaleńczego rajdu w okolicach Kielc. Za te czyny grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

jb/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2019 16:41 ~Karol

  pesobpesob

  Żeby być jego matką musiałaby się nazywać Krystyna Załuska-Nogal. Nazywając się Krystyna Nogal-Załuska teoretycznie może być raczej siostrą jego ojca. Prokuratura zaprzeczyła kateogrycznie, że jest jej synem innych koligacji rodzinnych się nie wypierano.

  Pierdzielisz jak miękkim ...robiony!!! A jeśli urodziła go nazywając się Nogal a później wyszła za Załuskiego! "Kategorycznie" to oni mogą kłamać!!!

 • vic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2015 15:07 ~vic


  nnn~nnn

  A mnie się wydaje, że ośmieszony w sprawie szaleńczej jazdy wymiar sprawiedliwości szuka wszelkich haków, aby jednak faceta posadzić. Za cokolwiek.
  qaz~qaz


  No i prawidlowo. Tak powinni dzialac ZAWSZE. Bezwzglednie i surowo.

  Do czasu, aż na rutynowym "trzeźwym poranku" Cię ściągną na bok, zrobią czterogodzinne czynności kontrolne (które niestety nie wykażą zmatowienia trójkąta ostrzegawczego), więc prześwietlą rachunki bankowe oraz zeznania podatkowe i ujawnią, że bezzasadnie pożarłeś dwa obiady w szkolnej stołówce przed laty. Ponadto na monitoringu w metrze widać, jak twoja matka przechodzi przez bramkę awaryjną. Również ujawniono, że ojciec zważył kiedyś owoce w markecie bez reklamówki, zaniżając tym samym należność sklepu. Cała rodzina do paki na rok bezwględnego. I tak dobrze, bo za wyłudzenie grożą dwa lata.

 • Człowiek z blizną

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2015 13:35 ~Człowiek…

  MarianJKMarianJK

  to coś jak Alkapone i całkiem podobna skala

  Al Capone na pewno sam nie kierował swoją limuzyną, miał od tego kilku szoferów.

 • qaz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2015 12:16 ~qaz

  nnn~nnn

  A mnie się wydaje, że ośmieszony w sprawie szaleńczej jazdy wymiar sprawiedliwości szuka wszelkich haków, aby jednak faceta posadzić. Za cokolwiek.


  No i prawidlowo. Tak powinni dzialac ZAWSZE. Bezwzglednie i surowo.

 • Mirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2015 11:51 ~Mirek

  Ładny chłopiec. Będzie miał powodzenie w więzieniu.

 • nnn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2015 09:32 ~nnn

  A mnie się wydaje, że ośmieszony w sprawie szaleńczej jazdy wymiar sprawiedliwości szuka wszelkich haków, aby jednak faceta posadzić. Za cokolwiek.

 • taxi driver

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2015 09:14 ~taxi driver

  Ale w czym jest problem, skoro twierdzą, że się zmieniali za kierownicą, to obydwu zapakować do pierdla, podzielili się przyjemnością, to i karą się podzielą. Przecież przyznali, że każdy z nich podczas tego "rajdu" prowadził.

 • Henio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2015 09:02 ~Henio

  Zapuszkować pajaca na lata,gwiazda z blaszaka.Jeśli taki kozak z tej ropuch to
  niech wskakuje na Hayabus`e i polata po mieście 2,5 paki - do takiej sztuki to trzeba mieć JAJA.

 • Kierowca BMW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2015 08:32 ~Kierowca BMW

  Policjańci usłyszeli tylko szelest? Chyba raczej ryk czterystukonnego V8! :D

 • żart

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2015 08:30 ~żart


  skowyrski~skowyrski

  Frog wie, że dopóki jego mamusia (Krystyna Nogal-Załuska) pracuje w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, może spać spokojnie. Mafia prokuratorska w działaniu.
  chemikos~chemikos

  PRzestań czytać Fakt i zajmij się zyciem a nie sianiem plotek:/ Powtarzaj dalej głupoty co "internauci" stwierdzili...Wystarczy dopasować pierwszą literę nazwiska i WOW! Ojcostwo stwierdzone...Brunon K. co chciał wysadzić sejm to syn KWAŚNIEWSKIEGO!!


  A Theodore Kaczynski, zwany Unabomberem jest bratem Lecha i Jarosława. Zbieżność nazwisk nie istieje!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »