Informacje

28.06.2018 11:38 we Włochach i na bielanach

Frezowanie, budowa ronda, prace ciepłownicze. Weekend pełen utrudnień

SERWISY:

W nadchodzący weekend kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekają utrudnienia. Szykuje się frezowanie we Włochach i budowa nowego ronda na Bielanach. Z powodu prac ciepłowniczych zamknięta będzie też część jezdni na ulicy Perzyńskiego. Pierwszy tydzień lipca również przyniesie zmiany w organizacji ruchu.

Początek wakacji i czas letnich wyjazdów postanowili wykorzystać nie tylko drogowcy. Kilka stołecznych ulic zostanie wyłączonych z ruchu z powodu prac ciepłowników, kolejarzy i wodociągowców.

Frezowanie

Drogowcy wymienią w weekend zniszczoną nawierzchnię na ulicy Popularnej. Prace rozpoczną się w piątek 29 czerwca, późnym wieczorem (około godziny 22). Ich zakończenie planowane jest na poniedziałek, około 4 nad ranem.

Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku od Naukowej (bez skrzyżowania) do ulicy Bolesława Chrobrego. W trakcie remontu będzie on całkowicie wyłączony z ruchu.

Kierowcy będą mogli skorzystać z objazdów wyznaczonych ulicami: Bolesława Chrobrego - Kleszczową - Alejami Jerozolimskimi. Przejścia dla pieszych na Popularnej będą zamykane naprzemiennie.

Jak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich, utrudnienia oznaczają też to, że nie będzie można skręcić w Popularną z Globusowej i Bolesława Chrobrego. Z kolei z Naukowej będzie można wyjechać tylko w lewo.

Połączenia z remontowaną ulicą stracą: Milanowska, Składowa, Wilczycka, Stawy, Konewki, Techników, Sobótki, Dziupli, Mikołajska, Krańcowa i Czereśniowa. Wyjazd z nich będzie możliwy do ul. Kleszczowej lub Naukowej.

Autobusy linii 127 i N85 będą kierowane na objazd ulicami: Kleszczową - Bolesława Chrobrego - Globusową - Wałowicką. Linia 129 zamiast Popularną pojedzie Globusową, a linie 178 i 191 Kleszczową.

Nowe rondo

Skrzyżowanie Rudzkiej, Mickiewicza i Klaudyny czeka przebudowa - pojawi się na nim rondo. Oprócz tego prywatny wykonawca zbuduje tam nowe chodniki, drogę dla rowerów i wjazd na nowo powstające osiedle.

Początek prac zaplanowany jest na godzinę 21 w piątek. Z ruchu kołowego wyłączony zostanie środek skrzyżowania i ulica Klaudyny na odcinku od Pęcickiej.

Roboty drogowe będzie można ominąć Podleśną i Lektykarską. Jak zapowiada ratusz, w ciągu ulic Rudzkiej i Mickiewicza uruchomiona zostanie tymczasowa jezdnia omijająca plac budowy.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami przez najbliższe trzy miesiące. Choć samo rondo - w planach - ma zostać otwarte już na początku sierpnia, to do końca września mają potrwać jeszcze prace wykończeniowe.

Na objazdy zostaną skierowane autobusy linii 157, 181, 185 i N46.

Prace ciepłownicze

W weekend wyłączona z ruchu zostanie też ulica Perzyńskiego. Tym razem powodem utrudnień będą prace ciepłownicze.

Od godziny 22 w piątek do 6 w poniedziałek zamknięty będzie przejazd na odcinku od ulicy Broniewskiego do Magiera.

W tym czasie kierowcy będą mogli ominąć Perzyńskiego wybierając przejazd przez Romaszewskiego (dawna Duracza) i Magiera lub przez Jarzębskiego. Autobusy linii 197 zostaną skierowane na objazd ulicami Broniewskiego i Jarzębskiego.

Remont na linii kolejowej i budowa kanalizacji

Koniec weekendu nie będzie tym razem oznaczał końca utrudnień.

Kierowcy we Włochach muszą przygotować się na zwężenie obydwu jezdni ulicy Globusowej, które pojawi się w poniedziałek 2 lipca na odcinku między Popularną a Świerszcza. Powodem tych zmian będzie remont linii kolejowej do Grodziska Mazowieckiego. Jak wyjaśnia ratusz, w ramach prac kolejarze zabezpieczą przed korozją ściany wiaduktu nad ulicą. Ich zakończenie planowane jest za dwa tygodnie - 16 lipca.

Przez miesiąc, począwszy od poniedziałku, na ulicy Księcia Ziemowita na Targówku obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy w stronę Naczelnikowskiej. Chodzi o odcinek między Mieszka I a Grobelską. Na pasie jezdni w przeciwnym kierunku będą trwały prace związane z budową kanalizacji. Objazd zostanie poprowadzony Zabraniecką, dalej Księżnej Anny i Rzeczną.

Na objazdy zostaną skierowane autobusy linii 156, 170 i N16 w kierunku krańców Metro Młociny, PKP Zacisze-Wilno/Elsnerów. Objazdy będą prowadziły trasą wskazaną powyżej. Natomiast linia 338 w kierunku krańca Utrata pojedzie z Naczelnikowskiej dalej ulicą Zabraniecką.

Dawna organizacja ruchu powinna powrócić na początku sierpnia.

Zobacz też materiał o zaginionej klapie do studzienki w alei Prymasa Tysiąclecia:

kk/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • MrX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2018 16:19 ~MrX

  Dodam, że na Popularnej stosunkowo niedawno był remont. I to chyba poważniejszy niż frezowanie. Chrobrego też się powoli zaczyna sypać (remont był później niż popularnej). Obie rzeczy prowadziła dzielnica Włochy a nie ZDM.
  Ale nawierzchnia skrzyżowania Popularna/Chrobrego pamięta chyba jeszcze czasy PRL-u. Z 10-15 lat temu snuto plany budowy w tym miejscu ronda oraz ul. Tynkarskiej (jako czwarty wlot na rondo i dalej równolegle do torów w stronę Ursusa). Wówczas miała to robić dzielnica (gmina?) Włochy.
  Teraz w dzielnicach mamy rządy 'fahofcuf' przysyłanych w teczce, zapewne mgr politologii, często nie związanych z danym terenem, którzy nigdy nie pracowali uczci... ee... tj na swoim lub w prywatnej firmie, a nie w urzędzie lub przedsiębiorstwie państwowym/samorządowym gdzie liczą się tylko i wyłącznie koneksje polityczne...

 • wkurzony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2018 18:55 ~wkurzony

  Czyli wszędzie niepotrzebna wymiana asfaltu a tam gdzie potrzebna to jej nie ma...!!!

 • tom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2018 15:37 ~tom

  Pan Puchalski nie wpadł jeszcze na rewelacyjny pomysł aby podczas każdego frezowania zwężać jezdnie. Przyśpieszy to prace i nie będzie opóźnień, tak jak na Marynarskiej.

 • Miro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2018 14:10 ~Miro

  A co ze skrzyżowaniem Popularnej/B.Chrobrego i odcinkiem Chrobrego od Łamanej do Globusowej! Popularna przy nich jest gładka jak lustro.....

 • władek vtec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2018 12:07 ~władek vtec

  popularną jeszcze się da jechać ale dźwigowa to jakaś porażka

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »