Informacje

02.03.2016 15:25 z rozbieranego budynku mennicy

Fragment elewacji runął na ziemię

SERWISY:

Spory fragment elewacji z rozbieranego budynku mennicy na rogu Grzybowskiej i Żelaznej oderwał się od reszty konstrukcji i runął na ziemię. Gruz spadł kilka centymetrów od ruchliwego chodnika. Pierwszą informację dostaliśmy na Kontakt24.

Trwa rozbiórka budynku Mennicy Polskiej na rogu Grzybowskiej i Żelaznej. W środę po południu przy placu budowy doszło do wypadku. - Prawdopodobnie maszyna, która rozbiera budynek, potrąciła kawałek elewacji. Ten runął na ziemię - opowiada Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

O krok od tragedii

Nagranie z momentem zdarzenia otrzymaliśmy na warszawa@tvn.pl. Film potwierdza wersję wydarzeń jaką przedstawił nasz reporter. Na nagraniu widać jak maszyna do rozbiórki, operująca na dachu budynku, trąca fragment elewacji, a ten spada na ziemię.

Według naszego reportera, mało brakowało, a doszło by do tragedii. - Fragment elewacji upadł tuż przy ogrodzeniu terenu rozbiórki. Kilka centymetrów i spadłby na ruchliwy chodnik od strony Grzybowskiej - dodaje Szmelter.

Zdarzenie potwierdza policja. - Mieliśmy sygnał, że odłamki spadły na chodnik. Nikomu nic się nie stało - uspokaja Marta Sulowska z wolskiej policji. - Policjanci sprawdzili, co się wydarzyło. Firma, która prowadzi rozbiórkę, uprzątnęła chodnik i zabezpieczyła miejsce rozbiórki - mówi Sulowska.

"Zaplanowana akcja"

Kilka godzin po zdarzeniu do sprawy odniosła się Mennica Polska. „Teren rozbiórki został prawidłowo zabezpieczony i ogrodzony. Całość zdarzenia była zaplanowana i w pełni kontrolowana przez wykonawcę - twierdzi Hubert Żdanuk, kierownik projektu.

Jak relacjonuje mężczyzna, na czas demontażu tej części elewacji, wstrzymano ruch "co zagwarantowało całkowite bezpieczeństwo przechodniów". - Drobne kawałki szkła, które upadły na zamknięty dla ruchu chodnik zostały już uprzątnięte -zapewnia Żdanuk.

 

jb/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • SławekR4

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2016 23:12 ~SławekR4

  Wiem nie ma co porównywać Uniwersam Grochów też już nie długo nie będzie bo jest w trakcie rozbiórki tylko jest o wiele starszy bo z lat 1975-78.Nie wspomnę już od Smyku bo z lat 1950-55.

 • SławekR4

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2016 23:03 ~SławekR4

  Budynek z 1994 więc technologia już stara .Takie mamy prawo .Trzeba rozebrać.Budynki budowane do max 2000 roku są rozbierane.

 • thomas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2016 22:07 ~thomas

  SEBBAXSEBBAX

  całkiem nowy budyn
  ek i tak szybko do rozbiórki ???

  gdyby go rozebrali przed budowa byloby latwiej

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2016 21:56 ~nick

  Otóż nie została wygrodzona prawidłowo. Jak już ktoś zauważył, fragment elewacji doszczętnie zmiażdżył przęsło płotu. Robotnicy błyskawicznie go wymienili, zanim przyjechałą policja i nadzór budowlany.

  nick~nick

  ale o co chodzi? Budynek rozbierany jest i już. Po to jest strefa niebezpieczna aby zabiezpieczać teren budowy a w tym przypadku została wykonana prawidłowo.

 • WIDZ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2016 20:07 ~WIDZ

  Jeszcze jedno chciałem dodać, maszyna nie trąciła niechcący elewacji, oni właśnie ja zdejmowali. Policja przejeżdżała dosłownie 30 sekund po tym jak elewacja upadła na chodnik i ulicę, i jakoś nie zareagowali.

 • tommi gun

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2016 19:53 ~tommi gun

  a ja chciałbym się zapytać:
  gdzie byli rodzice?!!!

 • WIDZ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2016 19:33 ~WIDZ

  Widziałem całe zdarzenie, co do zabezpieczenia, było nijakie. Pomiedzy płotem a jednią pozostawiony jest kawałek chodnika, nie ma tam żadnego zakazu poruszania. Fragment elewacji spadł dokładnie w połowie na płot, resztki szkła były jeszcze na jezdni i chodniku. Płot w ciągu dosłownie 15 minut został wymieniony, bo stary został tak zmiażdżony że nie dało się go postawić ponownie. Co do wstrzymanego ruchu, nic takiego nie miało miejsca, na filmie widać że samochody się poruszają, trafili akurat w moment czerwonego światła. Jak dokonywali dalszej rozbiórki to jeden z Panów pilnujących bardzo był zajęty chyba graniem w "węża" na telefonie a nie obserwowaniem czy przypadkiem ktoś się nie zbliża.

 • izenier

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2016 18:43 ~izenier

  Tylko dlaczego w tym momencie nikt nie zauważył przelatującego ufa.

 • niestety

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2016 17:36 ~niestety

  ~podobno, tak

 • WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2016 17:31 ~WAW

  podobno~podobno

  ciekawe dlaczego studenci z ukrainy otrzymują bezpłatne studia i dodatek stypendium 1500 zeta czy my Polacy jesteśmy gorsi

  tak to przykre :( ale to nie tylko ich dotyczy

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »