Informacje

13.09.2012 06:15 drugie podejście do sprzedaży

Fort tanieje. Znajdzie się chętny?

SERWISY:

Nie 4, 5, a 3 mln zł kosztuje teraz najstarsza część Fortu Traugutta, którą ponownie na sprzedaż wystawiła Agencja Mienia Wojskowego. - Zależy nam na znalezieniu inwestora dla tej nieruchomości - przekonuje rzeczniczka agencji.

Przypomnijmy: poprzednie podejście do sprzedaży najstarszej części Fortu Traugutta, która znajduje się przy ul. Międzyparkowej zakończyło się fiaskiem. Nie było chętnych, żeby kupić nieruchomość za 4,5 mln zł, mimo, że przysługuje 50 proc. bonifikata, bo budynek jest wpisany do rejestru zabytków.

Bez gastronomii

Agencja Mienia Wojskowego jednak się nie poddaje. Ponownie wystawiła część fortu na sprzedaż. Tym razem za 3 mln zł.

- Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami, po przetargu, który zakończy się wynikiem negatywnym, AMW ma prawo zdecydować o obniżce ceny jednak nie więcej niż o 50 proc. wartości nieruchomości. Decyzję o obniżce ceny w kolejnym przetargu każdorazowo podejmuje Prezes AMW – zaznacza Małgorzata Golińska, rzeczniczka Agencji Mienia Wojskowego.

Nad obiektem czuwa konserwator zabytków. Jeżeli ktoś zdecyduje się na kupno najstarszej części fortu, będzie mógł prowadzić prace remontowe, ale z uszanowaniem walorów zabytkowych budowli. Wykluczone jest wprowadzenie do środka gastronomii. Sugerowane jest natomiast prowadzenie działalności kulturalnej lub sportowej – powiązanej z pobliskim ośrodkiem.

Inwestor pilnie poszukiwany

Fort nie ma jednak bezpośredniego dostępu do drogi publicznej. Samochody będą mogły tam docierać tylko przez teren, który jest w zarządzie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. To jednak trzeba uzgodnić z miastem, które jest właścicielem działki.

- AMW zależy na znalezieniu inwestora dla tej nieruchomości, a kwestie związane z ustaleniem ewentualnej służebności gruntowej mogą zostać również podjęte już przez nowego właściciela - przekonuje Golińska. - Agencja Mienia Wojskowego z uwagi na ważność operatu szacunkowego, terminy związane z procedurą przetargową i konieczność ekspozycji nieruchomości na rynku będzie organizowała przetargi na sprzedaż tej nieruchomości niezależnie od postępów ewentualnych podjętych działań związanych z kwestią ustalenia dostępności do drogi - dodaje.

Trzon Twierdzy Warszawa

Budowla składa się z kilkudziesięciu pomieszczeń o funkcji biurowej, magazynowej i użytkowej. Większość z nich jest przechodnia, jedynie kilka stanowi osobne pokoje. Pomieszczenia mają łukowe sklepienia, w oknach zamontowane są kraty. Powstała w 1834 r. Dwukondygnacyjny budynek zbudowany na planie niepełnego pierścienia od góry obsypany jest ziemią i ma wewnętrzny kolisty dziedziniec zamknięty murem z bramą wjazdową.

Fort Aleksieja (Traugutta) to jeden z Fortów Cytadeli Aleksandrowskiej, stanowiącej trzon Twierdzy Warszawa. Wzniesiona w latach trzydziestych i czterdziestych XIX wieku Cytadela, spełniała głównie funkcje więzienne. Obecnie Fort znajduje się na terenie parku sportowego im. Kusocińskiego. Jest jedynym z umocnień wokół Cytadeli, które zachowało części swojego układu ziemnego.

Przetarg odbędzie się 24 października o godz. 11.00 w siedzibie Agencji Mienia Wojskowego przy ul. Nowowiejskiej 26A.

WIĘCEJ O PRZETARGU NA STRONIE AGENCJI MIENIA WOJSKOWEGO

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

ran/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2013 15:40 ~abc

  SPRZEDAWAC! SPRZEDAWAC! ODDAWAC ZA DARMO! ROZSPRZEDAC PANSTWO!

 • art

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2012 11:32 ~art

  Ręce opadają jak pseudopatrioci płaczą że fort chcą sprzedać ... to może lepiej niech się rozsypie? Zaproponujcie co z tym obiektem można zrobić i za ile!?!

 • TVR

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2012 20:32 ~TVR

  greg~greg

  Co oni robią z tym krajem? W tym kraju wszystko sprzedają i nic się nie opłaca. :((( Gdzie miłość do Ojczyzny i swzacunek do tych co gineli za ten kraj??


  A co ma piernik do wiatraka debilu??? Ja nie chcę żyć w kraju gdzie wszystko jest państwowe i gnije, ja chcę żyć w kraju, gdzie "państwo" nic nie ma, bo wszystko należy do obywateli, którzy będą dbać o swoją własność. Ale z takim tępym społeczeństwem, to chyba lepiej wyjechać za granicę i żyć normalnie, niż czekać aż się to zmieni...

 • Biznesman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2012 12:22 ~Biznesman

  Nadymacie się wietrząc wyłącznie korupcję, zmowę i ustawki "dla znajomych". A ja tylko spytam: CO MOŻNA w takim zabytku zrobić oprócz hojnie dotowanej przez Państwo czy Miasto placówki kulturalnej ? Nawet agencji towarzyskiej się nie da, bo od wilgoci zaklętej w tych murach po trzech miesiącach panienkom stawy powykręca...

 • WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2012 11:22 ~WAW

  tzn w praktyce bedzie to 1,5 mln do zaplacenia .. poczekajcie wyciagne tylko drobne 1,5 mln za nieruchomosc .. plus 300tyś na podatki chomosc hahahaodnieruchomosci plus 5mln na otwarcie biznesu ... tj jakies tj jakies 10 mln mniej wiecej ...

  o kurcze... :( kupilem ostatnio 20 S klas po 450 tys ... i mnie nie stac:( teraz na nieru

 • żdziwko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2012 10:28 ~żdziwko

  [cytat_1129007]
  Spraedać wszystko z kopytami. Sprzedać całą Polskę.
  [A TO JESZCZE NIE SPRZEDALI???]

 • Obeznany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2012 10:23 ~Obeznany

  Dzielnica od lat prosi wojsko o zamianę lub oddanie - wtedy mógłby powstać kompleks z prawdziwego zdarzenia. Ale albo wojsko milczy (oddanie) albo BGN jest nieudolny (zamiana)...

 • greg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2012 08:52 ~greg

  Co oni robią z tym krajem? W tym kraju wszystko sprzedają i nic się nie opłaca. :((( Gdzie miłość do Ojczyzny i swzacunek do tych co gineli za ten kraj??

 • Janek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2012 08:49 ~Janek

  a moze by oddali to miastu - wtedy Varsovia zrobila by tam szatnie dla dzieciakow - teraz przebieraja sie w metalowych barakach.

 • AXX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2012 08:44 ~AXX

  Spraedać wszystko z kopytami. Sprzedać całą Polskę.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »