Informacje

01.12.2018 19:58 stowarzyszenie Wygra Warszawa

Formalne sprawy w nieformalnych okolicznościach

SERWISY:

"Pogłoski o rzekomej śmierci warszawskich aktywistów i aktywistek po ostatnich wyborach są mocno przesadzone "- napisało na Facebooku stowarzyszenie Wygra Warszawa. Poinformowało jednocześnie o pierwszym posiedzeniu zarządu stowarzyszenia i powołaniu nowych władz.

Wiceprzewodniczącym stowarzyszenia Wygra Warszawa został Grzegorz Walkiewicz, sekretarzem Agnieszka Nowak, a skarbnikiem Linus Lewandowski. W skład zarządu wchodzą ponadto: Jan Śpiewak, Dagmara Misztela, Hanna Gospodarczyk, Aleksandra Aniela Popławska i Karol Perkowski.

Stowarzyszenie Wygra Warszawa, które ma skupiać się na realizacji obietnic złożonych w kampanii samorządowej, powołano w ostatni poniedziałek. Przewodniczącą została Paulina Piechna-Więckiewicz.

Członkami stowarzyszenia są działacze różnych organizacji, które wchodziły w skład komitetu wyborczego Jana Śpiewaka w wyborach na prezydenta stolicy, i które tworzyły listy komitetu Wygra Warszawa do Rady Warszawy oraz rad dzielnic. Są wśród nich między innymi działacze partii Razem, Zielonych czy Wolnego Miasta Warszawa.

Apolitycznych nie ma

Zdaniem założycieli stowarzyszenia kampania samorządowa pokazała, że formuła "apolitycznych" ruchów miejskich powoli się wyczerpuje i "przyszedł czas na nową jakość".

"Podobnie jak w ciągu ostatnich miesięcy tak i dzisiaj wierzymy, że nasze miasto zasługuje na uczciwy, wiarygodny i spójny ideowo ruch, który na co dzień będzie niezależnym głosem mieszkańców i mieszkanek Warszawy. Chcemy, żeby hasło #WygraWarszawa było aktualne nie tylko w trakcie kampanii wyborczej. Postanowiliśmy działać dalej również dlatego, że oprócz wspólnych wartości łączą nas również przyjaźń, która przetrwała trudy kampanii, oraz przede wszystkim miłość do Warszawy" - czytamy na profilu społecznościowym stowarzyszenia.

Stowarzyszenie ma się skupić na tym, aby ich obietnice złożone podczas kampanii wyborczej (m.in. budowa Parku Centralnego wokół Pałacu Kultury i Nauki) były realizowane. Poza tym Wygra Warszawa ma monitorować budżet miasta, realizację budżetu partycypacyjnego i przyglądać się działaniom nowego prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego.

Jednym z postulatów wyborczych współtwórcy Wygra Warszawa - Jana Śpiewaka - było stworzenie warszawskiego parku centralnego wokół Pałacu Kultury i Nauki.

Kilka dni temu miasto pokazało nową koncepcję przebudowy placu Defilad:

PAP/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2018 10:08 ~wacek

  Paulina Piechna-Więckiewicz to pionek Śpiewaka, przyjaźni się z Biedroniem, to sobie Janek wymyślił, że jak zrobi ją na chwilę prezesem, to ona mu zapewni miejsce na liście do Sejmu, a ten koleś ma ogromne parcie na władzę. Jeśli się Biedroń na to nabierze i Śpiewak będzie posłem, to czuje, ze szybko Biedroń będzie się musiał tłumaczyć z korupcji w swoim obozie

 • tomasz w

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2018 07:52 ~tomasz w

  Proszę, niech CBA prześwietli Śpiewaka. Będzie ładny proces i piękne zarzuty :) Bo przecież nie trzeba być agentem, żeby zauważyć, że ten koleś nie pracuje, ale szasta kasą - majątek wydał w kampanii wyborczej/ Skąd na to ma?

 • antygona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2018 07:49 ~antygona

  Śpiewak ma jeden cel - dojść do władzy, żeby robić interesy z deweloperami i niewykluczone, że brać duże łapówki. Przegrał w wyborach prezydenckich, teraz celuje w ugrupowanie Biedronia, chce tam wejść i rozwalić system - Biedroń okaże się idiotą, jeśli go przytuli

 • dżuss

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2018 06:47 ~dżuss

  Co piją? Orange Juice!

 • Arnuch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2018 20:50 ~Arnuch

  "Stowarzyszenie Wygra Warszawa, które ma skupiać się na realizacji obietnic złożonych w kampanii samorządowej" Czegoś tu nie rozumiem. Chcą realizować pomysły, chociaż wynik wyborów jasno świadczy o tym, że ludzie sobie owych pomysłów nie życzą. Bezczelność do n-tej potęgi.

 • abcde

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2018 19:41 ~abcde

  To zdjęcie z głównej przy piwku doskonale obrazuje działalność pana Śpiewaka - dużo gadaniny, niekoniecznie sensownej (jak po piwku, albo co najmniej kilku) a brak konkretnych propozycji rozwiązania problemów. Oderwanie od rzeczywistości jak u człowieka który nigdy nie pracował w normalnej pracy.
  No i pierwszy i najważniejszy postulat z wyborów - odbudowa tęczy :)

 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2018 13:53 ~Piękny Roman

  rowerpower~rowerpower

  Fajne, że okazuje się, że także po wyborach Janek et consortes działają dalej dla lepszej Warszawy. trzymam kciuki, panie i panowie, działajcie!

  Lepszej dla kogo?
  Jaką widzisz poprawę dla ludzi ze Świętokrzyskiej, którzy teraz muszą dalej latać do autobusu.

  No dawaj aktywisto, pokaż mi te REALNE i PRAKTYCZNE efekty.

 • wkurzony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2018 13:51 ~wkurzony

  Startowali tylko po to by wygrał Trzaskowski...Mogą sobie pogratulować i mam nadzieję że postoją w korkach jeszcze długie długie lata...!

 • rowerpower

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2018 09:41 ~rowerpower

  Fajne, że okazuje się, że także po wyborach Janek et consortes działają dalej dla lepszej Warszawy. trzymam kciuki, panie i panowie, działajcie!

 • Śpian Jewak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2018 09:25 ~Śpian Jewak

  "Jan Śpiewak zmienił skarpety! Szybko, trzeba to opisać na TVN Warszawa!"

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »