Informacje

20.11.2011 09:37 PRZETARG NA OSŁONĘ FONTANN NA PODZAMCZU

Fontanny przetrwają zimę
pod 8-tonowym pancerzem

SERWISY:

Naszpikowane skomplikowanymi mechanizmami multimedialne fontanny na podzamczu muszą przywdziać zimowy strój. Szalik i czapka nie wystarczą. Urządzenia znikną pod trzema różnymi osłonami ze stali. 8-tonowe zabezpieczenia mają być estetyczne.

Ogólna wizja "stroju" już jest: "Zaprojektowano zabezpieczenie na okres zimowy urządzeń znajdujących się w basenach fontanny" - czytamy w dokumentach przygotowanych przez Zarząd Terenów Publicznych, który sprawuje pieczę nad Parkiem Fontann. To one są podstawą ogłoszonego właśnie przetargu na " uszycie ubrania" dla elektronicznych urządzeń.

Nawet 93 kg

Dzięki nim wiosną, latem i wczesną jesienią warszawiacy mogli podziwiać skaczącą wodę i laserowy pokaz. Ale zimą cała infrastruktura musi zniknąć pod osłonami. I to trzema różnymi.

Urządzenia umieszczone w okręgu basenu zabezpieczy osłona "powierzchniowa". Z kolei "liniowa" zakryje mechanizmy na okręgu. Reszta znajdzie się pod osłonami "punktowymi".

"Z uwagi na duże gabaryty osłon, jak również na brak możliwości dostępu do wnętrza basenów sprzętu mechanicznego, osłonę powierzchniową podzielono na 13, a osłonę liniową na 45 części. Masa najcięższego elementu nie przekroczy 93 kg, więc możliwy będzie montaż ręczny" – czytamy w specyfikacji przetargowej.

Do 23 grudnia

Poszczególne elementy mają być łączone śrubami, niewykluczone, że blacha będzie również przyspawana, ale uważnie, żeby nie zniekształcić urządzeń. "Wykończenie widocznych elementów będzie oceniane pod względem estetyki. Szczególną uwagę należy zwrócić na staranność wykonania widocznych spoin" – piszą urzędnicy.

Osłony będą zabezpieczać basen w okresie zimowym, później trafią do magazynu. Służyć mają też w kolejnych latach. Fontanny mają być ubrane najpóźniej 23 grudnia.

Multimedialne fontanny powrócą wiosną przyszłego roku z pokazami poświęconymi Euro 2012.

TAK WYGLĄDAŁ OSTATNI POKAZ W TYM ROKU

ran/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • aduśka lol w 3D

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2012 15:56 ~aduśka lol w 3D

  Te fontanny są niesamowite że masakra .Ja jusz tam byłam i nie chciałm z tamtąd wracać .Najlepsze był pokaz fontann był niesamowity ja jeszcze chce tam pojechać ;**

 • www.parkfontann.pl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2011 14:31 ~www.parkfontann.pl

  www.parkfontann.pl - Wszystkie informacje o Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie! Godziny pokazów, jak dojechać do Parku Fontann i najnowsze informacje! Zapraszamy!

 • mm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2011 09:57 ~mm

  walcie się głupi polacy

  jestem warszawiakiem urodzonym w Warszawie, z rodziną z Warszawy i cieszę się, że takie miejsca przybywają, jest więcej miejsc do oglądania, zaczyna się dziać w Warszawie. A może lepiej dla was byłoby żeby oddać działkę deweloperowi i jakąś miłą 14-piętrową klitkę zrobić?


  P******cie głupoty zawszone nieroby, tylko socjalki byście chcieli, wszystko za darmo i zasiłek 2000zł żebyście żłopać bimber mogli.

  DO ROBOTY

  (Nie dotyczy osób niepełnosprawnych, inwalidów, poszkodowanych przez życie, kombatantów, osób opuszczonych przez rodzine)

 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2011 09:31 ~waw

  żygam Vectrą!!! mam ochotę na bełta mam fun

 • Wojtek inżynier

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2011 09:29 ~Wojtek inżynier

  Dokładnie - fontanny powinny być od razu przystosowane do zimy. A już przetarg w listopadzie na ochoronę przed śniegiem jest kpiną. W grudniu spadnie śnieg i będą wielomilionowe straty przez niespodziewany atak zimy.

 • dwr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.11.2011 18:25 ~dwr

  Wrocław najlepsze piekne FONTANNY
  http://www.wroclawskafontanna.pl

 • www.parkfontann.pl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.11.2011 13:30 ~www.parkfontann.pl

  www.parkfontann.pl - Wszystkie informacje o Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie! Godziny pokazów, jak dojechać do Parku Fontann i najnowsze informacje! Zapraszamy!

 • pytanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.11.2011 12:47 ~pytanka

  Może wiecie dla czego przerabiane są windy przy placu Bankowym przy tych wiatach z kosmosu? Nie wiecie dlaczego nikt nie wiedział o linii energetycznej przy moście północnym ? Czy urzędnicy nie wiedzą , że w Polsce jest zima? Dlaczego z automatu taka ochrona nie powstała? W zeszłym roku początek grudnia to były niezłe śnieżyce i mróz. Jakie są kryteria zostania urzędnikiem państwowym w Polsce?

 • Michał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.11.2011 12:39 ~Michał

  I znowu marnują kasę, a później będą mówić, że nie ma na odśnieżanie dróg, miejsc parkingowych, na remonty dróg, inwestycje, ale oczywiście na premie dla urzędasów zawsze się znajdą...

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.11.2011 12:07 ~Tomek

  Teraz rozpisują przetarg na ochronę drogiej zabawki przed zimą?!... To podczas składania zamówienia na urządzenie o zimie nie wiedzieli??!!
  Łobuzy z ratusza! Oddajcie moje pieniądze! Ja ich potrzebuję na życie a wy je wydajecie na wodotryski i światełka!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »