Informacje

23.02.2013 20:00 Mecz Korona - Legia

Falstart Legii w Kielcach

SERWISY:

Po zimowej przerwie do walki o tytuł mistrza Polski wrócili piłkarze Legii Warszawa. Meczu w Kielcach nie zaliczą jednak do udanych. Po zaciętym spotkaniu przegrali z Koroną 3:2. Już w niedzielę na jeden punkt do stołecznego klubu może zbliżyć się Lech.

Pierwszy mecz w rundzie wiosennej rozpoczął się dla Legii idealnie. W 21. minucie, po indywidualnej akcji, gola strzelił Kuba Kosecki. Piłkarz warszawskiej drużyny w pięknym rajdzie minął dwóch obrońców Korony Kielce i precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza Zbigniewa Małkowskiego.

Tym sposobem Kosecki zdobył swojego ósmego już gola w tym sezonie.

Do przerwy 1:1

Radość piłkarzy Legii trwała jednak krótko. 10 minut później Korona doprowadziła do remisu. Jeden z piłkarzy dośrodkował i w zamieszaniu podbramkowym do piłki doszedł Maciej Korzym, który z bliska strzelił na 1:1.

Ten wynik utrzymał się już do końca pierwszych 45 minut.

Dwie minuty po wznowieniu gry Korona już prowadziła, bo mocnym i precyzyjnym uderzeniem popisał się Lenartowski. Potem napastników Legii wyręczył środkowy obrońca - Inaki Astiz - który efektownie wyrównał głową ze znacznej odległości.

Do końca grała jednak niedoceniania Korona. I wygrała - Lisowski uciekł Salinasowi i podał idealnie do Kijansakasa, któremu na kwadrans przed końcem nie wypadało nie trafić z metra.

Legia ma 33 punkty. Jeśli w niedzielę Lech ogra w Chorzowie Ruch, zbliży się do ekipy Jana Urbana na tylko jeden punkt. Liga dopiero co ruszyła, a już jest bardzo ciekawa.

Dryżyna Korony Kielce zaczęła mecz w najmocniejszym składzie. W Legii niespodziewanie szansę zadebiutowania dostał Bartosz Bereszyński niedawno pozyskany z Lecha Poznań.

Korona: Zbigniew Małkowski; Paweł Golański, Pavol Stano, Tadas Kijanskas, Tomasz Lisowski; Paweł Sobolewski, Vlastimir Jovanović, Artur Lenartowski, Michał Janota; Maciej Korzym, Marcin Żewłakow

Legia: Dusan Kuciak; Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak; Bartosz Bereszyński, Daniel Łukasik, Ivica Vrdoljak, Miroslav Radović, Jakub Kosecki; Danijel Ljuboja

Korona Kielce - Legia Warszawa 3:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Jakub Kosecki (21), 1:1 Maciej Korzym (31), 2:1 Artur Lenartowski (47), 2:2 Inaki Astiz (66), 3:2 Tadas Kijanskas (73)

zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2013 21:08 ~andrus

Cicho słoje! Tutaj was pełno i mądrzy jesteście, a jak jeździć nie umieliście tak dalej nie umiecie:)

zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2013 11:27 ~Adrian

Ha ha ha i po co było pisać, że Legia jest skazana na Mistrza? Polonia odrboiła w tej kolejce punkt do Legii! :-)

• Atlantic

zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2013 09:57 ~Atlantic

Nie kopie się leżącego. Brawo Polonia. Jesteśmy coraz bliżej lidera.

• Blastboy

zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2013 07:00 ~Blastboy

Tego się obawiałem w nowej rundzie. Legia ma rzeczywiście dobry atak, który dodatkowo porządnie wzmocniła. Problemem jest jednak obrona i niewypalone transfery Brozia oraz Wasilewskiego. Widać na przykładzie zagranicznych zespołów, że jak drużyna ma mocny atak i słabą obronę, to przeciwnik zamurowywuje się i skutecznie wykorzystuje proporcjonalnie nieliczne szanse na strzelenie gola.
    Mam nadzieję, że jak będzie cieplej i boiska będą lepsze to Legia zacznie więcej strzelać i nawet mimo strat uda jej się kończyć mecz z dodatkowymi trzema punktami na koncie. Mimo to z taką obroną nie ma co myśleć o Europie.