Informacje

02.03.2012 13:33 Propozycja zniesienia licecnji wywołuje protest

Euro 2012 zakładnikiem taksówkarzy

SERWISY:

Taksówkarze grożą ministrowi Jarosławowi Gowinowi protestem. Zapowiadają, że jeśli nie wycofa się z pomysłu liberalizacji dostępu do ich zawodu zablokują Warszawę podczas mistrzostwa Euro 2012.

- Termin sam się nasuwa. Pokażemy światu pomysły naszego ministra, kiedy Euro 2012 się rozpocznie - zapowiada Paweł Biedrzycki ze Zrzeszenia Transportu Prywatnego m. st. Warszawy.

- Dla nas oznacza to utratę miejsc pracy. To jest oczywiste - przekonuje Biedrzycki i zwraca uwagę: -Takie pomysły już były na początku lat 90-tych. I byl totalny bałagan na rynku. Za dużo taksówek, ogromne kolejki na postojach, awantury. A ceny wcale nie były niższe. Powrót do tego pomysłu jest pomysłem chorym!

Przedstawiciel taksówkarzy oskarżył też ministra sprawiedliwości o to, że reprezentuje interesy prywatnej firmy: -Pan minister występuje w roli lobbysty jednej z krakowskich firm, która straciła możliwość świadczenia usług taksówkarskich. Ta firma najprawdopodbniej dotarła do Pana ministra i lobbuje za dogodnymi dla siebie rozwiązaniami.

- Ja proponuję Panu ministrowi, żeby wziął się lepiej za reformowanie sądownictwa, żeby te sprawy nie ciągnęły się latami - konkluduje Biedrzycki.

Pomysł ministra Gowina

Projekt ustawy poszerzającej dostęp do ok. 50 zawodów Jarosław Gowin wymienia jako jeden z głównych sukcesów swojego ministerstwa. Jej sens wyjaśniał w TVN24 na przykładzie taksówkarzy: - Chciałbym, żeby każdy z telewidzów zadał sobie teraz pytanie, czy w przypadku taksówkarzy ma jakikolwiek sens zdawanie egzaminu z topografii miast w epoce GPS-ów, albo jaki kiedykolwiek w ogóle był sens, by taksówkarze, którzy sami siebie zatrudniają zdawali egzamin z prawa pracy? Służyło to wyłącznie temu, żeby wyciągnąć z ich portfeli trochę pieniędzy i temu, żeby jakaś grupa, pewnie w skali kraju ok kilkuset urzędników, miała co robić. Jestem przekonany, że tych urzędników można wykorzystać z pożytkiem publicznym zdecydowanie lepiej - mówił

Prezydent Warszawy niezadowolona

Pomysł ministra sprawiedliwości nie spodobał się m.in. Hannie Gronkiewicz-Waltz: - Nie podzielam stanowiska pana Gowina, choćby z tego względu, że przez dwa lata z ogromnym wysiłkiem w sejmie próbowaliśmy zlikwidować przewóz osób, bo ludzie byli oszukiwani. W związku  z tym umówiłam się z taksówkarzami w Warszawie, że zwiększę liczbę licencji. W ciągu pięciu lat zwiększyliśmy o dwa tysiące liczbę licencji – tłumaczyła Hanna Gronkiewicz-Wlatz w wywiadzie udzielonym Radiu Zet.

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • DRIVER

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2012 07:50 ~DRIVER

  DO TYCH CO TAK POPIERAJA GOWINA .DO WAS SIE TEZ DOBIERZE.

 • WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2012 22:58 ~WAW

  STOP LicENjcją i niech PANI PREZYDENT ZAJMIE SIĘ KWESTIĄ TAŃSZYCH PALIW!!!!

 • ass

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2012 22:44 ~ass

  Jestem nauczycielem w szkole dla dorosłych . Jeżeli licencje tak to obowiązkowa matura dla cierpiarzy co 5 lat.Płatna .

 • WolnyRynek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2012 20:54 ~WolnyRynek

  Precz z licencjami! Rynek sam się wyreguluje. A pani Prezydent może zajmie się Dźwigową?

 • polak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2012 19:37 ~polak

  Powtórzę jeszcze raz - jak ktoś był w ostatnich 5 latach na tym egzaminie to wie jaka to polewka to nie są pytania tylko szopka
  Tak jak napisali inni - pytania z ruchu drogowego pomimo że każdy ma prawo jazdy, przepisów podatkowych, księgowych i innych lub kiedy pracodawca może zwolnić pracownika ze skutkiem natychmiastowym w firmie zatrudniającej powyżej 20 osób. To są jawne jaja z ludzi a nikt tego nie widzi bo sie tego nie nagłaśnia pani prezydent powie swoje i wszyscy klaszczą w dłonie.
  Zapraszam dzieninikarzy na egzamin taxi niech porozmawiają po takim egzaminie z ludzmi albo niech sami sie wybiorą zobaczą jakie to bagno i naciąganie ludzi.
  Pytanie o urlop macierzyński to już był szczyt .
  Tylko wstać i w twarz napluć tym ludziom z komisji.
  Ale w to nikt nie wierzy wszyscy sie tylko śmieją i nic nie robią.
  To nie egzamin to kpina.
  Na egzamin przychodż bardzo często ludzie inteligentni na poziomie po studiach i tylko sie z tego śmieją i rozkładają ręce bo trzeba zdać ten absurd a od lat nikt z tym nic nie robi jak by nie było sprawy

 • Popieracz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2012 19:36 ~Popieracz

  STOPlicencjom~STOPlicencjom

  Taksówkarze to wg mnie oszuści - ostatnio walczyli z miastem o podniesienie opłaty początkowej - argumentując, że mało zarabiają - a jest to nieprawdą - szukają sposobu jak tu naciągać pasażerów - miasto dało im możliwość kasowania pasażerów po 3 pln/km ale wtedy nikt by nie wsiadł do ich taksówki, a opłatą początkową można wypchać sobie portfel i mozna zwalić to na miasto... bo taka jest uchwała... szkoda słów

  PRECZ z LICENCJAMI i głupimi protestami taksówkarzy !!!

  Popieram !!!!!!

 • taxi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2012 19:36 ~taxi

  jak tuman jeden z drugim nie potrafi zdać egzaminu to niech wozi sobie rodzinę patrząc na gps i jedzie do lasu,nie do rzeki oczywiście -tego nie życzę.każdy kto choć trochę jeździ po mieście wie że najlepsza nawigacja nie wybierze odpowiednio krótkiej i odpowiednio szybkiej trasy takiej jak chce klient.nie pokaże korków i zamkniętych ulic w danym dniu.

 • STOPlicencjom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2012 17:43 ~STOPlicencjom

  Taksówkarze to wg mnie oszuści - ostatnio walczyli z miastem o podniesienie opłaty początkowej - argumentując, że mało zarabiają - a jest to nieprawdą - szukają sposobu jak tu naciągać pasażerów - miasto dało im możliwość kasowania pasażerów po 3 pln/km ale wtedy nikt by nie wsiadł do ich taksówki, a opłatą początkową można wypchać sobie portfel i mozna zwalić to na miasto... bo taka jest uchwała... szkoda słów

  PRECZ z LICENCJAMI i głupimi protestami taksówkarzy !!!

 • Bemowiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2012 17:27 ~Bemowiak

  ArvelliArvelli

  ...Wymogi licencji?:
  -kaucja 200.000
  -wszelkie ubezpieczenia
  -jeden kolor taksówek
  -zakaz postoju taksówek, one mają jeździć jeśli nie jeżdżą to znaczy że ceny są za wysokie:)

  z tym 200tyś przesadziłes ... korporacje .. wiem jakies tam zabezpieczenia mają .. na niektóre auta z tego tytułu ale to max 50 do 100kafli

  myśle ze kaucje mniejsze by wystarczyły... lub .. zabezpieczenie Kaucji w formie ubezpieczenia jakiegoś

  jeden kolor zgadzam się tak powinno być
  co do zakazu postoju poniekąd racje masz.. przy czym są godziny wzmożonego ruchu .. gdzie od zlecenia do zlecenia się jezdzi
  ceny mogłyby być niższe
  Popieram zniesienie Egzaminów!!!!

 • taxi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2012 17:21 ~taxi

  Tu jest sprężyna Pana Rostowskiego każdy kto zakłada działalność musi płacić ZUS a kogo obchodzi czy taksówki będą jeździły czy stały swoją daninę wobec Państwa trzeba zanieść.!!!!!!!!!
  Oczywiśćie i bezrobocie spadnie :))))))))))))))))(powstanie więcej miejsc pracy w sektorze samozatrudnionych).A swoją drogą egzaminy powinny pozostać .!!!!!!!!!!!!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »