Informacje

23.08.2017 15:14 pijany polak zatrzymany

Etiopczyk napadnięty przed blokiem. "Bili mnie. Krzyczeli: czarnuchu!"

SERWISY:

Salomon Demissie został pobity w nocy z wtorku na środę przez pijanego Polaka. Do ataku doszło przed blokiem, w którym mieszka Etiopczyk. Sygnał o zdarzeniu dostaliśmy na Kontakt 24. Zaatakowany mężczyzna miał słyszeć: "czarnuchu, czarnuchu".

"Minionej nocy na ulicy Marymonckiej w Warszawie doszło do pobicia na tle rasowym" - napisał na Kontakt 24 nasz czytelnik.

Etiopczyk do szpitala, Polak do aresztu

Policja potwierdza, że zgłoszenie wpłynęło o godzinie 23.40 i dotyczyło pobicia. - Ustaliliśmy, że 31-letni mężczyzna zaatakował 29-letniego obywatela Etiopii - podaje Anna Kędzierzawska z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Precyzuje przy tym, że do zdarzenia doszło na ulicy. - Napastnik miał 2,5 promila w wydychanym powietrzu, trafił do aresztu - uzupełnia Kędzierzawska. I dodaje, że poszkodowany był trzeźwy.

Czy atak miał charakter rasistowski? Policja nie podaje na razie kwalifikacji prawnej czynu. - Będzie to możliwe po przesłuchaniu pokrzywdzonego i napastnika, który musi wytrzeźwieć. Zostanie również powołany biegły tłumacz - informuje.

Napadli go przed blokiem

Etiopczyk trafił do szpitala, został opatrzony i wrócił do domu.

- Wracałem z pracy. Przed blokiem, gdzie mieszkam, podeszło do mnie dwóch mężczyzn i zaczęło mnie bić. Jeden z nich gonił mnie, drugi wyszedł z naprzeciwka i powiedział, że nigdzie nie ucieknę. Zaczęli mnie bić. Krzyczeli: "czarnuchu, czarnuchu". Nie wiem co będzie dalej, boję się - relacjonował pobity mężczyzna.

kz/b/md/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • lopi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.08.2017 08:46 ~lopi

  Zaatakowany mężczyzna "MIAŁ"!!! słyszeć: "czarnuchu, czarnuchu". Czyli jakby ktoś chciał tpo sprawdzić, to nic takiego nie napisaliśmy, że tak go nazywali. Ciekawe, czy znów kogoś podstawili pod kamerę, bo coś w wypowiedzi ofiary nie słyszę określeń "czarnuchu"

 • Na nie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2017 00:38 ~Na nie

  Skąd u nas taka ksenofobia? Kat Maciejewski poniżej pisze, że pretensje możemy mieć do p. Merkel. Czyżby? Popatrzmy na historię przedwojenną i tuż po. Jak nie Żydów goniliśmy, to Muzułmanów. Ale naszym zdaniem słyniemy z gościnności.

 • jezba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2017 22:30 ~jezba
  komentator~komentator

  Rosnąca populacja imigrantów z krajów Trzeciego Świata ma nastawienie roszczeniowe i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić.
  paskuśpaskuś

  A ten status "trzeciego świata" to nie my, Europejczycy, im zafundowaliśmy, wykorzystując aż do śmierci z głodu?

  zw1~zw1

  Nie. Napisz jak ich wykorzystałeś, to może zmienię zdanie.
  Xavery~Xavery

  Np. przez rabunkowy kolonializm w przeszłości (Etiopia - Włochy) czy obecnie przez masowe dotowanie produkcji rolnej, przez co mniej rozwinięte państwa nie mają szans konkurować na rynku żywności.
  To tak na pierwszy ogień, ale listę można rozwijać.

  Nie mogę uwierzyć Europejczyk to napisał. Zapominam że są tacy których otwierano czaszki, nasrali do srodka i zamknieli. Tacy też muszą żyć wśród nas, do czegoś się przydadza.

 • jezba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2017 22:27 ~jezba


  polak~polak

  Czytam i nie wierzę. Myślałem że jesteśmy normalnym narodem, ale jednak byłem w cholernie wielkim błędzie. Już nie pamiętamy jak my jeździliśmy do pracy i nie zawsze legalnie, wtedy byliśmy ok. Dziś przyjeżdża do nas obcokrajowiec i już, sprawdzić czy legalnie ma pracę, czy na "lewo" nie przekroczył granicy. Od tego jest policja i "wolno myślący" nie martwcie się na pewno sprawdzili to, a po drugie gdyby był nielegalnie to pewnie bał by się zgłosić na policję, ale dla "wolno myślicieli" to zbyt trudne do ogarnięcia. A ze krzyczeli czarnuch na kolesia o ciemnej karnacji, to nic wielkiego przecież jest czarny. Fakt mówiąc na kogoś o jasnej karnacji białas nie ubliżamy, natomiast nazywając czarnuch już tak. Ale to jest nie do końca zrozumiałe dla nas Polaków. Gdybyśmy byli bardziej otwartym narodem to pewnie wśród naszych znajomych, ktoś o ciemnej karnacji by mógł nam wytłumaczyć jak byli traktowani ludzie o ciemnej karnacji. Albo wystarczy poczytać odrobinę historii świata, a nie zamykać się tylko na wiedzy gdzie kupić koszulkę z znakiem PW lub husarii i nazywać się patriotą. Jestem pewny na 100% że połowa tu komentujących nawet nie wie gdzie leży Etiopia.
  nick~nick

  Nie gościu tylko ty wiesz gdzie jest Etiopia. Medal chcesz za to czy sobie wystrugasz z kartofla sam?


  polak
  to jest dobrze że są jeszcze takich inteligentnych patriotów wśród nas. Dobrze że niektórzy tu komentujących nie reprezentują narodu Polskiego, wtedy można było się załamać. Czy naprawdę mówią co myślą czy to jest jakaś prowokacja. Polacy to kulturalny naród w porównaniu do pozostały w UE. Nikogo nie kolonizowali ani obrabowali tak jak pozostali w UE. Ale jak w każdym kraju są wśród nas mali i prymitywne twory którzy psują opinie narodów. Ja tak sądzę, nie wiem czy mam rację.

 • jezba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2017 22:05 ~jezba

  bob~bob

  Polacy to dziki kraj .Zastanuwcie się jak coś napiszecie.Co im przeszkadzał ten człowiek .A może kto inny by oberwał w tym czasie .To pjackie mordy szukali zaczepki .Teraz powinni przeprość i za ten czym odpowiedzieć w sądzie .

  Przepraszam, Nie zgadzam się z tą opinią. Polacy to kulturalny naród w porównaniu do pozostały w UE. Nikogo nie kolonizowali ani obrabowali tak jak pozostali w UE. Ale jak w każdym kraju są wśród nas mali i prymitywne twory którzy psują opinie narodów.

 • jezba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2017 22:00 ~jezba

  ala ala alibaba~ala ala alibaba

  Trza było siedzieć na kozim gównie w etiopii, a nie szukać lepszego świata.


  Nie mogę uwierzyć Europejczyk to napisał. Zapominam że są tacy których otwierano czaszki, nasrali do srodka i zamknieli. Tacy też muszą żyć wśród nas, do czegoś się przydadza.

 • ala ala alibaba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2017 20:08 ~ala ala alibaba

  Trza było siedzieć na kozim gównie w etiopii, a nie szukać lepszego świata.

 • bob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2017 13:10 ~bob

  Polacy to dziki kraj .Zastanuwcie się jak coś napiszecie.Co im przeszkadzał ten człowiek .A może kto inny by oberwał w tym czasie .To pjackie mordy szukali zaczepki .Teraz powinni przeprość i za ten czym odpowiedzieć w sądzie .

 • bielas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2017 12:52 ~bielas

  A jak czarni biją białego, to jest pobicie???? Też powinien być rasizm, lub jak gwałcą białą kobietę. - dożywocie powinno być.

 • Kołodziej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2017 11:55 ~Kołodziej

  Cytat - Np. przez rabunkowy kolonializm w przeszłości (Etiopia - Włochy)
  CD...
  Wbrew propagandzie lewicowych środowisk POLACY nie mają żadnych zobowiązań wobec jakichkolwiek państw Afryki i krajów arabskich! Nie muszą czuć się winni! Nie mogą! Polacy nie mają obowiązku brać na siebie zobowiązań naszych "przyjaciół" i tłumaczyć się z ich grzechów a tym bardziej płacić ich rachunki! Okradli Polskę podczas podpisywania traktatów pokojowych! Przestańcie wmawiać ludziom że mają mieć poczucie winy za "kolonializm"! Polacy nie mają obowiązku rezygnowania ze swojej "strefy komfortu" i ustępowania miejsca przybyszom z krajów zdemolowanych przez NIEMCY , FRANCJĘ czy WIELKĄ BRYTWANIĘ ! Jeśli oni słusznie mają poczucie winy niech sobie rezygnują ze swojego komfortu, zarówno jeśli chodzi o wygodę życia jak i zgodę na wypaczenie norm wypracowanych przez ich dziadów i pra dziadów podczas wojen i będących spadkiem po Imperium Rzymskim (które de facto nigdy nie upadło) DOŚĆ WMAWIANIA POLAKOM ŻE SĄ KOMUŚ COŚ WINNI ! Polacy mają prawo czuć się w swoim kraju bezpiecznie i komfortowo. Jeśli mają ochotę pozostać monokulturowi to takie jest ich święte prawo. Wielokulturowość na tych terenach wiecznie doprowadzała do tragedii historycznych! Wara Wam przywódcy EU od Polski !

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Te puzzle kogoś przerosły. "Rozebrał kostkę i nie potrafił jej ułożyć"

Te puzzle kogoś przerosły. "Rozebrał kostkę i nie potrafił jej ułożyć"

Nietypowy widok zastał jeden z naszych czytelników na ulicy Radzymińskiej. Biały pas wyznaczający miejsca parkingowe urywa się w specyficzny sposób, a fragmenty... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »