Informacje

18.11.2010 21:35 Po debacie prezydenckiej

Eksperci jednogłośni: Gronkiewicz-Waltz wygrała

SERWISY:

 

Hanna Gronkiewicz-Waltz wygrała najważniejszą debatę kończącej się kampanii wyborczej - tak eksperci podsumowali ostatnią telewizyjną dyskusję kandydatów na prezydenta Warszawy.

- Nieznacznie wygrała pani prezydent. Pogląd opieram na jej najspokojniejszym wizerunku na tle obu rozgorączkowanych nieco panów – stwierdził chwilę po skończeniu debaty politolog Wawrzyniec Konarski. Według niego debata da Hannie Gronkiewicz-Waltz jeszcze większą przewagę w wyborach.

Pewna Gronkiewicz-Waltz

- Urzędującemu prezydentowi zawsze jest łatwiej. Kontrkandydaci muszą gonić - mówił specjalista ds. wizerunku Eryk Mistewicz. Z goniących wyżej ocenił kandydata popieranego przez PiS. - Czesław Bielecki był spokojniejszy. W bardziej przekonujący sposób poprosił warszawiaków o głos. Wojciech Olejniczak był rozedrgany, rozemocjonowany i zbyt agresywny – ocenił Misiewicz.

Nie wykluczył przy tym drugiej tury wyborów. - Jeśli do niej dojdzie, będzie to starcie gigantów – dodał.

Sprowokowany Bielecki

Według socjologa dra Roberta Sobiecha ta pogoń pretendentów nie mogła być udana, bo już na starcie odległość do lidera była zbyt duża. - Spokój pani prezydent wynikał m.in. z wysokiej pozycji w sondażach. Jeśli będzie druga tura, Czesław Bielecki powinien do niej przejść – antycypował Sobiech.

Socjolog bardzo krytycznie ocenił kandydata lewicy. W ostrym sporze ucierpiał jego koncyliacyjny wizerunek. - Olejniczak prowokował Bieleckiego do ostrych starć, czasami skutecznie – opisywał.

- Nie zgadzam się z tezą, że Olejniczak był bardziej agresywny – ripostował prof. Konarski – Bielecki sięgał po mocniejsze słowa, np. "podłość". Bielecki, jeśli wchodzi w sferę polemiki, przeciwników nie oszczędza – oceniał.

Nerwowy Olejniczak

Suchej nitki na kandydacie SLD nie pozostawił Eryk Mistewicz. - Olejniczak był nerwowy, głosił wyuczone formułki – podsumował.

- Hanna Gronkiewicz-Waltz musi jednak biec, bo przedwczesne przeświadczenie o zwycięstwie bywa demobilizujące – przestrzegał liderkę sondaży Robert Sobiech. Socjolog narzekał na brak kluczowych przekazów w wystąpieniach kandydatów, ale docenił końcówkę Bieleckiego, w której ten spiął wszystko odpowiednią ramą.

Najważniejsza debata

Eksperci byli w pełni zgodni w ocenie samej debaty. - Oceniam ją wyżej niż debaty w innych miastach, choć konkrety były podawane w bałaganiarskiej formie, bo kandydaci nie pozwalali sobie dokończyć zdania – powiedział Mistewicz - To była najważniejsza debata tej kampanii samorządowej – podsumował.

- W mizerii tej kampanii to była dobra debata – wtórował Konarski.

bako/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • dziadzioniunio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 22:00 ~dziadzioniunio

  Zesrajcie się z tymi ekspertami. Jak to jest, ze jak TVN pyta ekspertów, to ja wiem co oni powiedzą zanim otworzą gęby. A za proroka się nie uważam.

 • pablo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 21:28 ~pablo

  najważniejsza debata?! dla Milicza najważniejsza jest debata w Miliczu a dla Olsztyna - w Olsztynie. chyba, że wychodzimy z założenia, iż jako stolica jest Warszawa pewnego rodzaju wizytówką kraju - wówczas można się zgodzić, że jej władze mają nieco wyższą rangę. tyle, że jest to w takim wypadku aksjomat niezmienny dla każdych wyborów samorządowych i nie potrzeba eksperta w modnych, inteligenskich okularach (zauważyliście, że wszyscy teraz takie noszą?) żeby nam to oznajmić. P.S. w Olsztynie, o ile wiem, telewizyjna debata prezydencka miała miejsce. niestety niewiele wiem o ewentualnym spotkaniu kandydatów na burmistrza gminy Milicz, ale ich spory - choć prowadzone raczej bez udziału telewizji - z pewnością nie mniej obchodziły miejscowych niż debata w Warszawie.

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 17:42 ~Nick

  A kto to taki Mistewicz? Czy to ten sam co w wyborach prezydenckich w 2005 doradzał w kampanii wyborczej Zbigniewowi Relidze, który ostatecznie wycofał się z kandydowania. No to rzeczywiście fachura od siedmiu boleści! Czy to były merytoryczne opinie czy jedynie agitka za swoim kandydatem?

 • tom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 17:40 ~tom

  Pani gronkiewicz-waltz jest najlepszym kandydatem.Latwo krzyczec ,ze trzeba cos zrobi, duzo trudnej jest to zrobic

 • Yogi_Bubu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 17:28 ~Yogi_Bubu

  Pan Bielecki często ograniczał sie do komentowania i oceny zadanego pytania, nie starając się na nie odpowiedzieć. Zresztą nie miałby kiedy, bo komentarz dotyczący postawionego pytania zajmował mu większość przyznanego czasu. Wił się w odpowiedziach, często nie odpowiadając konkretnie na pytania. Nie dowiedziałem się zbyt wielu konkretów z jego wypowiedzi.

 • Anty-manipulant

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 15:20 ~Anty-manipulant

  Brzydzę się wyuczonymi komentarzami fanatyków proPiSowskich. Dajcie wreszcie na wstrzymanie, pogódźcie się z faktem że jesteście nawiedzeni i że nikt nie chce słuchać tego co macie do powiedzenia, bo Kaczyński powiedział już wszystko, a wy się ciągle powtarzacie. W wyścigu po koryto PiS zrobi wszystko ale że wy dajecie się tak manipulować? hahhaa

 • Jurek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 13:18 ~Jurek

  To, co mnie się nie podobało w tej dyskusji, to częste u rozmówców omijanie tematu w udzielanej odpowiedzi. Celował w tym szczególnie Pan Bielecki. To zdecydowanie ujmuje mu wiarygodności. Pani Gronkiewicz-Waltz podejmowała dyskusję na każdy temat. Łatwo jest głośno krzyczeć: zrobimy TO albo TAMTO, albo oni nie zrobili CZEGOŚ, a przecież mogli ..., trudniej wskazać skąd wziąć na to realne środki i tak nimi zadysponować żeby było i na ulice i na żłobki.

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 12:45 ~Warszawiak

  Wygrała bo dawno takie prezydenta nie mieliśmy , poza tym zna finanse Warszawy i dużo inwestycji powstało dzięki pani H.G.W

 • Wróg systemu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 11:37 ~Wróg systemu

  Tylko Hania pokazała się z dobrej strony, a zachowanie Panów Bieleckiego i Olejniczaka było mówiąc wprost żałosne. Przekrzykiwali się tylko jak dzieciaki w przedszkolu - zero dyskusji meytorycznej. Uważam, że takim zachowaniem odebrali sobie część elektoratu na własne życzenie.

 • Optymista_Warszawski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 09:59 Optymista_…

  Pozwolę sobie nie zgodzić się z opiniami tych pseudoekspertów zatrudnionych w charakterze zaplecza propagandowego pani HGW. Nie potrafiła ona, moim zdaniem, zachować powściągliwości wobec opozycyjnych argumentów pana Bieleckiego, toteż niejednokrotnie replikowała mu kąśliwymi i bezmyślnymi docinkami, lewak natomiast jawi się po tej debacie pyskatym krzykaczem, przez którego nie zostały zaproponowane żadne twórcze oraz konkretne oferty dla mieszkańców, co najwyżej wyuczone na pamięć płytkie frazesy zgodne z aktualnymi trendami w sferze nastrojów społecznych. Zwycięzcą okazał się pan Bielecki, który wprawdzie podnosił głos, aczkolwiek wyłącznie we własnej obronie, nie atakując nikogo spontanicznie, postulował precyzyjne rozwiązania stołecznych problemów i przekonywająco wypowiadał się o przyszłości miasta, szczególnie o dystrybucji prerogatyw decyzyjnych wśród młodych ludzi.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »