Informacje

09.06.2017 21:09 z ofertami

Ekrany na Łazienkowskiej i nowy plac Narutowicza. Koperty otwarte

SERWISY:

Ratusz otworzył oferty w dwóch ważnych przetargach: na projekt ekranów akustycznych wzdłuż Trasy Łazienkowskiej i przebudowę placu Narutowicza. Chętnych było niewielu. Projektować ekrany chce jedna firma, a plac - dwie.

Jedyny kandydat, który zgłosił się na projektanta ekranów akustycznych w al. Stanów Zjednoczonych i remont wiaduktu nad Paryską zaproponował cenę 950 tys. zł.

Na wykonanie dokumentacji będzie miał 16 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Wiadukt do remontu

Powodem budowy ekranów są znaczne przekroczenia dopuszczalnego poziomu hałasu w obrębie trasy. Potwierdziły to zamawiane przez urząd ekspertyzy.

Ich autorzy - jak twierdzi ratusz - zalecają też zmniejszenie dopuszczalnej prędkości na badanym odcinku al. Stanów Zjednoczonych do 50 km/h, wymianę nawierzchni na tzw. cichą, budowę ekranów i podwyższenie już istniejących.

Zmiany mają dotknąć też wiadukt nad Paryską. Rzeczniczka ZMiD Małgorzata Gajewska mówiła miesiąc temu, że jest on w bardzo złym stanie technicznym. - Bez przeprowadzenia remontu nie można postawić na nim ekranów - precyzowała.

Wysokie przekroczenia

Zgodnie z harmonogramem, projekt ma być gotowy dopiero pod koniec 2018 roku. Wybrany wykonawca musi wykonać nową analizę akustyczną. - Zobaczymy wówczas jakie są przekroczenia, jakiej wysokości i rodzaju powinny być ekrany, odbijające czy pochłaniające - informowała Gajewska.

Wykonana w 2011 roku ekspertyza wykazała, że na odcinku od Bajońskiej do Międzynarodowej przejeżdżało ponad 83,5 tys. pojazdów na dobę, a badania hałasu wykazały przekroczenia norm nawet o 13 decybeli.

Dwie oferty na plac Narutowicza

Budowa ekranów i remonty w rejonie Trasy Łazienkowskiej to nie jedyne przetargi, w których w piątek otwarto koperty. Ratusz sprawdził też oferty dotyczące placu Narutowicza, a konkretniej - na przygotowanie dokumentacji projektowej planowanej jego przebudowy.

Jak poinformowali urzędnicy, wpłynęły dwie oferty: na 1,2 mln zł oraz na 1,5 mln zł. Zwycięzca przetargu będzie miał na wykonanie zadania 15 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Przebudowa placu wywołuje na Ochocie kontrowersje. Niepokój mieszkańców budziło przede wszystkim zlikwidowanie pętli tramwajowej, do czego chciały doprowadzić władze stolicy. Szybko doszło do protestów w tej sprawie. Według ochocian pętla jest potrzebna chociażby w razie awarii trakcji na Grójeckiej.

Sprzeciw przyniósł oczekiwany efekt. Ratusz zdecydował, że pętla zostanie, choć pomniejszona.

kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • czytelnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2017 13:57 ~czytelnik

  OD STOSUNKUJCIE się od Placu Narutowicza! Chcecie zrobić kolejny KOREK i BAJZEL komunikacyjny?! A deweloper chyba wiedział GDZIE buduje! Niech cały budynek nakryje KOSZEM i wyciszy tam hałas!

 • czemu nie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2017 12:18 ~czemu nie


  Czemu nie~Czemu nie

  Wieżę kościoła warto by odbudować.. Po co pielęgnować stan zniszczenia?
  kotek~kotek

  Ten budynek był tak zaprojektowany, misiu.  Czy na pewno? Jakieś źródła? Słyszałam od mieszkańców parafii, że tak zostawili po Powstaniu.

 • Dreptak Warszawski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2017 11:51 ~Dreptak Warszawski

  Urzędnicy, zostawcie Plac Narutowicza w spokoju. To miejsce z charakterem, nie potrzeba tu żadnych zmian urbanistycznych. Wyżywać możecie się gdzie indziej.
  Dreptak Warszawski

 • kotek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2017 11:47 ~kotek

  Czemu nie~Czemu nie

  Wieżę kościoła warto by odbudować.. Po co pielęgnować stan zniszczenia?

  Ten budynek był tak zaprojektowany, misiu.

 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2017 11:32 ~Piękny Roman

  Co oni mają takie parcie na rozwalenia Placu Narutowicza?
  Kto i ile przytulił, że tak uparcie chcą robić przeciw ludziom.

 • Czemu nie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2017 11:10 ~Czemu nie

  Wieżę kościoła warto by odbudować.. Po co pielęgnować stan zniszczenia?

 • tutejszy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2017 09:56 ~tutejszy

  Pętla pętlą, ale pl. Narutowicza, to przede wszystkim układ przestrzenny (włączając pętlę) ukształtowany przed wojną. Po co to uszczęśliwianie na siłę pod pretekstem "uspokajania ruchu" i niszczenie tego co tradycyjne i doskonale się sprawdza?

 • WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2017 08:47 ~WAW

  po co ekrany wystarczy gęsciej postawić fotoradary .. i poziom hałasu wraz z przestrzeganiem makx prędkości tam dozwolonych :) spadnie do zadowalającego poziomu i dużo taniej wyjdzie

 • Z ochoty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2017 08:37 ~Z ochoty

  Nie chcemy przebudowy Pl Narutowicza.. Zmienić, władze na takie, które służą mieszkańcom... Wprowadzić więcej policji na placu szczególnie od 17 do 6:00. Zrobić porządek z lumpami, i zaczepiającymi. Nie róbcie nam tego czego nie chcemy.... Na ochocie na Sękocińskiej róg Kaliskiej posadzili drzewa młode, teraz się rozrosły i nie ma władz aby przyciąć gałęzie, aby ludziom po głowach nie szorowały.... i po co zmiany.... lepiej dbać o to co jest... ale faktycznie to już nie przetargi gdzie jest swieży pieniądz....

 • zxc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2017 08:17 ~zxc

  Wyprostowanie Grójeckiej spowoduje, że kierowcy będą jeździć szybciej. Taki modny ostatnio zwrot jak "uspokojenie ruchu" stosujemy tylko tam gdzie nam pasuje?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »