Informacje

17.01.2016 11:05 Konsultacje społeczne do 1 lutego

Ekopark zamiast
przemysłowych terenów

SERWISY:

Teren dawnych zakładów "Ursus" ma zmienić się nie do poznania. Dzielnica chce, aby przy ul. Gierdziejewskiego powstał ekologiczny park. Jak ma wyglądać i co się w nim znajdzie? O tym mają zdecydować mieszkańcy. Na zgłaszanie swoich propozycji w ramach konsultacji społecznych mają czas do 1 lutego.

Dzikie łąki obok rekreacyjnych polanek, skatepark i ławki zrobione z elementów odzyskanym m.in. z rozbiórki poprzemysłowych budynków, a do tego nowoczesny system gospodarowania wodą pozyskiwaną z okolicznych ulic – tak kilka lat temu ekopark w Ursusie wyobrażali sobie architekci krajobrazu. W 2012 roku pisaliśmy na tvnwarszawa.pl o odważnym projekcie stworzonym przez Rafała Mroczkowskiego, Macieja Nonasa i dr. Piotra Sikorskiego.

Teraz na temat wyglądu nowego parku będą mieli okazję wypowiedzieć się mieszkańcy. Do 1 lutego trwać będą konsultacje społeczne, które mają dać odpowiedź na pytanie, jak zagospodarować teren byłych zakładów ZPC Ursus, położonych w obrębie ulic Czerwona Droga, Wolności, Orłów Piastowskich, Gierdziejewskiego. Władze Ursusa chciałyby, aby to właśnie tam powstał ekologiczny park.

W trakcie spotkań i warsztatów mieszkańcy będą mogli przedstawić swoją wizję nowej zielonej przestrzeni w dzielnicy. Ich pomysły i sugestie mają posłużyć później do wykonania projektu technicznego parku.

Na warsztatach, w punktach i mejlowo

Jak można zgłosić swoje uwagi? Możliwości jest kilka. Najprostsza to przesłanie spisanych pomysłów na konsultacje@ursus.warszawa.pl lub wrzucenie informacji do urny w punkcie konsultacyjnym w Urzędzie Dzielnicy przy pl. Czerwca 1976 r. nr 1. Można też przyjść na warsztaty konsultacyjne, które odbędą się 20 stycznia w godz. 17-20 w Zespole Szkół nr 80 – Gimnazjum nr 130 przy ul. Orłów Piastowskich 47 oraz 23 stycznia w godz. 10-13 w Bibliotece Gołąbki przy ul. Czerwona Droga 6.

Ponadto 18 i 19 stycznia w Wydział Obsługi Mieszkańców działać będzie punkt konsultacyjny. W poniedziałek czynny on będzie od godz. 16 do 18, zaś we wtorek od 13 do 16.

Na tym terenie ma powstać nowy park:

Tak w 2012 roku ekologiczny park wyobrażali sobie architekcie krajobrazu:

jk/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ja tu mieszkam w Ursusie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2016 15:50 ~ja tu…

  kilkadziesiąt tysięcy osób mieszka w Ursusie, bardzo dużo młodych rodzin z dziećmi a seniorów też nie brakuje, zaproponowany park ma kształt połamanej zapałki na niewielkiej powierzchni czyje potrzeby to zabezpieczy, rowerzyści i inni rolkarze też będą chcieli tam być
  Dobrze,że przynajmniej mini mini ale Ursus potrzebuje więcej zielonej przestrzeni a nie tylko mury bloki i na wszystkich trawnikach samochody. Totalny chaos jeśli chodzi o parkowanie i wszędzie brud i śmieci Kochani samorządowcy i władze dzielnicy - do roboty bo się tutaj podusimy

 • motul

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2016 12:42 ~motul

  Koncepcja słuszna. Pobliski tor kartingowy wpisuje się w folklor tego miejsca. Głównymi klientami są czereśniaki na motorach, janusze z buczącymi tłumikami oraz prezydent Duda z córką.

 • zimny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2016 10:47 ~zimny


  Agata B~Agata B

  Trzeba jeszcze coś zrobić z tymi zapyziałymi halami w sąsiedztwie. W pobliżu przy ul.Konotopskiej wybudowano ekskluzywne bloki, a okolicę szpecą jakieś magazyny i tor kartingowy obsługiwany przez dresiarzy.
  MichalK~MichalK

  Powiedz na czym polega ekskluzywność bloku? Dla mnie ekskluzywny może być hotel lub willa. To że kilka bloków otoczą płotem i założą kamerę na każdym rogu - to wcale nie znaczy że blok jest lepszy od pozostałych w tej okolicy. A tor kartingowy jest to akurat bardzo fajna sprawa, byłem raz ze swoim 9 letnim synem i obiekt jest naprawdę fajnie zorganizowany, bezpieczny i daje wiele frajdy zarówno dzieciom jak i dorosłym dzięki czemu chociaż przez chwilę mogą poczuć się jak na prawdziwym wyścigu.

  Agato załóż gumiaki i wracaj do siebie z tym rozumowaniem ekskluzywności ,bo dla mnie to osiedle jest jak każde inne ogrodzone,ochrona(z nią mieszkańcy czują się mega bezpiecznie oczywiście od pierwszych kradzieży) i nic więcej,żadnych wodotrysków ,a w tym przypadku sama lokalizacja tory i wiadukt nie należą do czegoś ponad stan

 • jers

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2016 09:17 ~jers


  Agata B~Agata B

  Trzeba jeszcze coś zrobić z tymi zapyziałymi halami w sąsiedztwie. W pobliżu przy ul.Konotopskiej wybudowano ekskluzywne bloki, a okolicę szpecą jakieś magazyny i tor kartingowy obsługiwany przez dresiarzy.
  III~III


  He he he - rozumiem że ich "ekskluzywność" polega na wyjątkowym położeniu między dwupasmówką, torami i terenami przemysłowymi, nic tylko zazdrościć. A te zapyziałe hale to miejsce pracy sporej ilości osób i oby stały tam jak najdłużej.  no i sciezka podejscia na okecie :) miod mlina.

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2016 09:04 ~mieszkaniec

  ciekawe ile zapłacili za te animacje.
  Mydlenie oczu. to tylko uporządkowanie nieużytków. Wilekie hasła Eko-park.
  Może w końcu ktoś dociągnie ten chodnik z parku Hassów do ul.Jagiełły ???

 • załamany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2016 08:58 ~załamany

  Te skrawki terenu wzdłuż ulicy to ma być ekopark ??? to jakiś żart??? a po drugiej stronie hale i ulica z wyziewami spalin?? a gdzie przeniosą targ ? Resztę terenu zabudują ściśle blokowiskami bo juz plany są, a miało być takie piękne "Miasteczko Ursus"

 • Miś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2016 23:19 ~Miś

  [cytat_2332565]
  Brawo Pani Burmistrz, w końcu zaczynacie porządkować ten socjalistyczny krajobraz. Dobrze by było jeszcze wyburzyć ten syf przy Gierdziejewskiego 5.
  [/cytat_2332565
  Może by tak historię ZM Ursus poczytać zanim się zacznie wypowiadać . Na mapę inwestycji też warto spojrzeć.
  Park? Chyba raczej pas zieleni, zdecydowanie większa powierzchnię zajmie nowo budowane osiedle.

 • Gołąbek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2016 21:06 ~Gołąbek

  Brawo Pani Burmistrz, w końcu zaczynacie porządkować ten socjalistyczny krajobraz. Dobrze by było jeszcze wyburzyć ten syf przy Gierdziejewskiego 5.

 • Gradektif

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2016 20:58 ~Gradektif

  Ten park powinni zrobić po drugiej stronie ulicy aby zasłonić te obskurne zardzewiałe magazyny.

 • Selin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2016 20:09 ~Selin

  Park i tor kartingowy to niezbyt dobre sąsiedztwo. Mam nadzieję, że tor przeniosą w inne miejscu. W lecie dochodził z tego toru ogromny hałas. Oni nie mają tam profesjonalnej wentylacji i co kilka przejazdów muszą otwierać wrota i wietrzyć. Ciekawe czy właściciel toru ma decyzję środowiskową?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »