Informacje

26.11.2010 19:08 Queer UW budzi kontrowersje

Egzamin z tolerancji na UW

SERWISY:

 

 Jeszcze nie zaczęła działać, a jej przeciwnicy już protestują. Na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się spotkanie założycielskie nowej organizacji skupiającej studentów. Chcą zgłębiać teorię queer . To badania nad seksualnością, które podważają heteroseksualną normę.

- Widzimy potrzebę zajęcia się naukowo pewnymi kwestiami. Na pierwszym miejscu stawiamy chęć badania teorii queer. Widzimy również potrzebę działania społecznego - wyjaśniał jeden z założycieli Queer UW, Mariusz Drozdowski.

"Homoseksualizm - to się leczy"

Przeciwko powołaniu organizacji protestowało w piątek przed bramą UW kilku studentów. Mieli zaklejone usta, przynieśli również transparenty z napisem: "Homoseksualizm - to się leczy".

Dlaczego sprzeciwiają się zarejestrowaniu organizacji Queer UW, wyjaśniał w Miejskim Reporterze Paweł Ozdoba.

– Sama nazwa tej organizacji budzi niepokój. Queer – to słowo, które oznacza kogoś dziwnego, dziwacznego. Zjawisko homoseksualizmu nie jest normą społeczną, jest dewiacją i zboczeniem – uważa Ozdoba i oskarża studentów o chęć "homoseksualnej deprawacji"

- Nie będzie żadnej propagandy. Naszym celem jest działalność naukowa – próbował uspokajać Paweł Stępniak z Quuer UW. – Kwestia różnego rodzaju mniejszości na UW pozostaje niedoceniona. Chcemy się temu przyjrzeć - dodał.

"Homoseksualizm to nie choroba"

- Powiniśmy się cieszyć, a nie bać, że na uniwersytecie powstaje koło queer - uważa gość Miejskiego Reportera, seksuolog Dorota Lazar. - Homoseksualizm to orientacja, a nie dewiacja. Tak samo biseksualizm. Każdy z nas z orientacją się rodzi - wyjaśniała.

Koło Quuer UW ma rozpocząć swoją działalność jeszcze w grudniu.

ec/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • :F

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2010 13:58 ~:F

  @yackoo. To, że coś jest przyjęte przez WHO, nie znaczy że tak jest i "światło dowodów naukowych" nie ma nic do tego. Jak chcesz, to się przytulaj z kolegami, tylko nie promuj swojej orientacji. Nie chcesz się leczyć, to nie, do leczenia z otyłości też nikt Cię nie przymusza, a jest to schorzenie, niezależnie od tego czy tak stwierdzi WHO czy nie.

 • Trzeźwy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.12.2010 22:55 ~Trzeźwy

  @yackoo

  WHO skreśliła homoseksualizm z listy chorób TYLKO I WYŁĄCZNIE dlatego, że lobby środowisko homoseksualnych skutecznie zadziałało... Wystarczy dokładniej przeanalizować tę historię, a nie bezkrytycznie powtarzać. WHO nie jest ostateczną wyrocznią. To ciało tak samo skorumpowane jak PZPN. ;-P Dość wspomnieć o niedawnej "epidemii świńskiej grypy". Zalecili kupowanie szczepionek ... a potem nie było komu płacić, jak się zorientowano, że to pic na wodę.

 • gofriko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2010 00:22 ~gofriko

  "tak, jak juz powiedziala moja przedmowczyni" ?!

 • Marco

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2010 08:39 ~Marco

  Wujek ! Jakiś ty hojny. Z publicznych pieniędzy chcesz nas leczyć. :) A ja się zgodzę żeby leczyć heteroseksualistów ale nie z publicznych pieniędzy.

 • wujek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2010 03:36 ~wujek

  Uważam że homoseksualistów powinno się leczyć. Jestem nawet w stanie zgodzić się, by było to robione z publicznych środków.

 • yackoo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2010 22:31 yackoo

  Poziom edukacji w Polsce chyba naprawdę już jest beznadziejnie niski, skoro ludzie studiujący na UW - czyli teoretycznie inteligentni i jakoś wykształceni - stoją z transparentami na temat "leczenia" homoseksualizmu. Bo jak można leczyć coś, co w świetle obowiązującej wiedzy medycznej nie jest chorobą (czy to się komuś podoba, czy też nie). Oczywiście, można się z tą wykładnią nie zgadzać - tak samo, jak można negować teorię ewolucji Darwina.

  Żałosne jest ostentacyjne zaklejanie sobie ust - to ma być niby symbol ograniczania swobody wypowiedzi protestujących? Bo jeśli tak, to jakim cudem mogli stać przed bramą UW i wyrażać swoją opinię?

  Podsumowując - w czym protestującym przeszkadza stworzenie takiej organizacji? Czy ktokolwiek chce ich zmusić do zapisania się do niej? Nie. O co więc im chodzi? Chyba tylko wyrażenie swoich lęków i frustracji, i próbę przekonania wszystkich, że to oni, jako ci "normalni" mają monopol na pokazywanie innym, co jest dobre, a co nie.

 • s

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2010 21:25 ~s

  za @Optymista 'Tolerancja stanowi dziś chyba najczęściej nadużywane słowo, nikomu nie wadzą przecież homoseksualiści, o których wypowiadał się JKM, żyjący ze swoją orientacją bez wykrzykiwania o niej głośno, szczególnie żadnych radykalnych i ordynarnych haseł. Marazm moralny oraz intelektualna degradacja głośnych bojowników homoseksualnych nie ma nic wspólnego z tolerancją i równością.'
  dobrze napisane, dales mi nadzieje, ze jednak w tym miescie pozostal ktos kto przez tolerancyjnosc nie uwaza pozwalania innym na wchodzenie na glowe. pozdrawiam

 • normalny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2010 21:20 ~normalny

  Dewianci ! łapy precz od UW!!!!!!

 • Tytus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2010 20:42 ~Tytus

  Precz z pedalską propagandą.

 • Optymista_Warszawski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2010 20:27 Optymista_…

  Niegdyś w ideę postępu wpisane były trwale wartości siły, energii, GODNOŚCI, honoru, wytrwałości, wiedzy, mądrości i pracy. Afirmowali i WYZNAWALI je aż do śmierci najwięksi, najznamienitsi przedstawiciele naszego dumnego narodu - one właśnie legły u podstaw szlachetnej, wzniosłej, pełnej splendoru historii Uniwersytetu Warszawskiego, którego dobre imię jest dziś w tak ohydny, obrzydliwy i podły sposób szargane! Teraźniejszą wykładnię rozwoju, ba, nowoczesności stanowi najwyraźniej gotowość do ostentacyjnej i odrażającej manifestacji zboczeń, która wprost epatuje głupotą od gnuśnych degeneratów występujących z taką inicjatywą. Sądzą oni zapewne, iż transparentne ujawnienie swoich dewiacji definiuje walkę o godność oraz równość, jednak w rzeczywistości, postępowanie to uzewnętrznia ich wyjałowienie intelektualne i słabość. Człowiek dumny jest świadomy swej wartości bez potrzeby jej proklamacji, plugawy - wykrzykuje różne frazesy, którymi maskuje własną płytkość. Połączenie chwalebnej tradycji UW z tak grubiańskimi i prostackimi praktykami, które przeczą wszystkim wymienionym na samym początku, konstytuującym ją pierwiastkom, jest godnym pożałowania poniżeniem tej uczelni. Tolerancja stanowi dziś chyba najczęściej nadużywane słowo, nikomu nie wadzą przecież homoseksualiści, o których wypowiadał się JKM, żyjący ze swoją orientacją bez wykrzykiwania o niej głośno, szczególnie żadnych radykalnych i ordynarnych haseł. Marazm moralny oraz intelektualna degradacja głośnych bojowników homoseksualnych nie ma nic wspólnego z tolerancją i równością.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »