Informacje

04.08.2011 06:40 zdjęcia od internauty

Dźwigowa w remoncie. "Gdzie są robotnicy?"

SERWISY:

Pusty plac budowy na Dźwigowej zdenerwował jednego z Reporterów 24. -Tak wygląda zaangażowanie naszych drogowców w pilny remont - pisze na Kontakt 24 poirytowany Technolog i załącza zdjęcia. Podobnie było w środę przed południem, kiedy pojechaliśmy na Dźwigową. - Niedługo prace się rozkręcą - dopowiada ZDM.

Zamknięta Dźwigowa to duże utrudnienia dla mieszkańców Włoch, Ursusa i Bemowa. Dlatego mieszkańcy śledzą remont. Jeden z nich udokumentował popłudniowe prace. A raczej ich brak:

Sprawdziliśmy, w środę przed południem na Dźwigowej niewiele się działo. Kręcili się pojedynczy pracownicy.

ZDM uspokaja

Rzecznik ZDM Adam Sobieraj uspokaja, że prace będa postępować: niebawem pojawią się ciężkie maszyny. - Zakład Remontów i Konserwacji Dróg planuje tam głębokie wykopy - mówi. W sprawie godzin pracy robotników odsyła do wykonawcy, czyli Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg.

- Prace prowadzone są z godnie z planem i harmonogramem - mówi Karina Stopa rzecznik ZRiKD. Zapewnia też, że robotnicy rozpoczynają prace o 7.00 i prowadzą je do ukończenia zaplanowanych działań. Stopa obiecuje, że wkrótce będa one prowadzone w szerszym zakresie.

Jak informowaliśmy już wcześniej, Dźwigowa będzie zbudowana właściwie od nowa. Co będzie dokładnie remontowane? - Przede wszystkim chodzi o układ odwodnieniowy, kanały wgłębne, wszystkie odwodnienia, kolektory, wzmocnienie podbudowy jezdni, a później otworzenie nawierzchni - tłumaczył Adam Sobieraj, rzecznik ZDM.

Dźwigowa po pierwszym cięciu

Remont rozpoczął się 29 lipca. Od początku pracy drogowcom z uwagą przyglądają się internauci. W piątek pokazywaliśmy na tvnwarszawa.pl film od Jakuba, który nagrał pierwsze efekty prac drogowców.

- Zdjęto metrowej szerokości warstwę asfaltową przy krawężniku, wzdłuż których zostaną wykonane wykopy, a następnie wciśnięte grodzice. Ich celem będzie ustabilizowanie obiektów inżynierskich – informował wtedy na swojej stronie interetowej Zarząd Dróg Miejskich.

Do końca września

Chociaż o terminie zakończenia prac ZDM wcześniej mówiło ogólnie ("koniec wakacji", "prawdopowobnie koniec września"), drogowcy dostali prosty nakaz:

- Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego narzucił nam usunięcie usterek do 30 września - poinformował tvnwarszawa.pl Adam Sobieraj, rzecznik ZDM.

Sprawdź objazdy

Główny objazd wytyczono: Al. Jerozolimskimi, al. Prymasa Tysiąclecia i Wolską. Można też próbować jeździć przez dziurawą ul. Gniewkowską do ul. Ordona.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

 

Jeśli chcesz nas zainteresować jakimś tematem pisz na warszawa@tvn.pl. Możesz też opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lub Kontakt24.

wp/js//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • D.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2011 14:54 ~D.

  Czy ktos wie kiedy otworzą Dżwigową? Poprzednim razem p.kierownik uciekał przed reporterami bo był podpis, a nie wyszło!!! Teraz nie ma TVN WARSZAWA w tv i nie ma się kogo bać!

 • Jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2011 14:28 ~Jan

  I jak?
  Coś wiadomo w postępach prac na ulicy dźwigowej?
  mamy już listopad - może jakieś relacje z prac - albo pogonić kogoś trzeba aby cokolwiek zrobili

 • gość 333

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2011 10:47 ~gość 333

  Teraz to już naprawdę wygląda jak kabaret.
  Pod koniec lipca "coś się ruszyło", ustawiano dużo maszyn i od czasu do czasu ktoś chodził, we wrześniu zabrano wszystkie maszyny i nie widać pracowników (widocznie odwołano ich do przedwyborczych remontów chodników w Śródmieściu, ponieważ tam jest najwięcej ludzi i od razu widać jak władze dbają o Warszawę. Kompletnie nic się nie dzieje, mogliby spokojnie przepuszczać ludzi. Nie rozumiem również sugestii zakończenia prac w listopadzie, przecież to są prace naziemne. Pierwszy mróz i śnieg spowoduje, że rzeczywiście będą mogli spokojnie odwołać pracowników do remontu tuneli, bo mam nadzieję, że metro buduje bardziej prężna firma.
  Kiedyś, jak ktoś sobie nie radził, mówiło się "nie pchaj się na afisz, jak nie potrafisz!", a teraz co się mówi?!

 • PKK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2011 21:40 ~PKK

  Ile jeszcze będzie tych remontów tej samej ulicy ? w tym pieprzonym polaczkowie?
  Dlaczego nie lecą za to głowy ?
  Coś mi się wydaje że trzeba ten temat rozkręcić.

 • kk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2011 09:54 ~kk

  Może wreszcie jakiś dziennikarz zainteresuje się sytuacją na Dźwigowej i pofatyguje się na plac budowy. Skoro co kilka dni są informacje, że nic tam się nie dzieje może trzeba to sprawdzić. A jak nie to może jakiś pozew zbiorowy za zaniedbania ze strony ZDM w organizacji remontu. W końcu ktoś w tym ZDM pracuje i jest za ten bałagan odpowiedzialny.

 • ``~ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2011 15:08 ~``~ja

  Wczoraj, tj 5 wrzesnia 2011 r, o godzinie 16,30 nie było nawet jednego robotnika, a ten sprowadzony cięzki sprzęt - stał równo zaparkowany!!
  Jak można wyznaczyć objazd ulicą Gniewkowską na Odolanach - skoro tam, na tych dziurawych drogach, mozna uszkodzić auto! Czy ZDM bedzie finansować naprawę zawieszeń?

 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2011 08:09 ~ja

  przede wszystkim to warszawa powinna mieć wygodne przejazdy przez tory kolejowe PKP! ale niestety PKP to po prostu wali, a powinno to zostać wyegzekwowane! policzcie w ilu miejscach od ursusa do centrum można przejechać przez tory... to jest zgroza! dźwigowa, dziki przejazd na odolanach, rondo zesłańców syberyjskich a później już w centrum. z włoch i z ursusa trzeba jechać w tej chwili na ochotę, żeby przejechać na drugą stronę torów! to jest nie do pomyślenia! kpina!

 • lucufer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2011 17:52 ~lucufer

  Komunikacja zastępcza to dno,trzy 189 puste i 20 min.czekania na Z9 wypełniony po brzegi.Gratulacje dla specjalistów Ztm.

 • gość 2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2011 08:39 ~gość 2

  Cieszą się, że w swoim oburzeniu nie jastem sama! Rozmawiałam z ZDM. Na moje pytanie dlaczego wykonawca nie pracuje przynajmniej na dwie zmiany usłyszałam, że ma wydłużony dzień pracy, cokolwiek to oznacza. A zainteresowani mieszkańcy, którzy obserwują teren rementu wiedzą jak intensywne są to działania. W piątek wysłałam maila do tvnwarszawa z pytaniem dlaczego milczą w sprawie tego remontu. I cisza. Do dzisiaj nie dostałam odpowiedzi. Czyżby jakaś zmowa? Czyżby tvnwarszawa był po lini i na bazie? Czyżby to kolejna, tak jak w ubiegłym roku, akcja przedwyborcza? I na koniec się okaże, że dziennikarze z kamerami znajdą się na miejscu w odpowiednim czasie, żeby świętować SUKCES jedynie nam panującej ekipy!

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2011 22:34 ~gość

  To już zaczyna być nudne. Totalna niemoc i marazm. Kiedyś na to się mówiło, czy się stoi, czy się leży (i tu można wpisać dowolną kwotę)... się należy. Gdzie indziej jest zawsze o połowę taniej o 3/4 lepiej o 100% ładniej, tylko tu tak jest, że ma być tak dobrze a jest jak zawsze. Faktycznie, o której by się nie przechodziło, pod tunelem nic się nie dzieje, pewnie pracują koncepcyjnie i dlatego nie widać.
  Przecież to jest zwykła podłość i bezmyślność - tak męczyć ludzi i co mamy zrobić? Rzucić pracę? A może tak skrzyknąć ludzi z Włoch, Ursusa i Bemowa do zbiorowego pozwu o odszkodowanie z tytułu dyskryminacji (odcięcie od reszty miasta), pozostawienia bez środków do życia (dojazd wydłużył się przeciętnie przynajmniej o godzinę stania w korku nie mówiąc o objeździe przez kilka dzielnic, autobusy jeżdżą jak chcą, niekoniecznie do celu i niekoniecznie najprostszą trasą), a nie każdy szef jest tak wyrozumiały, żeby tolerować spóźnienia. To już trzeci remont tej ulicy, a może sprowadzić jakiegoś specjalistę z zagranicy, który się zna na tego typu podłożach i remontach, a może niech jakiś geolog sprawdzi wody podziemne, może to jest odnoga pobliskiej glinianki i po prostu nie da się osuszyć, w tym wypadku proponuję most wiszący lub na palach, ale ja się na tym nie znam, mam tylko tego dosyć.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »