Informacje

29.07.2011 10:55 Uciążliwy remont

Dźwigowa po pierwszym cięciu

SERWISY:

Punktualnie o 23.30 ulica Dźwigowa została wyłączona z ruchu kołowego i pieszego. Jak widać na filmie, który otrzymaliśmy od internauty Jakuba, drogowcy zerwali wąski pas asfaltu na całej długości tunelu. Na początku przyszłego tygodnia będą tu wbijane ściany grodzące.

- Zdjęto metrowej szerokości warstwę asfaltową przy krawężniku, wzdłuż których jeszcze w piątek zostaną wykonane wykopy, a następnie wciśnięte grodzice. Ich celem będzie ustabilizowanie obiektów inżynierskich – informują na stronie Zarządu Dróg Miejskich drogowcy.

Sprawdź objazdy

Główny objazd wytyczono: Al. Jerozolimskimi, al. Prymasa Tysiąclecia i Wolską. Można też próbować jeździć przez dziurawą ul. Gniewkowską do ul. Ordona.

Tunelem nie będą mogli, ze względu na głębokie wykopy, chodzić piesi.

Do końca września

Jak długo potrwa remont? Chociaż o terminie zakończenia prac ZDM mówiło ogólnie ("koniec wakacji", "prawdopowobnie koniec września"), drogowcy dostali prosty nakaz:

- Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego narzucił nam usunięcie usterek do 30 września - poinformował tvnwarszawa.pl Adam Sobieraj, rzecznik ZDM.

Maraton remontów

To kolejny remont na Dźwigowej. Do tej pory ulica była prowizorycznie naprawiana. Woda podmywała jezdnię, bo odwodnienie nie dawało rady. ZDM sprzeczało się nawet z PKP PLK także o naprawę odwodnienia wiaduktu kolejowego. Ostatecznie nie doszli do porozumienia.

Teraz ZDM zapowiada, że ulicę zbuduje właściwie od nowa. Co będzie dokładnie remontowane na Dźwigowej?

- Przede wszystkim chodzi o układ odwodnieniowy, kanały wgłębne, wszystkie odwodnienia, kolektory, wzmocnienie podbudowy jezdni, a później otworzenie nawierzchni - tłumaczy Adam Sobiera, rzecznik ZDM.

Jak zaznacza, prace będą prowadzone również na skarpie. - Chodzi o to, żeby zahamować, okiełznać wodę, która spływa z niej na Dźwigową - tłumaczy Sobieraj.

mjc

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • cyklista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2011 21:07 ~cyklista

  Moze by tam przy okazji pomyslec o wydzieleniu sciezki rowerowej, bo jest wystarczajaco szeroko. To jedyne sensowne polączenie Ursusa i Wloch z Bemowem i Bielanami. Niestety jazda rowerem ul. Dźwigową nie należy do przyjemności i nie jest raczej bezpieczna, szczegolnie w tunelu. Dalej na Powstańców Śląskich zaczyna się ścieżka, którą można dojechać już praktycznie wszędzie, bo łączy się z innymi ścieżkami.

 • m.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2011 17:36 ~m.

  Bezmyślność do kwadratu. W tym mieście nie wybudowano nawet jednego nowego przejazdu przez te tory od parudziesięciu lat, a tymczasem z podwarszawskich wsi zrobiły się potężne dzielnice. Jeszcze na dodatek remontują kiepski przejazd w Piastowie. Tak durnych miejskich planistów nie ma chyba nigdzie na świecie!

 • desaintgermain

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2011 21:17 ~desaintgermain

  zresztą na goo. earth widać że może i dało by się przejechać samochodem (po lewej stronie torów widać wyjazd) jednak ten przejazd już nie istniej, sprawdzałem w tym tygodniu.. :( sterta kamieni i wysokie tory. Wiec pozostaje skakanie przez te dwa ostatnie.

 • desaintgermain

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2011 20:44 ~desaintgermain

  Idź do końca Noteckiej, potem skręcasz w prawo Józefa Kraszewskiego i jeszcze raz w prawo w coś co przypomina ulicę. Po lewej miniesz budkę panów SOKistów i tak mają w nosie nawet jak stoją obok, bez stresu chodzę tam wiele razy. Skręcamy w lewo na rozjeździe. przechodzimy pierwszy przejazd. w prawo obok budynków gospodarczych PKP i w lewo przez tory, całą ich masę (spokojnie są szlabany to dalej normalna droga) i prosto. Prawo, lewo, prawo. Teraz kończy się droga asfaltowa. Gdyby była dalej można by się dostać samochodem do ulicy Nowej Huty przy Półczyńskiej. Teraz po lewej są dwa tory, trzeba przejść na dziko. Polecam zobaczyć to na Goo.. Earth, bo tak to trudno wytłumaczyć. A co do kładki nad to rami to dojście tam to dopiero lipa, tędy jest o wiele szybciej.

 • jruby

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2011 18:06 ~jruby

  gora posrod torowisk (a jest ich do przeciecia kilkadziesiat) przy odrobinie dobrej woli MOZNABY zrobic przejazd w strone ul. Polczynskiej. Kiedys noca kiedy SOKisci spali przedarlem sie gora przez pekapowskie tereny prawie w okolice pawilonow w ktorych teraz urzeduje diler fiata. zabraklo mi tam chyba ze dwoch przejazdow do pokonania, ale nie wyglada to na techniczny problem. Raczej typowa przepychanka miedzy PKP, ZDM i miastem. ja mieszkam w okolicach Parowcowej i bez tego przejazdu dosc mocno cierpie; jak macie chwile czasu wieczorem sprawdzcie sami !!!

 • w.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2011 17:46 ~w.

  a może by tak Panowie drogowcy usypać tymczasowy nasyp i zrobić przejazd ze szlabanami górą? zresztą mam wrażenie że nawet nie trzeba nic usypywać, odrobina woli PKP i parowcową dało by się przekształcić w tymczasowa przeprawę.
  przejazd przez tory to przecież norma

 • X

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2011 10:39 ~X

  Z filmu widać, że ktoś sobie szedł tunelem bladym świtem, zaś nagranie ucięto, kiedy dokumentalista doszedł do stojących tam maszyn.

 • AdamS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2011 16:46 ~AdamS

  Dźwigowa to porażka administracji miasta, a może też inżynierów (i szkół, które ich uczyły), napewno nonszalancja jednych i drugich, wobec nas wszystkich !!

 • ..

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2011 16:29 ~..

  Ulica Dźwigowa została wyłączona z ruchu kołowego i pieszego.

  Punktualnie o 23.30 ulica Dźwigowa została wyłączona z ruchu kołowego i pieszego. W tej samej minucie frezarki ruszyły do pracy. Zdjęto metrowej szerokości warstwę asfaltową przy krawężniku, wzdłuż których - jeszcze w piątek - zostaną wykonane wykopy, a następnie wciśnięte grodzice. Ich celem będzie ustabilizowanie obiektów inżynierskich.

  Geodeci dokonają inwentaryzacji obiektów w weekend. Wciskanie grodzic powinno rozpocząć się na początku przyszłego tygodnia.
  Tunele będą wyłączone również dla ruchu pieszego z uwagi na głębokie wykopy.

  http://www.zdm.waw.pl/informacje/wiadomosci/wiadomosci/back/1/article/dzwigowa-zamknieta-2.html

 • Jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2011 15:31 ~Jacek

  -asd: sądząc po twoim komentarzu to ty jesteś takim typowym słoikiem co to myśli, że złapał Pana Boga za nogę bo dostał urzędniczą fuchę i teraz broni kolegów. Innaczej się tego wytłumaczyć nie da - zaden rodowity warszawiak stojący tam w korku nie napisałby nawet słowa obrony tego partactwa.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »