Informacje

22.03.2012 06:10 Remont ciągnie się już dziewięć miesięcy

Dźwigowa na czerwiec?
"I to nie jest pewne"

SERWISY:

Na Dźwigowej bez zmian. Kolejne terminy otwarcia wydają się być pisane palcem na wodzie, która od miesięcy zalewa tunel. Kwiecień? Można już o tym zapomnieć. Drogowcy nie zaczęli jeszcze nawet zrywać starego asfaltu.  Co gorsza zorientowali się, że hipoteza o wodach gruntowych zalewających tunel może być błędna.

Maj? Czerwiec?

Wrzesień 2011, przełom roku, kwiecień 2012 – nieoficjalnych terminów otwarcia ul. Dźwigowej było już kilka. - Wiadomo na pewno, że w kwietniu drogi nie uda się otworzyć. Może na przełomie maja i czerwca – dywaguje Wiktor Wojewódzki, szef Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg. Przyznaje, że nie wszystko idzie tak, jak zostało zaplanowane.

Kanalizacja przyjazna rowerzystom

- Niedawno zapadła decyzja o budowie ścieżek rowerowych w tunelu. Musieliśmy więc po raz kolejny przerobić plan odwodnienia, żeby rowerzyści nie musieli jeździć po kratkach kanalizacyjnych – tłumaczy Wojewódzki.

Wykonawca wchodzi pod koniec tygodnia

Dopiero niedawno rozstrzygnięto też przetarg na podwykonawcę, który wykona drenaż pod nową jezdnię. Jest to konieczne, by zabezpieczyć ulice przed dalszym podmywaniem. Wykonawca odwodnienia wejdzie na budowę pod koniec tygodnia i będzie miał 6-7 tygodni na zerwanie nawierzchni i położenie rur. Ciekawa jest też nowa koncepcja, dotycząca samej przyczyna podtapiania tunelu.

"Śledztwo" ruszyło

Tunel na ul. Dźwigowej zapadał się już wielokrotnie od lat uznawany był za "ofiarę" wód gruntowych. Drogowcy mają jednak nową koncepcję. - W lutym, przy temperaturze – 20 stopni Celsjusza wciąż zalewała nas woda, która miała z kolei temperaturę kilkunastu stopni. To nie mogą być wody gruntowe, tylko eksploatacyjne. Ktoś ma przeciek – sugeruje Wojewódzki. Zgłosił sprawę do Wojewódzkiego Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Może to kolejarze?

- Faktycznie dostaliśmy zgłoszenie. Do przecieku nie przyznaje się ani Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, ani Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Podejrzewamy, że mogą być tam jeszcze jakieś instalacje kolejarzy, albo elementy melioracyjne. W przyszłym tygodniu inspektorzy pojawią się na ul. Dźwigowej by przyjrzeć się sprawie – mówi Jaromir Grabowski z WINB.

- Najłatwiej zwalić na kolejarzy – denerwuje się Andrzej Dudziński z wydziału gospodarowania nieruchomościami PKP. – Mamy tam odwodnienie torowiska, ale nic mi nie wiadomo o żadnych przeciekach – dodaje.

"Liczy się jakość"

Jednak niezależnie od tego co ustali WINB, prace będą się toczyć swoim trybem. Bo jak przyznała w jednym z wywiadów Grażyna Lendzion – nie czas jest ważny, ale jakość wykonania.

Ponownie zamknięta

Ul. Dźwigowa to ważny przejazd łączący dzielnicę Włochy bezpośrednio z Bemowem. W październiku 2010  roku przechodziła już uciążliwy dla kierowców remont. Nie na długo jednak pomógł, bo ulica znów zaczęła się zapadać. Dlatego Mazowiecki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o kolejnym remoncie.

Po tym jak ulica została zamknięta w lipcu ubiegłego roku, drogowcy nie ukrywali, że trzeba będzie ją zbudować od nowa. Na początku obiecali, że remont będzie trwał przez cały sezon letni. Szybko okazało się, że nie uda się dotrzymać tego i kolejnych podawanych terminów.

mjc

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • tasak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2012 14:20 ~tasak

  i daleko jeszcze do otwarcia ?
  ciekawe
  a co do strat na paliwo, dzieci, itd
  to nikogo to

 • Duch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2012 13:53 ~Duch

  Nad Dźwigowa jest zamknięta stacja kolejowa "Odolany" i teren kolejowy wydzielony, tak to się nazywa, jako, że jest to teren zamknięty za przebywanie tam do 500 zł mandatu.

  Zaprzeczam, nigdy mnie tam nie było...

 • Martinezr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.04.2012 10:41 ~Martinezr

  Paranoja - trzeba było zasypać ten tunel, żeby nie osiadał i zrobić nad nim wiadukt - były by po dwa pasy w każdym kierunku!

 • elemelek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2012 15:56 ~elemelek

  A dlaczego porzuca się hipotezę sąsiadującej z tunelem Elektrociepłowni???

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2012 22:51 ~gość

  A może ktoś zaoferowałby swoją pomoc i wiedzę, a nie narzekać Polak potrafi.
  Ciekawe dlaczego większość społeczeństwa uważa że remont, budowa lub inna inwestycja to zadanie z matematyki i to z jedną niewiadomą.
  Gdyby było to takie proste jak każdy tu mówi to dawno ulica byłaby oddana dla kierowców.
  A jak wynika z artykułu to przeciek jest nieznany i prawdopodobnie nie zależy od drogowców. A znając ilość sieci w okolicy to może być problem, aby go wykryć.
  A żeby nie było, sama jestem kierowcą i czekam z niecierpliwością na tą ulicę - ale chcę aby została naprawiona raz a dobrze, a nie zamykana co chwila.
  A może jeszcze na rowerzystów ponarzekać, bo przez ich postulaty też się przedłuża remont

 • Aneta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.03.2012 00:05 ~Aneta

  Witam!

  Proszę o informację czy nad dźwigową jest przejscie dla piszych, bo musze dostać się do ciepłowni.

 • Pieszy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.03.2012 10:34 ~Pieszy

  Wiecie co, tak czytam te wasze komentarze i tak sobie myślę, (gwoli wyjaśnienia jestem pieszym i zwisa mi czy Dźwigową zrobią czy nie), ale tak sobie myślę, że lamentować i pomstować potraficie, ale czy coś poza tym robicie? Może zorientujcie się czy Wy jako mieszkańcy, płacący tu podatki możecie coś zrobić. Np zbierzcie się, zapytajcie prawnika co możecie zrobić, może jakieś zawiadomienie do prokuratury o niegospodarność itp. Nie wiem, ale skoro was tak to bulwersuje, to ZRÓBCIE coś, a nie tylko piszecie o tym w internecie.

 • asdads

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2012 22:21 ~asdads

  zasypać w pizdu i wiadukt górą puścić

 • Ewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2012 18:36 ~Ewa

  Jeśli nie chcecie protestu z transparentami przed Dźwigową to może postawić wniosek na radzie miasta, aby ulicę Dźwigową nazwać imieniem jednego z inspektorów nadzoru lub jednego z burmistrzów? To powinno przyspieszyć sprawę...

 • słoik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2012 13:00 ~słoik

  Ale na szczęście mamy już google street view i tam możemy pojeździć dźwigową ile tylko chcemy;)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »