Informacje

29.08.2011 06:55 "generalnie brakuje na wszystko"

Dziurawy budżet Woli
Zabraknie na wypłaty i rachunki?

SERWISY:

Władze Woli po raz kolejny w tym roku wystąpiły do miasta o dodatkowe pieniądze. Brakuje przede wszystkim na oświatę i pomoc społeczną. - Może się okazać, że pod koniec roku zabraknie na wypłaty albo na zapłacenie rachunków - ostrzegają radni.

- Sytuacja jest dramatyczna - ostrzega Paweł Pawlak, radny SLD. Jako przykład podaje Ośrodek Sportu i Rekreacji na Woli. - Brakuje tam około 800 tys zł. Już wykreślono część imprez, a pod koniec roku może zabraknąć pieniędzy na wypłaty dla pracowników albo na bieżące opłaty – dodaje.

"Brakuje na wszystko"

Według niego w słabej kondycji finansowej jest także Zakład Gospodarowania Nieruchomościami na Woli. – Nie ma pieniędzy na remonty lokali komunalnych, a bez tego nie można ich oddać mieszkańcom. W efekcie stoją puste – przekonuje Pawlak.

To w odpowiedzi na jego interpelację władze dzielnicy poinformowały, że wystąpiły do miasta o dodatkowe środki finansowe na ten rok. Chodzi dokładnie o 11 628 499 zł.

- Generalnie brakuje na wszystko – przyznaje w rozmowie z tvnwarszawa.pl Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka Woli. – ZGN nie ma też pieniędzy na bieżące remonty lokali wynajętych. Musimy sobie radzić na razie z tym budżetem, jaki mamy, ale liczymy na wsparcie miasta - dodaje.

Wola już na początku roku wystąpiła o dodatkowe pieniądze. W styczniu tego roku dzielnica wnioskowała o ponad 40 mln zł.

"Mając na uwadze ograniczone możliwości miejskiego budżetu, nasze potrzeby musieliśmy ograniczać szukając oszczędności u siebie i przesuwać środki w ramach własnego budżetu.To pozwoliło ograniczyć nasze potrzeby do 11 mln zł" – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego Pawlaka.

Dzielnica szuka oszczędności

Według rzeczniczki pieniądze te miałyby zostać przeznaczone na najważniejsze, najpilniejsze sprawy w pomocy społecznej i oświacie, a więc m.in.: wynagrodzenia i podwyżki dla pracowników oświaty, dotacje dla niepublicznych placówek, zasiłki celowe oraz dożywianie dzieci.

Beuth-Lutyk zapewnia jednocześnie, że dzielnica cały czas szuka oszczędności, ale odmowa miasta może oznaczać, że na część najpilniejszych spraw pieniędzy po prostu zabraknie.

Niestety wszystko wskazuje na to, że miasto dodatkowych pieniędzy Woli nie przekaże. – Budżet był ustalany na tych samych zasadach, jak w przypadku innych dzielnic. Skarbik miasta nie widzi w tej chwili możliwości i potrzeby przekazania im więcej pieniędzy – przekonuje Bartosz Milczarczyk, rzecznik Ratusza.

par/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • konsik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 10:28 ~konsik

  a może pani kierzkowska nie radzi sobie podobnie jak nie poradziła na ursynowie. jakoś inne dzielnice znajdują środki na oświatę

 • Pawlak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2011 14:25 ~Pawlak

  Pan radny Pawlak jak był wiceburmistrzem głosował przeciwko takiemu budżetowi na 2011 r. Można sprawdzić - "Wolski".

 • wolski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2011 20:29 ~wolski

  Pan radny Pawlak do ubiegłego roku był wiceburmistrzem dzielnicy i czyba uczestniczył w planowaniu dziurawego budzetu na rok 2011. Teraz wylewa łzy ze nie ma kasy, której prawdopodobnie w ogóle nie było w założeniu. Przecież podobne problemy mają inne dzielnice od kiedy spadło na nie finansowanie oświaty, w tym podwyzki dla nauczycieli.

 • jagoda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2011 18:27 ~jagoda

  a może by tak dokładniej czytać? chodzi o podwyżki dla nauczycieli, nie "urzędasów", a te zafundowali oświacie nasi przywódcy! tyle tylko, że "zapomnieli" dorzucić na nie pieniążków do gmin, he, he! niech się same o to martwią!

 • premie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2011 15:46 ~premie

  Czy nie rozumiecie , że największą tragedią będzie to , że zabraknie pieniędzy na pensje dla urzędasów ? Co oni wtedy zrobią? Podwyższą podatki i zatrudnią następnych urzędasów do pobierania tych podatków . Proste?

 • niunia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2011 15:45 ~niunia

  Spoko, zabierze się Ursynowowi bo wraży i da Woli bo nasza.

 • LLU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2011 14:54 ~LLU

  Cofnijcie nagrody urzedasom odrazu sie kasa znajdzie!!!!!!!!!!

 • WoLa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2011 14:13 ~WoLa

  Obciąć pensje i zabrać premie dyrektorom i urzędasom a trochę kasy do budrzetu wleci... Urząd dzielnicy Wola to najgorszy urząd w Warszawie, terror i bałagan to ich hasła na "dzień dobry" by załatwić jakąkolwiek sprawe trzeba się nachodzić i bardzo, ale to bardzo długo nachodzić... dwa lata temu kumpel otwierał na woli knajpe i na przyznanie koncesji na alkohol czekał tylko 4 miesiące, do tego cena za wynajem wzieta z kosmosu... brawa dla urzedasów z Woli walczących o cofanie się dzielnicy:)

 • wz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2011 13:59 ~wz

  Remont parku szymanskiego kosztowal 20 mln. Wyremontowano pol parku, na druga polowe nie starczylo.

  Jakim trzeba byc debilem zeby takie pieniadze wydawac na bylejaki park???

 • Wątły

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2011 13:36 ~Wątły

  Pieniądze są w lokalach komunalnych i ich zadłużeniach


  Chciałem zamienić lokal komunalny na inny lokal komunalny i spłacić zadłużenie tego drugiego w wysokości prawie 100.000zł ale urzędasy nie zgodziły się tłumacząc, że mają swoją politykę lokalową.
  Chce wykupić lokal za ponad 60.000zł- jestem załatwiany już prawie dwa lata.
  Są pieniądze?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »