Informacje

29.06.2012 05:58 tramwajarze wracają na ul. Marszałkowską

Dziś rusza remont
torów na Marszałkowskiej

SERWISY:


Koniec Euro, czas wracać do pracy. We wtorek tramwajarze rozpoczęli modernizację torów na ulicy Marszałkowskiej między Piękną, a Widok. Do września kierowcy będą tu napotykać utrudnienia. Ulica Marszałkowska zwężona jest do dwóch pasów.

O tym, że tramwajarze wracają po Euro na ul. Marszałkowską pisaliśmy w połowie czerwca. Teraz znamy szczegóły.

Zwężona Marszałkowska

Od ronda Dmowskiego do pl. Konstytucji ulica Marszałkowska zwężona jest do dwóch pasów. - Pasy w obu kierunkach przylegajace do torowiska są wyłączone z ruchu- relacjonuje we wtorek Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Od 3 do 15 lipca

Remontowane będą przejazdy na skrzyżowaniach ul. Marszałkowskiej z ulicami Wilczą i Żurawią. Zamknięty jest przejazd przez ul. Marszałkowską w ciągu ulic Wilczej i Żurawiej.

Objazd dla ul. Wilczej prowadzi ulicami Wspólną lub Piękną, a dla ul. Żurawiej - ul. Hożą.

Od 16 do 29 lipca

Remontowane będą przejazdy na skrzyżowaniach ul. Marszałkowskiej z ulicami Piękną i Wspólną.

Kierowcy jadący ul. Piękną ominą plac budowy tymczasową jezdnią poprowadzoną przez przystanki tramwajowe.

Nie będzie przejazdu przez ul. Marszałkowską w ciągu ul. Wspólnej. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami Wilczą lub Piękną.

Od 30 lipca do 10 sierpnia

Remontowany będzie przejazd na skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej z ul. Hożą.

Nie będzie można przejechać przez ul. Marszałkowską  w ciągu ul. Hożej. Objazd zostanie poprowadzony ul. Piękną.

Od 11 do 17 sierpnia

Wykonane zostaną przejazdy tymczasowe, przez które zostanie poprowadzony ruch kołowy w trakcie remontu torowiska na przejazdach w ciągu Al. Jerozolimskich.

Od 18 do 26 sierpnia

Remontowane będą przejazdy na skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej z Alejami Jerozolimskimi (rondo Dmowskiego).

Kierowcy jadący Alejami ominą plac budowy tymczasowymi jezdniami poprowadzonymi przez przystanki tramwajowe (po dwa pasy ruchu w każdym kierunku).

Od 27 sierpnia do 16 września

Remontowane będzie torowisko na odcinku od ul. Żurawiej do ul. Widok, wraz z przystankami przy rondzie Dmowskiego. Wyłączone z ruchu zostaną skrajne pasy obu jezdni ul. Marszałkowskiej, przylegające do torowiska tramwajowego.

Przy metrze

Od 7 lipca do 16 września tramwajarze prowadzić będą prace pomiędzy ul. Widok a placem budowy II linii metra przy ul. Świętokrzyskiej, a także od ul. Rysiej do ul. Królewskiej.

Prace będa prowadzone na torowisku oraz na przyległych do niego pasach obu jezdni ul. Marszałkowskiej.

Utworzony parking na ul. Marszałkowskiej będzie funkcjonował.

Bez zmian dla pasażerów

W związku z zamknięciem ul. Marszałkowskiej (z powodu budowy II linii metra), ulicą nie kursują tramwaje. Prace prowadzone na torowisku nie spowodują więc dodatkowych utrudnień dla pasażerów. Nadal będa obowiązywały te zmiany w kursowaniu tramwajów, które zostały wprowadzone w maju.

Linie 4 i 15 pojadą objazdami, 18 i 35 pozostają zawieszone.

Modernizacja torowiska

Prace przy modernizacji torowiska obejmują nie tylko wymianę samego torowiska, ale również modernizację siedmiu platform przystankowych (na  pl. Konstytucji, przy ul. Hożej, na rondzie Dmowskiego oraz na przystanku przed pl. Zbawiciela, znajdującym się po stronie północnej).

um/su/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • klient TESCO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2012 12:33 ~klient TESCO

  Przez ten remont cała Wilcza stoi od Kruczej do Marszałkowskiej. Kierowcy są zdezorientowani, jadąc Wilczą nie wiedzą, że Przy Marszałkowskiej będą musieli skręcić w prawo.
  Pewnie wszyscy są LLU, LBI, LB i to by wszystko wyjaśniało.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2012 12:15 ~warszawiak

  i znowu zamieszanie! i znowu pretensje że nikt nie uprzedził! mimo że pisali o tym od dawna! i ciągle błądzący na nr. WI, WB, WF szukających parkingu lub wjazdu. żenada! wstyd mi za was!

 • Śródmieszczanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2012 09:02 ~Śródmieszczanin

  ~Arcadio: remont torów pomiędzy pl. Konstytucji a Alejami Jerozolimskimi był w 1992 roku. I nic więcej. Dwadzieścia lat to już dużo.
  Nikt nie pisze o utrudnieniach dla pieszych. A są one w postaci zamknięcia chodnika przez wyspę centralną pl. Konstytucji.

 • Nieciej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2012 14:11 ~Nieciej

  Arcadio, jak chcesz pojeździć resztkami tramwajów po szynach tak zajeżdżonych i zniszczonych, że jazda szybsza niż 20-25km/h graniczy z samobójstwem, to wyjedź gdzieś na wschód - Rosja (najlepiej na wschód od Moskwy), Gruzja itp. lub obejrzyj zdjęcia, które są w necie. Nowoczesne miasto potrzebuje sprawnej lub przynajmniej jak najsprawniejszej infrastruktury komunikacyjnej, szczególnie w samym centrum. Trwające utrudnienia związane z wieką dziurą w Marszałkowskiej przy Świętokrzyskiej to doskonała okazja aby wymienić niezupełnie zużyte szyny zamiast (nie)długo (5-10lat?) później, gdy ich stan będzie zagrażał bezpieczeństwu ruchu i pasażerom rozkopywać Marszałkowską. Wtedy dopiero byłby rwetes dlaczego nie zrobiono tego gdy Marszałkowską przecięła budowa Metra. Kierowcom prywatnym ten remont zbytnio nie zaszkodzi a tramwaje na Marszałkowską i tak nieprędko wrócą.

 • Arcadio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2012 23:15 ~Arcadio

  Marszałkowska od podstaw była remontowana gdzieś ok 2000 roku, zerwano nawierzchnię podbudowe . Po prostu budowa od zera. Okazuje sie ze tylko kilkanaście lat wytrzymuje inwestycja tramwajarzy. Podobnie było z alejami jerozolimskimi. Połowa lat 90 totalny remont torowisk a potem kilka lat temu. Nie znam sie na szynach ale pewnie nowe tramwaje są zbyt wymagające. Za kilka lat bedą jeszce bardziej nowoczesne i w ślad za tym bedą kolejne wymiany torów. Takie niekończące sie gonienie króliczka. ..

 • ja2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2012 18:33 ~ja2

  Akurat dla rozwoju Warszawy ważniejsze jest nowe - drogi, koleje, biurowce. Odnowienie kamienicy to kwestia estetyczna, która może wpłynąć na poprawę samopoczucia mieszkańców czy wzrost turystyki, ale na pewno nie może być priorytetowa ponad potrzebami komunikacyjnymi rosnącego miasta. Jeśli będziemy zajmować się tylko tym "bezcennym" przedwojennym to Warszawa stanie się ciasną dziurą.

 • krtek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2012 15:25 ~krtek

  kamienicznik~kamienicznik

  Przez tą Marszałkowską zakorkowana Jana Pawła II i całą Wisłostrada od strony Gdańska aż po wylot na Lublin. Czytamy rusza remont tej drogi, remont innej drogi, remont torów na Marszałkowskiej. Ciekawe czy Warszawa doczeka jakiś budujących wiadomości np. zakończono przeprowadzanie konserwacji zabytkowej kamienicy przy Marszałkowskiej czy Pięknej. Niestety takich wiadomości chyba nie usłyszymy. Władza inwestuje w nowe a nie to co bezcenne, przedwojenne.

  Przecież masz budujące wiadomości - BUDUJE SIĘ drugą linię metra, Plany budowy były już przed wojną, więc nie mów, że inwestuje się tylko w to, co nowe ;)

 • kamienicznik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2012 13:21 ~kamienicznik

  Przez tą Marszałkowską zakorkowana Jana Pawła II i całą Wisłostrada od strony Gdańska aż po wylot na Lublin. Czytamy rusza remont tej drogi, remont innej drogi, remont torów na Marszałkowskiej. Ciekawe czy Warszawa doczeka jakiś budujących wiadomości np. zakończono przeprowadzanie konserwacji zabytkowej kamienicy przy Marszałkowskiej czy Pięknej. Niestety takich wiadomości chyba nie usłyszymy. Władza inwestuje w nowe a nie to co bezcenne, przedwojenne.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2012 11:42 ~warszawiak

  o 7:16 przewidziałem marudzenie a wy zamiast nie dać się sprowokowac piszecie to co zwykle czyli głupoty!

 • aaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2012 10:27 ~aaa

  z ciebie taki warszawiak jak ze mnie słoik

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »